Foto: Shutterstock
Teju katrs rīts sākas ar ieskatīšanos rokas, sienas, modinātāja vai mobilā telefona pulkstenī, lai sāktu jaunu dienu. Laiks ir viens no netveramajiem lielumiem, kas lielā mērā ietekmē mūsu dzīvi, tāpēc pulkstenis ir neatņemama interjera sastāvdaļa. Apkopojām "Houzz" idejas, ar ko aizstāt parasto, vienveidīgi apaļo mājvietas elementu.

Mūsdienās kļuvis populāri interjerā izvēlēties pulksteņus, kas savā izskatā atšķiras no ierastajiem. Šajā variantā redzams pulkstenis, kuram ciparnīca uzzīmēta uz sienas – katrs cipars atsevišķi.

Šis pulkstenis izveidots uz koka ripas – oriģināli un arī praktiski! Citus koka ripu izmantošanas variantus atradīsi šajā rakstā.

Lai visu dzīvi dzīvotu pēc "pareiza laika", iespējams, jānovieto katrā istabā pa pulkstenim. Šajā ēdamistabā izveidots patiesi oriģināls variants, kad cipari nav izkārtoti ierastajā aplī, bet gan nedaudz augstāk vai zemāk kā blakus esošais. Cipari atrodas pareizajā vietā, taču nedaudz citādais skats ir ļoti saistošs.

Redz, ka pulkstenis var būt pat durvju augstumā un gandrīz arī platumā! Šajā mājvietā redzamais interjera elements ir divi vienā – gan laika vēstītājs, gan arī spogulis.

Nereti cilvēki izvēlas pulksteni, kura ciparnīcā gozējas romiešu cipari, taču rāmis veidots no metāla stieņiem. Bērni šādā variantā papildus pulksteņa laika nolasīšanai iemācīsies arī senos romiešu ciparus.

Skaties, no kuras puses gribi, bet pulkstenis rāda vienu un to pašu! Šādus variantus bieži redzam vilcienu stacijās vai lidostās, kur cilvēki plūst no vienas puses uz otru. Patiesībā šis var būt visnotaļ praktisks variants arī tavās mājās.

Ja iepriekš minējām, ka cipariņus var skaisti uzzīmēt uz sienas. Arī šajā istabā tas veikts klasiskajā balts uz melna variantā un guļamistabā īpaši labi iederas. Zināsi, kāds ir laiks, pat pamostoties nakts vidū.

Ja gadījumā kāds no tuviem un mīļiem cilvēkiem dzīvo ārzemēs, arī vairāku pulksteņu izvietošana vienā no mājvietas istabām ir labs variants. Katrs no tiem rādīs citādu pulksteņa laiku, taču būsi lietas kursā arī par to, kādā laikā dzīvo Parīzē, Ņujorkā vai Barselonā.

Vai bildē atrodi pulksteni? Jā, tas ir labajā augšējā stūrī uz plauktiņa! Teju vai nepamanāms, taču pilda savu svarīgo funkciju. Tāpat pulkstenis virtuvē ļaus viegli orientēties tajā, cik ilgi cepetis atrodas krāsnī vai pēc cik minūtēm kūka jāņem laukā no ledusskapja.

Šajā attēlā redzami pat četri interesanti pulksteņu veidi dažādām istabām. Vislielāko kontrastu sniedz pats pirmais, kuram par pamatu ņemta acs forma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!