Foto: Shutterstock
Fakts, ka lamināts ir viens no biežāk sastopamajiem grīdas segumiem mājokļos, nebūt nenozīmē, ka visiem zināmi knifiņi tā kopšanā un kvalitātes saglabāšanā. Kas jāzina par grīdas mazgāšanu, kas ir cēloņi seguma defektiem un kam pievērst uzmanību ilgtspējīgam seguma mūžam, uzzināsi no jomas speciālista.

Lamināta mazgāšanas līdzekļi

Lamināta grīdas pieejamas divu veidu – vai nu ar gludu virsmas savienojumu vai ar fāzi, kas veido gropi apkārt katram dēlītim. Abos veidos kopšana ir līdzīga, taču vienmēr pirms grīdas mazgāšanas jāveic sausā uzkopšana.

Nav gluži tā, ka visiem grīdas segumiem būtu viens universālais kopšanas līdzeklis, svarīgi tomēr ikdienā lietot konkrētam segumam piemērotu līdzekli. Kā portālam ''Tava māja'' skaidro salona "Grīdas Stils" klientu konsultants Raivis Gulbis, labs grīdas mazgāšanas līdzeklis ir tāds, kas viegli izšķīdina taukus, piemēram, kas radušies virtuvē no plīts vai staigāšanas ar basām kājām. Šādi līdzekļi atstās pēc iespējas mazāk nogulsnes pēc izšūšanas, kas mēdz būt labi manāmas tieši lamināta segumam. Ar piemērotu līdzekli vien nepietiek, svarīgi tomēr arī ievērot ražotāja noteikto dozēšanas daudzumu.

Kas attiecas uz birstēm, švammēm, jāatceras, ka tām mazgāšanas brīdī jābūt mitrām nevis slapjām. Lai sasniegtu vislabāko rezultātu, grīda pēc mazgāšanas jāuzslauka ar sausu lupatiņu. Tas pasargās no mitruma ietekmes, kā arī saslaucīs palikušās nogulsnes pēc grīdas mazgāšanas.

Foto: Shutterstock

Veikalos ir pieejami mazgāšanas līdzekļi ar vaska daļiņām, kas pasargā virsmu pret mitrumu un dod papildu spīdumu, tomēr bieži dzirdēts, ka pēc šiem līdzekļiem uz grīdas paliek redzamas nogulsnes un pleķi. Ja ir vēlme atsvaidzināt lamināta grīdu, tam ir paredzēti īpaši izstrādāti vaski, kas ir jāiepulē ar pulējamām mašīnām. Bet uzņēmīgākie grīdu īpašnieki šo procesu var veikt pašrocīgi. Šādu procesu, pārklājot grīdu ar profesionālo vasku, būtu jāatkārto reizi vai divas gadā. Tas palīdz pasargāt lamināta dēļu savienojumus no mitruma un pie viena mazie skrāpējumi, kas rodas ikdienas ekspluatācijas laikā, aizpildās.

Speciālists norāda, ka ikdienā noteikti nevajadzētu grīdas mazgāšanas līdzekli aizvietot ar trauku mazgājamo līdzekli, jo tie satur sārmus un sāļus, kas ātri bojā dēļu pamatni.

Foto: Publicitātes foto

Lamināta defektu novēršana

Ja lamināta grīdai ir uzbriedušas dēļu malas no nepareizu kopšanas līdzekļu lietošanas vai pārmērīga mitruma, šādu grīdu atjaunot sākotnējā izskatā gan vairs nav iespējams. Diemžēl šādos gadījumos vienīgais risinājums ir nomainīt uzbriedušos dēlīšus pret jauniem.

Ja dēlī ir parādījies neliels caurums, dziļāks skrāpējums vai kāds cits manāms defekts, jāizvērtē montāžas iespējas. Viena no iespējām ir daļēja grīdas izjaukšana un bojāto dēļu nomaiņa. Otrs variants ir izmantot speciālu remonta komplektu, kas sastāv no dažādu krāsu krītiņiem un kausēšanas aparāta. Vadoties pēc instrukcijas var izkausēt nepieciešamo grīdas toni un aizdarīt radušos caurumu. Taču šajā sakarā speciālists iesaka iepriekš izvērtēt, vai izdevīgāk komplekta vietā nebūs nomainīt bojātos dēļu posmus.

Foto: Publicitātes foto

Ja lamināts ir arī koridorī, uzmanība jāpievērš kājslauķa zonai. Šeit tiek noslaucīti smilšu graudi un smalki akmentiņi, tāpēc jāņem vērā, ka tie var saskrāpēt grīdu. Arī galda un krēslu kājām vajadzētu būt aplīmētām ar speciāliem mīkstiem filciem, lai mēbeles bīdot, nepaliktu švīkas.

Krēsli ar ritentiņiem var sagriezt pat nodilumizturīgāko lamināta grīdu. Lai laika gaitā segums nesabojātos, ieteicams uzklāt speciālo aizsargpaklājiņu vai arī nomainīt ritentiņus pret mīkstākiem. Tāpat speciālists liek pievērst uzmanību grīdas segumam ne tika manāmās vietās, piemēram, aiz mēbelēm, vai tur mājdzīvnieki nav atstājuši pēc sevis kādas ''pēdas'', jo ilgstošs mitrums nelabvēlīgi ietekmēs segumu. Tāpat arī lielos puķupodus, kas nolikti uz zemes, labāk ielikt statīvā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!