Foto: Shutterstock

Ja pati dušas kabīne tiek regulāri tīrīta, tad par durvju tīrību gan atceramies vien tad, kad mazgājamies, jo redzam, ka durvis no iekšpuses vietām ir ar nogulsnēm un netīrumiem. Lai Jauno gadu sagaidītu tīrā mājā, nospodrini arī dušas kabīnes durvis pēc portāla Houzz.com ieteikumiem.

Dušas kabīnes durvju bieds ir ciets ūdens un ziepes, un tieši šī savienība atstāj nogulsnes un ar ūdeni nenomazgājamu netīrumu kārtu. Ja ilgstoši šī kārta netiks nomazgāta, tad stikls kļūs duļķains un necaurredzams.

Viens no veidiem, kā novērst šo netīrumu kārtu, notīrīt ar speciālo gumijas tīrīšanas rīku jeb skrāpi, ar ko parasti mazgā logus, un kas bieži iekļauts arī dušas kabīnes komplektācijā. Ar slapju lupatiņu nebūs līdzēts, jo tad nogulsnes tikai tiks izsmērētas pa visu stiklu, turpretim gumijas rīks efektīvi notīrīs nosēdumus, vienīgi virsma iepriekš jāsamitrina. Ja šāds rīks nav pa rokai, tad var izmantot mikrošķiedras lupatiņu, tā efektīvi novērsīs nogulsnes un traipus. Lai atbrīvotos no ziepju nosēdumiem un netīrumiem, var lietot tikai mīkstu suku vai sūkli, noteikti ne abrazīvu.

Kad nogulsnes notīrītas, iesmērē durvju virsmu ar kādu vannasistabas tīrīšanas līdzekli, kas atbrīvo no kaļķakmens nosēdumiem. Beigās noteikti noskalo virsmu ar tīru ūdeni.

Notīrīt dušas kabīnes durvis palīdzēs arī etiķis, kas atšķaidīts ar ūdeni. Ja ķīmiski tīrīšanas līdzekļi netīk, noderīga būs pasta, kas gatavota no sodas un neliela daudzuma ūdens. Iesmērē virsmu ar šo abrazīvo pastu un tad noskalo to kopā ar atmiekšķētajiem netīrumiem.

Lai nepieļautu kaļķa nogulsnes, var uz virsmas uzšļakstīt vielu ar skābu reakciju, piemēram, citronskābi vai etiķskābi, kas atšķaidīta proporcijās 1:5. Vislabāk skābi uzsmidzināt uz virsmas pēc mazgāšanās dušā un atstāt to līdz nākamajai dušas lietošanas reizes, kad virsma tiek noskalota. Šādu kopšanu ieteicams veikt reizi nedēļā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!