Noslaucīt putekļus uz ilgu neatgriešanos – kā tīrīt televizora ekrānu

Noslaucīt putekļus uz ilgu neatgriešanos – kā tīrīt televizora ekrānu
Foto: Shutterstock

Putekļi mājās rodas zibens ātrumā un šķiet, vēl tikko slaucījām, kad tie jau atkal no jauna radušies. Pavisam iespējams, putekļi atkal no jauna parādās, jo pielieto ne īpaši piemērotu metodi, kad jauni putekļi nosēžas vēl ātrāk. Tāpēc apgūsti labākās metodes šim darbiņam.

Kas svarīgi – jebkurai ierīcei, vai tas būtu televizors vai monitors, tam jābūt izslēgtam. Nekādā gadījumā neslauki un netīri ekrāna virsmu, ja pati ierīce ir darbībā.

Lai arī ierasts šim nolūkam izmantot papīra dvieļus vai salvetes, tā nav tā labākā doma, norāda ''Life Wire'', jo šie materiāli mitruma saskarsmē sadalās mazās plēksnēs un paliek uz ekrāna, turklāt šādi materiāli var pat saskrāpēt virsmu. Kādu interesantu metodi atklājis ''Buzzfeed'', iesakot ekrāna tīrīšanai izmantot kafijas filtrus, kas ļoti efektīvi uzslaukot putekļus, neatstājot aiz sevis arī švīkas vai citas redzamas pēdas. Filtru izmanto sausu.

Savukārt no līdzekļu izmantojuma der paturēt prātā, ka acetons, etilspirts, amonjaks un citas ķīmiskas vielas nav paredzētas šādam pielietojumam, tāpēc neizmanto to kādu traipu notīrīšanai. Vai tas būtu ūdens ar etiķi vai kāds speciālais līdzeklis, nekad to neizsmidzini tieši uz ekrāna, bet gan uz drānas un tikai tad slauki ar to virsmu.

Pašu ekrāna tīrīšanu jāveic ar mīkstu, sausu drānu, lai arī ierasts izmantot ar ūdeni samitrinātu lupatiņu. Tieši šī kļūda ir visbiežākā, kāpēc putekļi atkal parādās tik ātri no jauna, tāpēc pamēģini ievērot šo un pārliecināsies, ka tā ir pat labāk. Ja domā, ka ar sausu drānu neizdosies uzslaucīt putekļus, šim nolūkam sagādā mikrošķiedras lupatiņu, kas pat ļoti labi uzslaucīs visus putekļus.

Ekrāna tīrīšanā svarīgi ievērot maigas kustības – nekādā gadījumā stingri nespied virsmu, neberzē to. Var gadīties, ka uz ekrāna izveidojies kāds pleķis, taču stingri beržot, var sabojāt ekrānu, tāpēc tīri maigiem pieskārieniem. Ja ar sausu lupatiņu nav līdzēts, var to viegli samitrināt ar destilētu ūdeni vai sajauktu to vienādās proporcijās ar balto galda etiķi, bet, protams, var izmantot arī speciālos līdzekļus tieši šim nolūkam.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka