Foto: Shutterstock
Laikā, kad arvien vairāk cilvēku piekopj ''zaļo'' domāšanu, šķiet, arvien biežāk arī dzirdam un redzam, ka cilvēki, tā vietā, lai celtu jaunu māju, atjauno kādu jau esošo. Protams, šāds lēmums pieprasa arī krietni lielāku ieguldījumu, taču piešķirot īpašumam otro elpu – tā ir pievienotā vērtība.

Par to, cik prātīgi vai neprātīgi iegādāties lauku īpašumu un to atjaunot, vairāk var lasīt arhitekta Ginta Sūnas sniegtajos padomos un viedoklī, kur tiek apskatīts ne viens vien svarīgs priekšnosacījums, kas jāapsver, pirms lem par labu iegādāties māju. Bieži vien cilvēki vadās pēc sajūtām, nemaz neaizdomājoties par to, kādi darbi varētu sagaidīt un vai vispār dzīvesveids tam atļaus pievērsties, tāpēc arhitekts uzsver vairākas būtiskas nianses, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu īpašuma iegādē.

Ja vairāk meklē iedvesmu vai labprāt iepazīsties ar stāstiem, kā cilvēkiem veicies ar īpašumu atjaunošanu Latvijā, cik vienkārši vai sarežģīti tas ir, un kādi katram saimniekam ir secinājumi par ieguldītā vērtību, noteikti ko interesantu atradīsi kādā no 12 stāstiem. Šajos stāstos galvenajā lomā ir māja – lielāka, necilāka, greznāka vai pieticīgāka, bet visas kā viens ir ar savu īpašo stāstu un ceļu līdz jaunai dzīvei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!