Foto: Shutterstock
Pošot māju pēc svētkiem, var nākties atklāt sveču vasku galdautā, uz grīdas seguma. Tādās reizēs neiztikt bez atbilstošiem padomiem, kā no sacietējušiem traipiem atbrīvoties, jo katrai situācijai sava pieeja. Bet viss ir iespējams!

Visbiežāk pēc svētkiem gadās uz grīdas pamanīt kādu sveču vaska traipu, kas tur pagadījies vai nu no eglītes svecēm vai kāda dekora. Atkarībā no grīdas seguma materiāla, arī jāpielāgo sveces iztīrīšanas metode. Piemēram, koka grīdu gadījumos jābūt īpaši uzmanīgiem, jo kausējot sveci ar fēnu vai gludekli, sveķi var strauji uzsūkties, tāpēc tas jādara veikli, turklāt pa rokai jābūt labi daudz avīzēm, kurām uzsūkt izkausēto. Taču vispirms vērts pamēģināt sacietējušo sveci nokasīt ar kādu palīgrīku, tad būs mazāk kausējamā materiāla un mazāka iespējamība grīdas segumu sabojāt vēl vairāk. Sveces nokasīšanai izmanto lineālu, trulu nazi vai kādu plastikāta karti.

Ja nu svece izlijusi paklāja mīkstajās šķiedrās, sasaldē traipu ar ledu un tad izkasi sveces no šķiedrām. Var arī izmantot gludekli – uz traipa liec avīzi vai papīru, kas labi uzsūc mitrumu, gludini pāri un ļauj izkarsētajai svecei iesūkties.

Nemaz nav tik viegli sveču vasku dabūt laukā arī no audumiem, piemēram, galdauta vai apģērba. Šajā sakarā padomu izlasē atradīsi ieteikumus, kādas taukvielas ieteicams izmantot, lai iekaltušo sveci izmazgātu uz neatgriešanos.

Sasmērējot apģērbu vai citu auduma izstrādājumu ar sveču vasku, tas ir jānotīra no virsmas, cik vien tas ir iespējams. Pēc tam jānovieto divas kārtas papīra dvieļa zem auduma un virs traipa un jāgludina ar siltu un sausu gludekli. Noslēgumā traips ir jāiztīra ar tauku šķīdinātāju, piemēram, trauku mazgāšanas līdzekli.

Bez šiem padomiem pievērs uzmanību, kā pavisam viegli izmazgāt svečturus, lai tajos nākamreiz bez raizēm var ielikt sveces.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!