Foto: Shutterstock
Ja piektdienas vakaru plānots pavadīt draudzīgā lokā mājas ballītē, parūpējies par to, lai īsi pirms viesu uzņemšanas nebūtu jākrīt panikā par to, ko ķert un grābt, lai mājoklis izskatītos kaut cik pieklājīgs ciemiņu sagaidīšanai. Lai atvieglotu sev dzīvi, ņem vērā ''Apartment Therapy'' ieteikumus, jau diennakti pirms viesu uzņemšanas padarot daļu mājas darbu.

Tiem, kam mājās allaž valda tīrība un kārtība, šie padomi, visticamāk, šķitīs smieklīgi un nekāds ātrais mājas sapošanas plāns viesu uzņemšanai nebūs vajadzīgs, bet ne visi dzīvo tik ideālā pasaulē un daži ir gluži vienkārši cilvēki, kuri ikdienas skrējienā mēdz nepagūt izrauties uz visām pusēm. Un par to nevajag sevi šaustīt. Nevajadzētu par to sūdzēties arī draugu klātbūtnē, tāpēc labāk ķeries pie darba! Neatliec uz rītdienu to, ko var izdarīt jau šodien!

Atbrīvo ledusskapi. Ja vien nav plānots pašiem servēt galdu, pārliecinies, ka ledusskapī nav nekā lieka un nākamajā dienā būs, kur salikt viesu sanestos labumus. Lai arī lielākoties viss tiks likts galdā, dzērieni, piemēram, šampanietis, vīns noteikti būs jāieliek vēsumā atdzesēties, tāpēc atbrīvo tam savlaicīgi vietu. Pārbaudi, vai ledusskapī nav kādi izmetami produkti, tāpat pārliecinies, ka ledusskapis nelāgi neož, tādā veidā izvairoties no neveiklām situācijām. Kā veikli vērst par labu šādu situāciju, palūko šajā padomā. Ja vien tas iespējams, daļu galdā servējamo ēdienu sagatavo jau iepriekš, vai vismaz sagatavo visas nepieciešamās sastāvdaļas, tādā veidā izvairoties no steidzīgas gatavošanas īsi pirms viesu sagaidīšanas.

Visai nepatīkamas situācijas izvēršas, ja miskaste ir līdz augšai pilna, bet viesu uzņemšanas brīdī, piemēram, gatavojot ēdienu, ir vajadzība ko izmest vēl un vēl. Padomā arī par to, kur varētu likt iztukšotās pudeles, lai visai ātri vakara gaitā atkal neaizpildītos miskaste un nevienam nebūtu jāiet tā iznest. Par tīru miskasti nevajadzētu aizmirst, un, ja tā diez ko labi nesmaržo, palūko šo padomu, kā novērst smaku. Atceries arī par miskasti vannasistabā, papīru grozu viesistabā, ja tāds ir.

Bez plauktu atbrīvošanas ledusskapī un miskastes izmešanas būtiski būtu paraudzīties, vai tualetē netrūkt tualetes papīra, ir pieejamas ziepes, tīri, svaigi dvieļi. Tīrus dvieļus (auduma vai papīra rulli) noliec arī virtuvē. Šādas lietas nevajadzētu kārtot brīdī, kad viesi jau ieradušies. Tāpat diezgan pašsaprotami kritiski palūkoties uz grīdas tīrību un putekļiem uz mēbelēm. Diez vai īsi pirms viesu sagaidīšanas vēl būs laiks šādiem mājas darbiem, tāpēc, lai nebūtu jākrīt kaunā un jāmeklē attaisnojumi netīrībai, pievērsies tam laikus. Palūkojies ne vien grīdas virzienā, bet arī augstāk par degungalu. Iespējams, pie griestiem vai kādas lampas izveidojušies zirnekļu tīkli, ko atklāt viesiem varbūt nevajadzētu. Un kādā paskatā ir žalūzijas? Nav klātas ar biezu putekļu kārtu? Ja mājās ir mājdzīvnieki, palūko, vai spalvas nav vienā laidā klātas dīvānā un mīkstajās mēbelēs. Ja pašiem tas nešķiet traucēklis, viesi noteikti to pamanīs un, iespējams, nejutīsies komfortabli.

Visticamāk mājas ballītē neiztrūkstoši būs kādi ēdieni un dzērieni, tāpēc palūko, kādā tīrības pakāpē ir trauki. Ja viesiem vienmēr izņem servīzi no dziļākiem plauktiem, dari to jau brīdi pirms viesi ieradušies, jo, visticamāk, trauki būs jānomazgā un jānoslauka. Tas pats attiecas uz glāzēm. Lai visiem nebūtu nepacietīgi jāgaida, kad nopulēs visas glāzes, jau iepriekš parūpējies par to.

Ja vēlies radīt visiem sajūtu, ka viņi īpaši gaidīti, saliec vāzē ziedus, tie allaž rada svētku sajūtu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!