Foto: Shutterstock
Gribot kā labāk, reizēm mājās savācam tik daudz mantu, kuras jau sen vajadzēja izmest ārā vai atdot lietošanā citiem. Ar laiku no tām atvadīties paliek arvien grūtāk, taču satura kritiska pārbaude ir patiesi nepieciešama – tā atvieglos mājas pienākumu veikšanu un dos daudz vairāk tik ļoti nepieciešamās vietas. "Familycircle" piedāvā iepazīties ar dažādiem priekšmetiem un mantām, no kurām ieteicams atteikties jau šodien.

Vispirms sāc ar ēšanas piederumu skapīti (ja vari to maz atvērt). Ar laiku tur sāk krāties tik daudz dažādas karotes, siera nažu, zupas kausiņu – šo sarakstu varētu turpināt vēl kādu labu laiku. Ja būsi godīgs pret sevi, piekritīsi, ka daudziem no tiem pat pēdējā laikā neesi pielicis roku un visdrīzāk arī nepieliksi, tāpēc esi kritisks un atstāj tikai pašus nepieciešamākos rīkus.

Vēl virtuvē dienu no dienas plauktos stāv kafijas krūzītes – dažādu izmēru, lielumu un krāsu. Saprotams, ka arī ciemiņus vajag pacienāt ar siltu dzērienu, taču parasti tur stāv par daudz šo elementu. Atstāj pa vienai katram ģimenes loceklim, vēl divas bonusā, bet pārējās aizved uz laukiem.

Vecie, labie plastmasas trauciņi – kuram gan tie nestāv plauktā! Lielākoties trauciņi ir pazaudējuši savus vāciņus, tāpēc, veicot plauktu pārskati, atrodi pārus, bet pārējo izmet miskastē. Šādi trauciņi nāk un iet.

Foto: stock.xchng

Iemet aci arī savā garšvielu plauktā – tur droši vien atradīsi arī tādas, kuras neesi izmantojis pēdējo pus gadu. Tās varētu būt zaudējušas gan stiprumu, gan aromātu, tāpēc apdomā mazo kripatiņu izmantošanu šodienas vakariņās, bet pēc tam gan steidz uz veikalu pēc jaunām. Kā mājvietā veiksmīgāk izkārtot garšvielu burciņas, atradīsi šajā rakstā.

Ar ēdienu ledusskapī ir līdzīgi, jo katru dienu, liekot klāt vēl un vēl, kāda burciņa vai trauciņš paliks nemanīts pašā tālākajā stūrī. Uztaisi kārtīgu virtuves tīrīšanu – apskati derīguma termiņus itin visam. Pakas, kurās palicis tikai nedaudz ēdiena, saliec mazākos trauciņos, lai neaizņem tik daudz vietas. Tāpat izaicini sevi un pamēģini uztaisīt kaut ko garšīgu no tām, kas atrodams plauktos. Iespējams, būsi pārsteigts gan par sevi, gan arī rezultātu!

Tāpat tiec vaļā no lielajām papīra kaudzēm – žurnāliem un avīzēm, kuras vairs nekad neplāno pārlasīt. Ne vienmēr atbrīvoties nozīmē izmest, jo izlasīto presi vari atdot kaimiņam vai draugam, kuru konkrētā tēma varētu interesēt.

Foto: PantherMedia/Scanpix

Drēbes, drēbes, drēbes! Šajā gadījumā viss, protams, atkarīgs no motivācijas un vecuma izjūtām, taču tikai retais apģērba gabals, kurš vilkts pirms 15 gadiem, varētu tikt likts lietā atkal. Savas vecās drēbes noteikti vari ziedot labdarībai. Lai labāk orientētos savā skapī, sadali drēbes pa gadalaikiem vai vismaz uz pusēm jeb rudens-ziemas drēbes un pavasara-vasaras apģērbi. Tā skapī radīsi daudz vairāk vietas. Ja tomēr esi lēmis par labu tam, ka no nevajadzīgā jāatbrīvojas, vērtīgus ieteikumos, kur ko nodot, atradīsi šeit.

Pārskati vecās elektronikas ierīces, tur, iespējams, atradīsi brīnumu lietas. Salabo saplīsušās radio antenas vai ieliec jaunas baterijas, bet pats galvenais – izmanto! Ja nē, atdod bērniem vai nodod, kur to iespējams izdarīt. Tas pats sakāms par daudzajiem vadiem, no kuriem izmanto tikai dažus. Protams, tehnikas mūžs arī nav bezgalīgs un ikdienā lietojamais var pārstāt darboties, taču ieviest kārtību ir ļoti svarīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!