Ne tikai drēbju mazgāšanai – neparasti pielietojumi veļas mazgāšanas līdzeklim

Ne tikai drēbju mazgāšanai – neparasti pielietojumi veļas mazgāšanas līdzeklim
Foto: Shutterstock

Visai ierasti šķiet glabāt mazgāšanas līdzekli tuvāk veļas mašīnai un izmantot to reizēs, kad jāatjauno apģērba tīrību. Tomēr ir virkne citu sadzīvisku situāciju, kurās labākais draugs būs tieši veļas mazgāšanas līdzeklis – gan pulveris, gan šķidrais līdzeklis. Kādās?

Ja esi ieradis lietot šķidro mazgāšanas līdzekli, visai labi tas var noderēt virtuves un vannasistabas tīrīšanas reizēs. Dažas karotes šķidrā līdzekļa sajauc ar ūdeni, iepildi pudelē ar pulverizatoru, kārtīgi sakrati un izmanto kā līdzekli dažādu virsmu tīrīšanai. Ļoti labi tas tiks galā ar piekaltušiem taukiem, kaļķakmens nosēdumiem vannasistabā un citiem pleķiem uz dažādām virsmām, ierosina ''Mommy Savers''.

Tiem, kam mājās aktuāla cīņa ar blaktīm, šo padomu der izmēģināt. Izrādās negantniecēm netīk ziepes jebkādā veidolā, tāpēc atšķaidot līdzekli ar ūdeni un apmazgājot vietas, kuras iecienījušas blaktis, izdosies tās atvairīt. Kaut nedaudz izšķīdinot līdzekli ūdenī un izsmidzinot to uz tādām virsmām kā palodzes, grīdas, istabu kakti, izdosies radīt nevēlamu vidi blaktīm, lai tās turētos pa gabalu.

Laiku pa laikam katra mājās svarīgi attīrīt kanalizācijas sistēmu, lai ūdens vienmērīgi aiztecētu. Vai tā būtu izlietne, dušas kabīne vai vanna, notecē ielej šķidro mazgāšanas līdzekli, ļauj tam kādu laiku padarīt savu darbiņu un tad ar verdošu ūdeni aplej – šādi izveidojušos aizsērējumu var visai labi izdoties aizskalot un attīrīt caurules no nogulsnēm.

Arī paklāja tīrīšanai noderēs veļas mazgāšanas līdzeklis, it īpaši, ja gadījies apskādēt paklāju ar kādu pārtikas produktu vai šķidrumu. To pašu var teikt par mīkstajām mēbelēm, uz kurām palicis jau kāds ieēdies traips. Svarīgi tikai pēc tam kārtīgi tīrītās vietas apslaucīt vien ar ūdenī samitrinātu lupatiņu, lai nepaliek ziepju nosēdumu.

Gadās situācijas, kad rokas netīras ar motora eļļu, nosmērētas ar ogām vai sēnēm tā, ka grūti atmazgāt ar ziepēm vien, tad nu šādās reizēs ņem talkā veļas pulveri vai šķidro līdzekli. Ja rokas nosmērētas ar krāsu, izmanto šķidro līdzekli un nedaudz eļļu, piemēram, olīveļļu, un pat piekaltušu krāsu izdosies visai ātri nomazgāt.

Un vēl – veļas pulveris var ļoti labi līdzēt cīņā ar nezālēm dārzā un pagalmā, kur tas nav vēlams. Piemēram bruģa mazajās spraugās, kur spraucas ārā nezāles, var izbārstīt veļas pulveri, un tiks radīta nelabvēlīga vide augšanai. Arī dobēs šo metodi var izmantot, ja sajauksi šķidro līdzekli ar ūdeni un smidzināsi to tieši nezālēm. Ar laiku tās iznīks un no jauna turpat vairs neaugs, ja profilaktiski ik pa laikam vietu apsmidzināsi atkārtoti. Tikai jābūt uzmanīgam un ar līdzekli nevajadzētu apsmidzināt tīkamos dārza augus.

Bērni ir stāvā sajūsmā par burbuļu pūšanu, tāpēc izšķīdini jebkuru drēbju mazgāšanas līdzekli ūdenī, un ļauj to prieku bērnam pūst burbuļus.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka