Iegulties, pasēdēt un pataustīt – kā pārliecināties par īsto dīvānu

Iegulties, pasēdēt un pataustīt – kā pārliecināties par īsto dīvānu
Foto: Shutterstock

Skaidrs, ka bez sēdēšanas izmēģināšanas nesaprast, vai dīvāns būs gana ērts un piemērots, taču bez tā it vērtīgi novērtēt arī citus parametrus, kas var ietekmēt to, ko par pirkumu domāsi pēc kāda laika, jau izmantojot tā ērtības mājās.

''Apartment Therapy'' draudzīgi iesaka novērtēt dīvāna materiālu – noteikti paglaudi to, pamēģini to sajust uz ķermeņa, piemēram, uz rokām. Var gadīties, ka veikalā provējot dīvānu, tas šķiet pat patīkams, taču mājās jau rodas sajūta, ka tas kairina ādu vai ir pārāk raupjš. Noteikti novērtē dīvāna materiāla omulību jau veikalā. Var gadīties, ka mīkstais ādas dīvāns šķiet pārāk auksts, savukārt samta audums netīkami berzt, sēžot tajā ar plikām kājām.

Bez auduma tuvākas iepazīšanas ļoti vērtīgi izmēģināt dīvāna ērtību dažādās pozās. Veikala pārdevējiem nevajadzētu iebilst, ja izmēģināsi dīvānu, iesēžoties arī tajā dziļāk un pārbaudot, cik tas ir ērts tad, kad tajā sēž mājās iecienītajās pozās. Var gadīties, ka dīvāna sēdēšanas daļas dziļums nav tas ērtākais. Iesēdies dīvānā tā, ka kājas ir gan 90 grādu leņķī, gan tā, ka tās ir izstieptas un nepieskaras grīdai.

Saprotams, ka veikalā gribas būt pieklājīgam, taču dīvāna izvēles dienās kautrīgums jāliek pie malas un jāizmēģina mēbeles ērtums, lai saprastu tā piemērotību. Nekautrējies arī vairākas reizes apsēsties un piecelties, pārliecinoties par dīvāna mīkstumu un augstumu.

Iegulties, pasēdēt un pataustīt – kā pārliecināties par īsto dīvānu
Foto: Shutterstock

Ļoti būtisks elements dīvānam ir roku balsti – tie var būt ļoti ērti, bet tikpat labi var būt arī eksemplāri, kuriem tie vairāk kalpo estētiskiem, ne praktiskiem nolūkiem. Roku balstu augstums, platums, ērtība un pat materiāls var būt ļoti dažāds. Ja nav vajadzība pēc šāda elementa dīvānam, izvēlies tādu, kam gala malas ir bez balstiem, savukārt, ja to vēlies pie viena izmantot krūzītes, šķīvja novietošanai, raugies, lai virsma būtu gana stingra un stabila.

Teju obligāts nosacījums ir muguras balsta pārbaudīšana. Atspiedies kārtīgi, apgulies, ērti iesēdies un visādi citādi izmēģini balsta ērtību.

Iespējams, tev piemērots dīvāns, kuram var mainīt spilvenu novietojumu vai tos izņemt un iegūt dziļāku dīvāna sēdēšanas zonu. Par sliktu nenāks, ja auduma dīvāniem palūkosi iespēju audumu noņemt, lai izmazgātu veļasmašīnā, vai tomēr tas piemērots vien manuālai tīrīšanai, nenoņemot audumu kā pārvalku. Tāpat pārbaudi, vai dīvāns ir ērti izvelkams, ja tam ir tāda funkcija, un nekas netraucē to parocīgi izdarīt.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka