Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai arī cik liela būtu mūsu katra gludināšanas pieredze, ir pāris noteikumi, kas, iespējams, ne vienmēr tiek ievēroti. Portāls ''Good House Keeping'' apkopojis biežāk pieļautās kļūdas, lai mēs tās ņemtu vērā un turpmāk vairs nepieļautu.

Sauss audums

Audumus, kas ļoti saburzījušies būs teju vai neiespējami izgludināt ar sausu gludekli. Izmanto gludekļa tvaika režīmu vai izsmidzini ūdeni uz apģērba un tas palīdzēt izgludināt pilnībā visas grumbas un locījumu vietas. Ilgstoša gludināšana ar sausu gludekli var sabojāt audumu, tāpēc necenties spītīgi gludināt pilnībā sausu audumu.

Gludināšanas secība

Dažkārt šķiet, ka jāsāk gludināt smalkākie audumi, kamēr gludeklis vēl nav pilnībā uzkarsis, bet patiesībā plānākos audumus, kam jāpievērš īpaša uzmanība, jāatstāj pašām beigām. Uzstādi zemāku temperatūru un gludini apģērbu atbilstoši, nevis izmanto gludekli tad, kad tas karst.

Atbilstošs režīms

Pārsvarā visiem gludekļiem ir iespēja uzstādīt režīmu atbilstošam audumam, tāpēc īpaši plāniem un smalkiem audumiem izmanto pēc iespējas saudzīgāku gludināšanas režīmu. Tas ne tikai palīdzēs pareizi izgludināt apģērbu, bet arī saglabāt tā kvalitāti.

Ūdens izmantošana

Ja tavā mājoklī ir ļoti ciets vai kaļķains ūdens, iegādājies destilētu ūdeni un izmanto tikai to gludekļa šķidruma nodalījumā. Vari atjaukt ūdeni kopā ar destilēto ūdeni, lai tas būtu tīrāks un drošāks auduma gludināšanai.

Gludekļa apkope

Ar laiku gludeklim var parādīties netīrumu pazīmes, kuras noteikti nevajadzētu ignorēt. Noslauki gludekļa karsto daļu ar kādu drānu pēc katras gludināšanas reizes, lai izvairītos no sasmērēšanās. Tā kā no gludekļa tiek izsmidzināts ūdens, tas var sasmērēties un pat radīt rūsas nosēdumus, tāpēc vienmēr pārliecinies par tā tīrību, lai apģērbs netiktu sabojāts. Nesakarsētu gludekli var notīrīt ar kādu viegli abrazīvu pastu un samitrinātu drānu. Pēc tam noteikti no noslauki ar sausu lupatu.

Vienmēr izlej ūdeni!

Pat tad, ja nav izlietots viss uzpildītais ūdens, vienmēr izlej to no gludekļa. Pat tad, ja šķiet, tāpat drīz atkal apģērbs tiks gludināts, neļauj ūdenim bojāt gludekli. Tas pasargās no gludekļa iekšējo daļu bojāšanās, kas vēlāk vari ietekmēt apģērba gludināšanu.

Ļauj gludeklim atdzist!

Neliec to paredzētajā plauktā, atvilktnē vai skapītī, ja tas nav pilnībā atdzisis. Ja ieliksi to neatdzisušu, var tikt sabojāts pats gludeklis, kā arī mēbele, kurā tas uzglabājas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!