Foto: Shutterstock

Logi ir nomazgāti un ideālam kopskatam pietrūkst tikai tīri aizkari. Tomēr aizkaru tīrīšana pirmajā brīdī var šķist dārgs prieks, jo nebūt ne visi zina to, ka aizkarus iespējams iztīrīt ne vien ķīmiskajā tīrītavā, bet arī mājas apstākļos, mazgājot veļas mašīnā.

Kā vēsta ārvalstu specializētie mediji, lietpratēji iesaka saglabāt nelielu piesardzību, ķeroties pie darba un atcerēties, ka, piemēram, tills veļas mašīnā var deformēties, bet biezi aizkari, kas darināti no dārga auduma, var izbalēt. Lai tas nenotiktu, pirms mazgāšanas jāpārliecinās par to, vai aizkaru audums nebalēs un nenokrāsos citus audumus, ko mazgāsiet.

Lai to pārbaudītu, no kādas mazāk nozīmīgas aizkaru daļas izvelk dažus diegus un uz pāris minūtēm ieliek siltā ūdenī, kam pievienots mazgāšanas līdzeklis, ko plānots izmantot.

Kad dažas minūtes pagājušas, diegi jāizņem no šķidruma un jāievieto starp diviem balta auduma gabaliņiem. Ja uz tiem paliek krāsas pēdas - šos aizkarus prātīgāk būtu iztīrīt ķīmiskajā tīrītavā. Ja tests izdevies veiksmīgi - var ķerties klāt galvenajai procedūrai - aizkaru mazgāšanai.

Vispirms no aizkariem izpurina putekļus, pēc tam aizkarus salabo vietās, kur tie atārdījušies. Ja aizkari ir ļoti netīri, tos iemērc siltā ūdenī un atstāj tur apmēram stundu vai pusotru mērcēties.

Aizkarus ieteicams mazgāt siltā ūdenī (ne karstākā par 40 grādiem pēc Celsija) ar saudzējošu mazgāšanas līdzekli. Lai aizkari ilgāk izskatītos kā jauni, jāpievērš uzmanība arī mazgāšanas līdzekļa pH līmenim - tam jābūt starp 7,5 un 11,5, savukārt vilnas un zīda audumiem piemērots mazgāšanas līdzeklis ar vēl zemāku pH līmeni.

Vislabāk aizkarus mazgāt speciālajā smalkveļas maisiņā, taču gadījumā, ja tāda saimniecībā nav, var izmantot arī spilvendrānu. Biezākus aizkarus uz mazgāšanas laiku vēlams pie maisiņa vai spilvendrānas piediegt, lai tie neizstaipītos un nezaudētu formu.

Pēc mazgāšanas aizkarus ieteicams novietot tā, lai no tiem notecētu ūdens. Pēc tam aizkarus izkar žāvēties vertikāli.

Arī gludinot aizkarus, vēlams ievērot piesardzību tam, lai nesabojātu audumu. Jāatrod gludekļa uzstādījumos saudzīgs režīms un pirms gludināšanas ar siltu gludekli jāveic neliels tests uz kādas vizuāli mazāk svarīgas aizkaru daļas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!