Video pamācība: Kā no dzijas kamoliņiem uztaisīt šiku paklāju

Video pamācība: Kā no dzijas kamoliņiem uztaisīt šiku paklāju
Foto: Kadrs no video

Ja jau kādu laiku domā, ka gribētos mājās uztaisīt kaut ko savām rokām, iespējams, tu vēlies izpausties tieši šādi! Mīksts paklājs kalpo gan kā glīts istabas dekors, gan arī patīkams pamats zem kājām, un tā izgatavošana tev prasīs pavisam nedaudz laika.

Šis paklājs sastāv no vairākiem apaļiem bumbuļiem, taču nenobīsties – tie katrs nav jātaisa atsevišķi. Lai uztaisītu apaļās, skarainās bumbiņas, tev būs nepieciešams dzijas kamols un krēsls. Kāpēc krēsls? Jo dziju siesi tam apkārt!

Uzsien mezglu uz vienas no krēsla kājām, un pēc tam tin to no vienas kājas uz otru (sien uz tām, kuras atrodas viena no otras tālāk). Šādi apsien visu dzijas kamoliņu, lai bumbuļi būtu pēc iespējas lielāki.

Pēc tam sasien dziju vairākās vietās ar citas krāsas stingu diegu, lai bumbuļi turētos kopā – sien aptuveni ik pēc septiņiem centimetriem, taču principā attālums atkarīgs no tā, cik lielas bumbiņas vēlēsies.

Tālāk noņem visu satīto un sasieto nost, kā arī pārgriez abus galus. Pēc tam vari pielabot to formu ar parastajām šķērēm. Pēc šīs darbības seko pamata sagatavošana, kurai tev nepieciešams stingrs, caurumots materiāls, pie kura piesiet bumbuļus. Tam jābūt tik lielam, cik vēlies, lai būtu tavs topošais paklājs.

Kad tas izdarīts, seko bumbuļu piesiešana pie paklāja – mezglus sien paklāja otrā pusē, taču atceries nogriezt liekos dzijas gabaliņus nost. Lūk, paklājs gatavs! Ja mājās mīt kāds četrkājains draugs, viņš noteikti par šādu mīkstu paklājiņu arī priecāsies.

Lai vizualizētu un redzētu, kā tas izskatīsies gala rezultātā dzīvē, aplūko video!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka