Foto: Shutterstock
Visiem, kam mājoklī silto ūdeni pilnīgi vai daļēji nodrošina boilers, rodas jautājumi – kāda ir ūdens sildītāja ilgtspēja, vai to var paildzināt un vai ir kādi priekšnoteikumi tā kopšanā?

Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes portālam TavaMāja.lv palīdzēja rast veikalu tīkla ''K-rauta'' apkures produktu vadītājs Andrejs Kozlovs.

Boilera kalpošanas laiks

Ūdens sildītāja kalpošanas ilgums atkarīgs no lietošanas intensitātes. Piemēram, ja tas tiek lietots kafejnīcā, nepārtraukti nodrošinot karsto ūdeni – tā nolietošanās būs ievērojami ātrāka, nekā izmantojot tikai sadzīves vajadzībām, kad ūdens sildītājs strādā reizi dienā. Tomēr, veicot regulāru apkopi, ūdens sildītājs kalpos vismaz 2-3 gadus ilgāk, nekā rūpnīcas noteiktais garantijas termiņš, stāsta speciālists.

Boilera darbību ietekmē ūdens minerālais sastāvs, lietošanas intensitāte, uz termodevēja uzstādītā temperatūra un magnija anoda apkopes regularitāte. Pārāk kaļķains ūdens ātrāk izsauks sildelementa apkaļķošanos, kas savukārt radīs vairākas sekas, piemēram, ierīce var tērēt vairāk enerģijas ūdens uzsildīšanai. Lai sildelemets nepārklātos ar kaļķi, aptuveni reizi gadā ir jāveic profilaktiskā tīrīšana. Garantijas laikā profilaktisko tīrīšanu veiks garantijas talonā norādītais servisa uzņēmums, bet pēc garantijas laika jebkurš uzņēmums, kas veic šāda veida darbus.

Katra ūdens sildītāja garantijas nosacījumos ir rakstīts, kāda izmēra magnija anods jāiegādājas, lai ierīce darbotos. Tāpat tīrīšanas laikā sildīšanas elements ir jāattīra no kaļķakmens nogulsnēm, stāsta speciālists, uzsverot, ka šī profilakse ne tikai paildzinās ūdens sildītāja kalpošanu, bet arī ļaus termorelejam darboties precīzāk jeb ātrāk izslēgs sildelementa darbību, kas samazinās elektroenerģijas patēriņu.

Ūdens sildītāju pārzinātājs uzsver, ka, neskatoties uz to, ka ūdenssildītājiem maksimālā darbības temperatūra ir 80 oC, ieteicams boilera termoregulatoram uzstādīt temperatūru 60 oC. Tas ir gan pietiekami, lai lietotājam būtu stabili pieejams karstais ūdens, gan neliks sildītājam strādāt ar pilnu slodzi, palielinot tā ilgmūžības resursu.

Ūdens sildītāju piedāvājums

Piedāvājuma pārzinātājs stāsta, ka šobrīd ir ļoti plašs ūdens sildītāju klāsts. Daļa boileru atšķiras pēc tilpuma – maza apjoma 10 – 30 l; vidēja apjoma 50 – 100 l un lielā apjoma 120 – 200 l. Tāpat katram ir savs pielietojums. Pieejami boileri, kas paredzēti vienai izlietnei vai arī dušas kabīnei un vannai, vai arī karstā ūdens nodrošināšanai visā mājoklī. Ir arī ūdens sildītāji, kas atšķiras pēc novietošanas principa – virs vai zem izlietnes, vertikālā vai horizontālā stāvoklī, tāpat ir arī uz grīdas novietojami ūdens sildītāji.

Nereti mājokļos darbojas tā saucamie kombinētie ūdens sildītāji. Šāda veida ierīcēs siltuma avots ir ne tikai elektriskais sildelements, bet ūdens sildītājs tiek pieslēgts pie kopējā mājokļa apkures katla, un apkures sezonas laikā ūdens sildās arī no tā. Tas ievērojami paātrina ūdens sildīšanas laiku un taupa elektrības patēriņu.

Savukārt pēc funkcionalitātes ūdens sildītājus var sadalīt mehāniski regulējamos un elektroniski regulējamos. Ja mehāniski regulējamam ūdens sildītajam lietotājs var tikai uzstādīt nepieciešamu temperatūru, visbiežāk izmantojot regulējamu rokturi, tad inovatīvos modeļos iespējams iestatīt temperatūru elektroniski, par piedāvājumu noslēgumā rezumē speciālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!