Video: Kā pašam izveidot diegu lampiņu virteni?

Video: Kā pašam izveidot diegu lampiņu virteni?
Foto: Shutterstock

Diegu bumbiņu virtenes ir iecienīts dekors jebkurā sezonā, jo ar tām var izrotāt plauktus, palodzes, gultas malu, spoguļa rāmi vai krāsns malu. Ja alksti pēc šādas diegu bumbiņu virtenes, ir visas iespējas to izveidot pašam, turklāt tas itin nemaz nav sarežģīti, kā varētu šķist.

Nepieciešamie materiāli:

  • Šķidrā līme;
  • Ūdens;
  • Bļoda;
  • Diegs vai dzijas kamols (balts vai krāsains, pēc izvēles);
  • Mazie apaļie baloni;
  • Adata;
  • Lampiņu virtene (izvēlies tādu, kurai lampiņas nav cieši viena pie otras).

Lai arī šķiet, ka pašam izveidot diegu bumbiņu virteni ir neiespējamā misija, patiesībā tas nemaz nav tik sarežģīti. Protams, tas prasa laiku un pacietību, jo tik, cik vēlies bumbiņas virtenē, arī jāpiepūš baloni, taču gala rezultāts, turklāt pašu rokām veidots, ir tā vērts. Starp citu, šī ir lieliska ideja kāda apdāvināšanā Ziemassvētkos!

Vispirms piepūt visus balonus tik lielus, cik lielas vēlies diegu bumbiņas. Gaismu virtenei parasti vajag visas bumbiņas aptuveni vienāda lieluma.

Piepūstajiem baloniem nevienmērīgi tin apkārt diegu vai dziju, lai izveidotos vēlamais klājums. Ja izvēlies diegu, tad to vajag vairāk. Nevajag notīt bumbiņas pārāk cieši, citādi būs grūti pa šauru spraugu dabūt laukā balonu - vislabāk šo vietu atstāt brīvāku tur, kur ir balona mezgla vieta. Tāpat ņem vērā to, ka kādā vietā jāiesprauž virtenes gaismiņa. Ja vēlies, vari balonu pirms aptīšanas arī iemērkt līmes un ūdens masā, tad diegs labāk pielips pie balona.

Tad, kad izveidotas visas bumbas, bļodā sajauc ūdeni ar līmi attiecībā 1:1. Šo maisījumu vajag diezgan daudz, jo diegi uzsūks šķidrumu, tāpēc nodrošinies ar pietiekamu daudzumu līmes.

Pa vienam balonus mērcē šķidrumā un apviļā no visām pusēm, lai diegs kārtīgi piesūcas ar šķidrumu. Ja vēlies, vari papildus kādā trauciņā iebērt dekoratīvos spīdumus un pēc iemērkšanas līmē apviļāt balonus arī tajos. Pēc tam viegli nospied ar rokām visu lieko šķidrumu un liec žāvēties uz avīzes vai plēves, lai nesabojātu virsmu.

Atstāj aptītos balonus nožūt uz nakti, vislabāk 24 stundām. Ik pa laikam apgriez otrādi balonus, lai nožūst arī apakšējā puse. Ja diegi nebūs kārtīgi izžuvuši, tad forma neturēsies un diegi gluži vienkārši saplaks uzreiz pēc balona pārspridzināšanas.

Ņemot talkā adatu vai ko citu asu, pārdur balonu un uzmanīgi to atdali no diegu kārtas. Šajā brīdī diegu apvalks var nedaudz ieliekties, taču pēc tam tas būs labojams. Kad balons izņemts no diegu ''čaumalas'', ieliec tajā iekšā jaunu balonu un piepūt to tik lielu, lai forma ieņemtu sākotnējo izskatu. Izlaid gaisu no balona un izņem to no bumbiņas.

Kādā no mazākajām bumbiņas spraugām iespraud gaismas virtenes lampiņu, lai tā stabili turētos. Ja tomēr lampiņa krīt ārā, pielīmē bumbiņu pie vada ar karsto līmes pistoli.

No šādi veidotām diegu bumbām var veidot ne tikai gaismiņu virtenes, bet arī Ziemassvētku dekorācijas. Salīmē tās apkārt vainaga pamatnei, un izveido elegantu durvju vainagu, izmanto tās galda noformējumā vai arī pielīmē tās kādai svētku kompozīcijai.

Video pamācība:

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka