Brīvdienu mājas latviešu gaumē: lepošanās vērti stāsti

Brīvdienu mājas latviešu gaumē: lepošanās vērti stāsti
Foto: Privātais arhīvs

Stāsti par vietējo māju atdzimšanu un radīšanu no jauna, lai tikai rastu vietu, kur izbaudīt brīvdienas, iedvesmo jo īpaši. Tajos redzam to, kas aktuāls latviešiem, kā ierasts dzīvot pie mums, tāpēc atlasīti brīvdienu māju stāstu varoņi, lai tie kalpo par piemēru un iedvesmu.

Pašreiz Latvijā daudzi ķeras pie lietas un ne vien apčubina mājas ar domu, kur izbaudīt brīvdienas, bet jau ar tālākejošiem plāniem tur kādu dienu apmesties pavisam, pametot pilsētas dzīvi. Starp šiem stāstiem ir gan izteiktas brīvdienu mājas, gan dažas tik komfortabli iekārtotas, ka varētu dzīvot diendienā.

Lai vai kā, viss sākas ar mazumiņu. Un kā liecina vismaz ''Tava Māja'' stāstu krājuma varoņi, brīvdienu mājai nav jābūt lielai. Pietiek, ja tas ir kaut atjaunots šķūnis. Gana, ja namiņā ir vien 24 kvadrātmetri. Pietiekamu komfortu var panākt pat tad, ja mājā nav elektrība. Šādi, un ne tikai, stāsti pierāda, ka latvieši ir čakla un izdomas bagāta tauta, radot pat vietu miera baudīšanai neiedomājamākos veidos.

Ļoti lielā daļā stāstu varoņi atzinuši, kā sākotnēji ķērušies pie darba, pat nezinot, kas sagaida un kāds varētu būt rezultāts, un tieši tā ir vēl interesantāk. Ar katru soli tuvāk rezultātam arī vainagojies gandarījums, kas arī veicina neapstāties un turpina iesākto, kaļot arvien jaunus plānus šajā jomā.

Lasi, novērtē, iedvesmojies un rīkojies!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka