No necilības līdz šedevram – omulīgi izremontēts studio tipa dzīvoklis Rīgā

No necilības līdz šedevram – omulīgi izremontēts studio tipa dzīvoklis Rīgā
Foto: Privātais arhīvs

Interesanti, ka pēdējos gados arvien lielāku atzinību gūst mājvietas, kurās nav nekā lieka. Jo mazāk lietu, jo labāk. Jo tīrāk un gaišāk, jo labāk. Arī šis stāsts par kādu uzņēmīgu pāri Rīgā, kas necilajā Čaka ielas dzīvoklī redzējuši potenciālu, ir par to, ka laba daudz nevajag. Un par to, ka mazāk ir vairāk.

Aptuveni pirms gada kādā renovētā mūra mājā Čaka ielā Dāvis un Elīza Vilcāni apskatīja dzīvokli, kas apskates brīdī bijis diez ko necils, tomēr rosinājis domāt, ka ir ilgi meklētais. Dzīvokļa meklējumi ilga pusgadu, bet tad, kad apskatīts šis, abiem bijis skaidrs – ir īstais! Dāvis stāsta, ka jau pirmajās sekundēs, esot šajā dzīvoklī, abi esot bijuši pārliecināti, ka tieši šeit būs abu jaunās mājas. Kā jau liela daļa īres dzīvokļu centrā, tajā brīdī tas izskatījās diezgan briesmīgi, bet aiz neglītās virskārtas, abi esot vizualizējuši to pēc remonta.

Kad dzīvoklis ticis iegādāts, abi ķērušies pie darba – sekojis kapitālais remonts un pat pārbūve, lai 53 kvadrātmetru kopums taptu par omulīgu, siltu, klusu studio tipa dzīvokli. Dāvis atklāj, ka plēšot nodilušo preskartonu atklājās šī dzīvokļa viena no lielākajām vērtībām – vecās koka grīdas. Kā izrādās, šis esot bijis viens no priekšnoteikumiem dzīvokļa meklējumos. Abiem bijis svarīgi, lai telpā ir daudz gaismas, un, lai arī apskates diena bijusi drūma un tumša, dzīvoklis bijis ļoti gaišs, un tā tas ir joprojām.

Mēs esam lieli kino mīļi, vakarus bieži vien pavadām, skatoties seriālus vai filmas, tāpēc jau remonta laikā griestos ievilkām visus projektoram nepieciešamos vadus, lai izskatītos estētiski. Dāvis Vilcāns

Abiem ļoti patīkot plašums, tāpēc, kad veica pārbūvi, nolēmuši dzīvojamo telpu apvienot ar virtuvi. Gala rezultātā nojauca pat vairākas sienas. Tā rezultātā iegūta plaša un ļoti gaiša dzīvojamā telpa. Vaicājot, kā abi vienojušies par noskaņu vai stilu, kādā iekārtot savu mājokli, saimnieks atklāj, ka kritērijs bijis – galvenais, lai pašiem patīk. Tā kā pārim gaume ir līdzīga, bijuši vienisprātis, ka mājoklī jābūt koka grīdām, baltām sienām un jādominē plašumam ar minimālismu.

No necilības līdz šedevram – omulīgi izremontēts studio tipa dzīvoklis Rīgā
Foto: Privātais arhīvs

Katram ir kāds savs iemīļotākais stūrītis mājā vai veikums, ar kuru paši lepojas visvairāk. Vaicājot, kas pašiem ir mīļākā vieta mājās, Dāvis atzīst, ka abi lepojas ar koka grīdām (to pierāda bilde augstāk ar saimnieci pirmajā ievākšanās dienā) un vannasistabu, kura tapusi pēc sievas Elīzas iecerēm. Remonta laikā Elīza esot cīnījusies par katru kvadrātmetru, un centieni attaisnojušies. Šeit ir ļoti patīkami – plašums, gaisma, spogulis, pašu restaurēts skapītis un viss gaumīgi un tajā pašā laikā vienkārši ietērpts nelielajā telpā.

Vai māja jau gatava? Kā jau katram, kas saskaras ar remontdarbiem, noteikti bijuši klupšanas akmeņi un ieceres, kas līdz galam vēl ilgi pēc remonta tā arī nav realizētas. Vaicājot par lietām, kas varbūt nožēlotas vai kam nav atlicis laika, abi nosmej, ka tīri labi iztikuši bez tvaika nosūcēja, kura iegāde visu laiku atlikta. Mājokļos abiem patīk augstie griesti, tomēr noziedojuši pārdesmit centimetrus klusuma labā, jo augšā dzīvojot ģimene ar bērniem – vienīgi par šo lēmumu var diskutēt, tomēr arī par to nepārdzīvojot, atklāj dzīvokļa saimnieks.

No necilības līdz šedevram – omulīgi izremontēts studio tipa dzīvoklis Rīgā
Foto: Privātais arhīvs

''Mēs esam lieli kino mīļi, vakarus bieži vien pavadām, skatoties seriālus vai filmas, tāpēc jau remonta laikā griestos ievilkām visus projektoram nepieciešamos vadus, lai izskatītos estētiski,'' stāsta Dāvis.

Mājīguma panākuma atslēga gan šajā, gan citur, abuprāt, ir apgaismojums. Arī paši mājoklī radījuši piecus veidus, kā apgaismot dzīvojamo istabu, taču bez tā patīkamo sajūtu rada dažādi nieciņi. Tā kā Vilcānu pārim hobijs ir apmeklēt krāmu tirdziņus un antikvariātus, laiku pa laikam atrodas kāda pērle mājoklim, kas visai labi iederas arī mūsdienīgajā konceptā. Fakts, ka paši mājas saimnieki pielikuši daudz darba māju radīšanā, arī ir panākumu atslēga. Piemēram, Dāvis pats meistarojis gultas rāmi, jo nevarējuši atrast neko sirdij tīkamu, līdz pagalmā pamanīti nevienam nevajadzīgi koka dēļi, no kuriem tad arī tas tapa.

Rūpīgi loloto un pašu rokām iekārtoto mājokli Vilcānu pāris nolēmis pārdot, un pat šim lēmumam par godu Dāvis izveidojis mājaslapu. Šāda pieeja liecina par pietāti un cieņu pret mājvietu, lai tas nepazūd starp citiem sludinājumiem un konkurentiem, bet ir pats par sevi – jaunu saimnieku gaidošs.

Foto no dzīvokļa:

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka