Tautas metodes, kā nomazgāt plīts virsmas režģus no taukainajiem nosēdumiem

Tautas metodes, kā nomazgāt plīts virsmas režģus no taukainajiem nosēdumiem
Foto: Shutterstock

Virtuves iekārtu tīrīšana ir viens no nevēlamākajiem mājas darbiem ne tikai tāpēc, ka tas prasa daudz laika, bet arī tāpēc, ka ne vienmēr tīrīšanas līdzekļi ar uzdevumu tiek galā, kā nākas. Tad nu plīts virsmas režģu tīrīšanā meklējām pieredzes padomus, ko vislabāk izmantot, lai efekts būtu ātrs un neatvairāms.

Ja jau esi nolēmis tā pamatīgāk pieķerties šī režģa mazgāšanai, nodrošinies ne vien ar līdzekļiem, bet arī pacietību, jo tauku nosēdumu nomazgāšanai vajadzēs laiku. Vislabāk, ja ir kāda lielāka bļoda vai trauks, kur šos režģus ielikt mērcēties, nesasmērējot vannas vai izlietnes iekšpusi.

Viena no metodēm, ko pārbaudījusi ''Tava Māja'', ir, liekot režģus dziļā bļodā ar karstu ūdeni, kurā izšķīdināta soda. Šajā gadījumā sodu nevajadzētu žēlot – dažas ēdamkarotes ļoti labi tiks galā ar nosēdumu atmiekšķēšanu. Ļaujot režģiem mērcēties, atmiekšķēsies visi netīrumi un pēc tam tos būs visai viegli nomazgāt. Vēl var mēģināt režģus izmazgāt trauku mašīnā, neliekot reizē citus traukus, bet, piemēram, tvaika nosūcēja filtrus.

Meklējot pēc padoma ''Cālis'' forumā, aktīvisti min, ka, mērcējot režģi, var pievienot trauku mazgājamo līdzekli, kas ļoti labi tiek galā tieši ar tauku nosēdumiem. Vēl kāds min interesantu metodi, liekot lietā plastikāta maisiņus. Režģus liek maisiņā, apsmidzina tos ar ūdeni, kas sajaukts ar ožamo spirtu, maisu aizsien un ļauj uz nakti tiem atmiekšķēties. Pēc tam viss liekais viegli nonāks nost un ar maigi abrazīvām kustībām noberzīsies. Spirta vietā vēl var izmantot kādu amonjaka saturošu līdzekli – ar to netīrumi nonāks vēl vieglāk. Šī ir arī vispopulārākā metode, ko iesaka dažādi ārvalstu mediji plīts režģa tīrīšanā.

Svarīgi pēc jebkuras mazgāšanas režģi kārtīgi nožāvēt un apslaucīt ar papīra dvieli, lai jauna netīrumu kārta tik ātri nerastos.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka