Foto: Shutterstock
Ja krāsniņas stikla durvis nokvēpušas un melnas, tas vien ir labs rādītājs tam, ka ierīce kalpo saviem mērķiem un tiek pietiekami kurināta. Ja šis melnums netīk, jādomā, kā to nomazgāt. Ja esi jau mēģinājis to darīt ar ūdenī samitrinātu lupatiņu, zināsi, ka tik viegli tas vis nenākas.

Neatkarīgi no tā, cik bieza ir sodrēju kārta, nav tik viegli ar ziepjūdeni to atmazgāt. Tā vietā vajadzīga kāda efektīvāka metode. Protams, veikalos var iegādāties speciāli šim nolūkam paredzētus tīrīšanas līdzekļus, tāpat derēs jebkurš līdzeklis taukainu virsmu mazgāšanai, piemēram, plīts virsmām paredzētie, jo pēc būtības sodrēji ir taukiem līdzīgi un tikpat grūti nomazgājami.

Lielveikalu piedāvājumā var atrast arī speciālus maisījumus gan pulvera, gan granulu veidā, kas paredzēti sodrēju tīrīšanai, arī tos var izmēģināt. Apkures speciālisti iesaka specializētajos veikalos meklēt kamīna stikla tīrīšanas līdzekļus, ar kuru palīdzību pie efekta tiks ātrāk, turklāt tad būsi drošs, ka nekādu kaitējumu stiklam nenodarīsi. Kādas vēl metodes šajā sakarā vērts izmēģināt, lūkojām dažādos forumos.

Liela daļa ''Delfi'' forumā kā universālāko palīgu min tīrīšanas pastu – nedaudz samitrinot avīzi un iemērcot to pastā, visai labi sodrēji nākšot nost. Noslēgumā var vēl izmantot kādu stikla tīrīšanas līdzekli, lai virsma būtu vēl spožāka, bet sodrējiem pietiks ar pastu. Šajā sakarā vērts atcerēties, ka pasta mēdz būt abrazīva, tāpēc ieteicams to atšķaidīt ar ūdeni, lai iegūtu mīkstāku pēc konsistences, citādi var saskrāpēt stiklu.

Viens no interesantākajiem priekšlikumiem, kā pavisam vienkārši nomazgāt aizkvēpušo stiklu, atrasts ''Building'' forumā. Tur kāds lietotājs atklājis kādu lētu un efektīvu metodi – stiklu paberzē ar samitrinātu avīzi un pelniem. Pelni ļoti labi ar avīzi visu kārtu nomazgās, pēc tam tikai atliks ar mitru drānu netīrumus noslaucīt. Tikai svarīgi, lai pelni nebūtu abrazīvi un negadītos kāds lielāks ogles gabals, ar ko tad nejauši var saskrāpēt stiklu.

Liela daļa atgādina, ka pat bez cītīgas tīrīšanas var atbrīvoties no kvēpu kārtas, atliek tikai iekurināt ''uz pilnu klapi'', lai ir augstāka temperatūra – tādā veidā kvēpi no stikla nodegs. Zemākā temperatūrā stikls aizkvēp, bet lielā karstumā stikls kļūs tīrs, tad nu laiku pa laikam der atcerēties arī par šo kurināšanas metodi, stāsta ''Delfi'' forumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!