Pārbaudītas vērtības mājoklī: klasiskā stila interjeri dažādos pasaules nostūros

Pārbaudītas vērtības mājoklī: klasiskā stila interjeri dažādos pasaules nostūros
Foto: Kate Ozoliņa

Ir daļa cilvēku, kas neļaujas eksperimentiem un labprātāk atzīst jau ko pārbaudītu. Attiecībā uz mājokļa iekārtošanu to var teikt par klasisko stilu, kas ir nemainīgi aktuāls visos laikos. Dzīvoklī, muižā vai privātmājā, visur kā viens klasiskais stils izskatās ļoti labi.

Baltas sienas, tumša koka grīdas un mēbeles, bieza auduma aizkari, pamatīgi dīvāni, greznas lustras, smalki svečturi un noteikti kāda glezna iespaidīgā rāmī pie sienas. Nianses, bez kurām klasiskais stils nav iedomājams. Un interesanti, ka tas viss ieviešams kā pilī, tā divistabu dzīvoklī. Turklāt šīs nianses nemainīgi labi izskatās jebkurā pasaules nostūrī, tāpēc pēc bildēm vien būtu grūti noteikt, kurā valstī atrodas konkrētais mājoklis no ''Tava Māja'' stāstu lādes.

Tomēr nevar teikt, ka klasiskā stila mājokļi ir vienveidīgi. Līdzīgi kā ar ēdienu – katra gatavotāja kartupeļu pankūkas garšos citādi. Tāpat ir ar klasisko stilu interjerā. Ir kaut kas kopīgs, bet ir arī pavisam atšķirīgas nianses, kas vienu no otra atšķir. Piemēram, salīdzinot mājokļus Latvijā, viens pieturas pie pārbaudītām vērtībām un izvēlas baltas sienas, turpretim kāds cits uzdrošinājies nokrāsot pelnu pelēkas, tādējādi pavisam mainot noskaņu telpā. Ļoti interesanti salīdzināt arī mēbeļu izvēli. Lielākoties var manīt samta mīkstās mēbeles, taču vietām arī ādas dīvāni izskatās pat ļoti labi, turklāt ir praktiskāka izvēle. Citi arī izvēlējušies klasiko stilu papildināt ar kādām mūsdienīgām vēsmām, tādējādi atsvaidzinot nopietno noskaņu interjerā.

Klasiskā stila iezīmes var iepazīt šeit, taču piemērus, kā stils atainojas jau iekārtojumā, palūko šajos 10 stāstos no dažādām pasaules malām.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka