Foto: Shutterstock
Tā kā Latvijā ar vasaras laika apstākļiem ir tāpat kā ar bitēm jeb nekad neko nevar zināt, nebūtu pareizi teikt, ka kamīnu sezona šobrīd ir beigusies. Lai kamīns spētu pildīt savas funkcijas pilnvērtīgi, tā vietu vajadzētu regulāri iztīrīt arī tad, ja nākamā reize, kad to plāno lietot, būs tikai uz rudens pusi. Iedvesmojoties no "Houselogic", aicinām tevi likt lietā padomus, kā pareizi sakopt savu vai reizēm arī kaimiņa kamīnu.

Regulāra kamīnu tīrīšana nav nepieciešama tikai tāpēc, lai uzlabotu tā ārējo skatu. Primārās vajadzības, ko dod regulāra tīrīšana, saistīta ar drošības uzturēšanu un efektīvas turpmākas darbības nodrošināšanu. Jāpiebilst, ka visus kamīnus netīra vienādi – ar malku kurināmiem vieni, bet ar gāzi ievērojami citi triki.

Ar malku kurināmais kamīns

Pirmkārt, kamīna tīrīšana sākas ar atgriešanos laikā un atcerēšanos, kāda malka ir tikusi izmantota. Lai izvairītos no dažādām bīstamām situācijām, svarīgi kurināt tikai gadalaikam atbilstošu kurināmo.

Runājot par pelniem, kas paliek pāri pēc kurināšanas, nepieciešamība tos savākt ir tikai tad, kad tie sākt nelabi ost vai traucē aizdedzināšanas procesā. Pelnus vienkārši savāc maisā un izmet atkritumu tvertnē. Ja visus pelnus neizdodas pilnībā savākt, atlikušo daļu iesūc putekļsūcējā.

Reizēm pelnus nemaz nevajag izmest, jo tie var noderēt dārzkopībā. Plašāk par pelnu vērtīgumu un izmantošanu dārza darbos lasi šeit.

Svarīgi atcerēties, ka kamīna uzkopšanu drīkst uzsākt aptuveni 72 stundas pēc pēdējās kurināšanas. Neatdzisušu ogļu izmešana papīrgrozā var novest pie to aizdegšanās.

Foto: Shutterstock

Dūmu pēdas un sodrēji apkārt tautā sauktajai "mutei" ir viens no iemesliem, kāpēc reizēm skats uz kamīnu nav perfekts. Lai no tiem atbrīvotos, vislabāk izmantot stingru, cietu birst, kā arī līdzekli mūra tīrīšanai. Neaizmirsti par gumijas cimdiem!

No sodrējiem un darvas uzkrāšanos dūmvadu sienās izvairīties ir teju nepiespējami, tāpēc ieteicama regulāra skursteņa pārbaude, lai nenovīdības rezultātā nerastos ugunsnelaimes.

Ar gāzi kurināmais kamīns

Šādus kamīnus, protams, uzturēt ir daudz vienkāršāk, taču tas nenozīmē, ka tos it nemaz nevajag kopt. Ja iespējams, tad ik pa laikam izņem kamīna durtiņas un tīri stiklu ar līdzekli, kas nesatur amonjaku. Alternatīva ir pašu gatavots līdzeklis ar etiķi, taču ar to jābūt ļoti uzmanīgiem.

Dažādus gružus, kas iedzīvojušies kamīnā laika gaitā, vari veiksmīgi savākt putekļsūcējā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!