Tapešu līmēšana 'grūtajās' vietās

Tapešu līmēšana 'grūtajās' vietās
Foto: DELFI

Laiks ķerties grūtākajam: aplīmēt durvis, stūrus, logus, nišas, elektrības rozetes un gaismas slēdžus. Šādu vietu aplīmēšana nav grūta, ja zina kā pareizi to darīt.

Nepieciešamie rīki:

Zīmulis

Mērlente

skrūvgriezis un skrūves

līmeņrādis

trepes

tapetes papīrs

šķēres tapešu līmēšanai

žiletes

Nazis

galds tapetes noklāšanai ar līmi

metāla lineāls

tapešu līme

birste un sūklis tapešu līmēšanai

Izmēri attālumu līdz stūrim

Kad līmēšana tuvojas iekšējam stūrim, izmēri attālumu no pēdējās tapetes līdz stūrim un pieskaiti aptuveni 20 mm. Nogriez tapeti šādā platumā, noklāj ar līmi un pielīmē.

Izlīdzini

Ar birsti izlīdzini tapeti stūrī, lai 20 mm platā mala ir pāri stūrim. Ja atsevišķās vietās tapete ir nelīdzena, izdari horizontālus griezumus šajā 20 mm platajā malā. Nelīdzenums rodas tādos stūros, kas nav precīzi.

Izmēri un nogriez

Izmēri nogrieztās strēmeles platumu un tad nogriez 12 mm nost. Strēmeles sākotnējā platumā no stūra ar līmeņrādi uzvelc vertikālu līniju uz sienas.

Pielīmē

Noklāj ar līmi un pielīmē strēmeli ar tās ārējo malu pie uzvilktās līnijas - grieztajai malai jāpārklāj apmale, kas pārlīmēta stūrim.

Ārējie stūri

Pie ārējā stūra, nogriez tapeti apmēram par 50 mm platāku nekā attālums līdz stūrim, pielīmē un ar birsti apspied ap stūri, lai tas tam pārlokas pāri. Iegriez horizontālus griezumus šajā pārliektajā malā, ja rodas nelīdzenums.

Pārbaudi vertikāli

Uz nākošās sienas uzzīmē vertikālu līniju ar līmeņrādi aptuveni 12 mm tuvāk stūrim nekā nogrieztās strēmeles platums. Noklāj ar līmi strēmeli un pielīmē ar ārējo malu pie uzvilktās līnijas, lai tā otra mala nedaudz pārsniedz stūri. Vinila un mazgājamām tapetēm lieto īpašu līmi stūriem.

Durvis

Kad esi ticis līdz durvīm, piespied tapeti pie aplodas (koka līste ap durvīm) un iegriez diagonālu griezumu no lejas līdz aplodas augšējam stūrim un ielocei tapetē.

Izlīdzini vietā

Izlīdzini tapetes malas līdz aplodai un iespied stūrī starp sienu un aplodu. Ar šķērēm tapetes līmēšanai iezīmē stūri, atplēs tapeti no sienas un nogriez atlikumus iezīmētajā vietā. Izlīdzini tapeti atpakaļ līdz aplodai.

Radiatori

Sienu ar tapetēm aplīmē aptuveni 20 cm aiz radiatora. Sienu aiz radiatora nokrāsot tapešu krāsā.

Gaismas slēdži

Ja tapeti līmē pāri gaismas slēdzim vai kontaktligzdai, atslēdz strāvu attiecīgajai istabai un noskrūvē slēdzim vai kontaktligzdai dekoratīvo vāciņu. Uzspied tapeti uz attiecīgās vietas sienā, lai tapetē iespiežas ligzdas kontūra un izdur caurumu kontūras vidū.

Iegriez līdz malām

No izdurtā cauruma iegriez diagonālus griezumus līdz ligzdas ārējiem stūriem un izgriez atlikumu, atstājot apmēram 10 mm tapetes pāri iespiestajai kontūrai. Pielīmē tapeti un pieskrūvē atpakaļ dekoratīvo vāciņu.

Source info

"K-rauta"


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka