Neiespējamais kļūst iespējams – kā iztīrīt biešu atstātos traipus

Neiespējamais kļūst iespējams – kā iztīrīt biešu atstātos traipus
Foto: Shutterstock

Ja ir runa par grūti vai teju neiespējami iztīrāmiem traipiem, gardās bietes ierindojas saraksta augšgalā kopā ar sarkanvīna un zāles netīrumiem. Ja arī tev gadās uz mīļākās gaišās kleitas vai uzvalka krekla uzmest tikko vārītu bieti, negriez drēbi lupatās, jo iztīrīt atstātos pleķus ir iespējams!

"GoodHousekeeping" raksta, ka tīrīšana atkarīga no materiāla, piemēram, citādi jātīra pleķi uz auduma, citi principi jāievēro mašīnas salona tīrīšanā, kā arī atsevišķs stāsts ir par paklāju tīrīšanu.

Ja bietes atstājušas pēdas uz apģērba, sākumā uzlej uz netīrās vietas šķidro veļas mazgājamo līdzekli un izskalo aukstā ūdenī. Ja traips nav pazudis, iemērcē drēbes gabalu aukstā ūdenī, kuram pievienots balinātājs ar hloru, taču pārbaudi apģērba aprakstā, vai tas nesabojās audumu.

Pirms ķeries klāt tīrīšanai, ar neasu nazi vai karoti pakasi nost netīrumus, pirms tam iemērcot drēbi aukstā ūdenī. "Howtocleanstuff" komanda piedāvā citādu tīrīšanu, kurā jāizmanto baltmaizes gabaliņš, jo tas uzsūks biešu atstātos traipus. Maini maizes gabaliņus tik reižu, cik nepieciešams, kamēr krāsa uzsūkusies baltmaizē. Arī šajā gadījumā skalošanai izmantojams auksts ūdens.

Tīrīšanas līdzekļu izgatavošanas nolūkos vēl vari pamēģināt sajaukt vienu deserta karoti parasto roku ziepju ar divām karotēm vēsa ūdens. Pirms tam iemērcē drēbi uz divām trim stundām aukstā ūdenī. Pēc tam pamazgā traipa vietu ar švammi vai lupatiņu, kurai ieteicams būt baltā krāsā.

Atkārto iepriekšminēto darbību vairākas reizes, kamēr traips pilnībā izzudis, taču atceries atstāt kreklu vai kleitu aptuveni 30 minūtes neskartu. Paturi prātā, ka ar švammi vai lupatiņu nedrīkst šādi berzēt vilnas audumu.

Interesanti, ka uz paklāja atstātos biešu traipus var iztīrīt ar tādu pašu līdzekli, taču jāatceras, ka aukstā ūdens vietā izmantojams karstais.

Labs tīrīšanas līdzeklis cīņā ar biešu traipiem ir ūdeņraža peroksīda un ūdens sajaukums. Tas jāuzlej uz traipa un jāatstāj tiešu saules staru tuvumā, taču neļauj drēbei pilnībā izžūt. Ar ūdeņraža peroksīdu jābūt uzmanīgiem, jo tas var ne tikai iztīrīt biešu traipus, bet arī "izēst" pamata auduma krāsu.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka