Interjera uzfrišināšana: vienkārši un glīti istabas dekori

Interjera uzfrišināšana: vienkārši un glīti istabas dekori
Foto: Shutterstock

Lai konkrētu istabu un dzīvesvietu kopumā radītu par skaistu vietu, kur patīkami uzturēties gan pašam, gan arī ciemiņiem, nav jāiztērē milzum daudz naudas un līdzekļu. "Real Simple" piedāvā iepazīties ar dažādiem priekšmetiem un materiāliem, kas telpai piešķirs jaunu un vēl neredzētu skatu.

Viens no variantiem, kā istaba kļūs gan personalizētāka, gan arī mājīgāka, ir sienas kanvu izvietošana. Veikalos iespējams nopirkt kanvas ar dažādiem zīmējumiem, taču vēl skaistāk šis istabas elements izskatīsies, ja ar mīļiem un tuviem cilvēkiem kopā uzzīmēsi kādu zīmējumu, piemēram, koku vai plaukstošu ziedu vāzi.

Paturpinot par pašgatavotām lietām, rāmīši ar ikdienā izmantojamām lietām arī var kalpot kā stilīgs interjera elements. Tāpat kā zeķes reizēm pazaudē savu pāri, arī viens dūrainis nereti mēdz noklīst, tāpēc nemet vientuļo cimdiņu ārā, bet gan ieliec rāmīti.

Nelieli plauktiņi viesistabā, kuru augstums ir līdzīgs kā dīvāna vai klubkrēsla, ļoti labi iederas interjerā – uz tā iespējams uzlikt gan grāmatas, ko ik pa laikam interesanti palasīt vai pāršķirstīt, kā arī uzlikt lampu. Plauktiņu iespējams salikt arī no kvadrātveida koka kastēm, kas pārkrāsotas nepieciešamajā tonī.

Interjera uzfrišināšana: vienkārši un glīti istabas dekori
Foto: Shutterstock

Ja vasaras laikā pastaigājies gar jūru un klēpī saliki vairākus desmitus glītu gliemežvāku, izmanto tos, lai uztaisītu gliemežvāku virtenes – tās varēsi piekarināt gan pie ieejas durvīm, gan arī virtuves stūrī. Uz plauktiem izkārtoti gliemežvāki arī izskatās patiesi skaisti. Pagatavošana un izlikšana prasīs tikai nedaudz laika!

Vai esi kādreiz iedomājies, ka šķīvji nav domāti tikai ēšanai, bet arī karināšanai pie sienas? Tie liks sienai izskatīties pilnībā citādāk! Izkārto glītos šķīvjus pamīšus, taču atceries, ka lielākais jāliek pašā viducī.

Veido savā mājvietā stāstu, kas turpinās no vienas telpas uz otru. Attīsti fotogrāfijas un izkārto rāmīšus pie siens tā, ka vienā istabā ir dzimšanas dienu bildes, citā redzamas kāzu svinības, bet vēl trešajā – ceļojumu atmiņas.

Telpa izskatīsies gaumīgi, ja interjerā izvēlēsies vienu krāsu un pie tās arī pieturēsies. Tas nenozīmē, ka visam jābūt vienā krāsā, tāpēc izmanto vienas krāsas vairākus toņus, piemēram, lampu izvēlē. Ja tomēr esi nolēmis, ka istabai jābūt visās varavīksnes krāsās, tad stilīgus variantus, kā drosmīgi iekārtot telpas, atradīsi te.

Interjera uzfrišināšana: vienkārši un glīti istabas dekori
Foto: Shutterstock

Ja mājās nav pietiekami liela skapja, kur salikt visas grāmatas, vari to izmantot savā labā – izveido no grāmatām galdiņu! Apakšā attiecīgi liec grāmatas, kuras tev varētu noderēt retāk, bet augšpusē tās, kuras tuvākajā laikā plānots pāršķirstīt.

Nav nekāds noslēpums, ka mājīguma sajūtu rada sveces, taču nozīme ir tam, kā tās izkārto. Paturi prātā, ka, jo lielāka pamatne, uz kā atrodas sveces, jo lielākām arī jābūt tām. Liec sveces dažāda izmēra stikla traukos un radīsi šiku interjera elementu. Plašāk par stikla trauku izmantošanas variācijām lūko šeit.

Ienes telpā dārza sajūtu! Liela nozīme telpās ir sīkumiem, tāpēc neaizmirsti piedomāt arī par drēbju pakaramajiem priekštelpā – pats vari uztaisīt interesantus pakaramos, pie koka dēļa stiprinot dažāda izmēra akmeņus.

Krēsls var būt izmantojams ne tikai sēdēšanai, bet arī citu mēbeļu aizstāšanai, piemēram, naktsgaldiņa vai pakaramā. Tas ļoti labi noderēs mazās telpās, taču plašāk, kā miniatūru telpu padarīt lielāku, meklē šeit.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka