Kāpnes, grīda un lievenis – kā mazgāt betona virsmu

Kāpnes, grīda un lievenis – kā mazgāt betona virsmu
Foto: Shutterstock

Betona virsmas novērojamas daudz kur – bieži vien lievenis ir no šī materiāla, arī kāpnes un dažviet pat grīda iekštelpās. Kā jau visas virsmas, arī šī nav pasargāta no netīrumu veidošanās un līdz ar to arī kopšanas.

Jebkuras betona virsmas tīrīšanas sākumā jāpievēršas sauso gružu savākšanā, ierosina ''How to Clean Things''. Atbrīvo virsmu no mēbelēm, puķupodiem, priekšmetiem un rūpīgi saslauki virsmu ar mīkstu saru slotu. Kā nākamais solis seko virsmas mazgāšana. Betona grīdas ir specifiskas, tāpēc to mazgāšanā visdrošāk izmantot tīrīšanas līdzekli, kas paredzēts tieši šim nolūkam. Vieglai virsmas apmazgāšanai derēs arī silts ūdens, kas sajaukts ar kādu universālo grīdas mazgāšanas līdzekli. Ja nav sarūpēts speciālais šādu virsmu mazgāšanas līdzeklis vai gribas to pagatavot pašam, vajadzīgs nātrija perkarbonāts un karsts ūdens. Šīs abas vielas sajaucot, iegūsi ļoti labu līdzekli betona nomazgāšanai. Šajā brīdī var izmantot arī saru slotu, lai veiksmīgāk noberztu radušos netīrumus.

Kad mazgāšana pabeigta, nedrīkst aizmirst par skalošanu. Ideāli, ja ir augstspiediena mazgātājs vai kaut šļūtene, ar kuru noskalot lieveni, bet iekštelpu gadījumā vai kāpņu mazgāšanā pietiks ar slapju slotu.

Gadījumos, kad betona grīdu skāruši kādi grūti nomazgājami pleķi, var sajaukt līdzekli no miltiem un ūdeņraža peroksīda, iegūstot krēmīgu masu. Ar to iesmērē virsmu, atstāj uz nakti ievilkties un tad noskrāpē piekaltušo masu un nomazgā. Pēc tam virsma būs krietni gaišāka un bez tumšiem plankumiem.

Ja virsma ir pakļauta saskarsmei ar vēju, sauli un lietu, ir jau grūtāk nomazgājami pleķi, visai bieži virsma pakļauta arī pelējuma ietekmei. Šādos gadījumos vislabāk noderēs augstspiediena mazgātājs, kas palīdzēs veiksmīgi atbrīvot virsmu gan no lielākiem, gan mazākiem netīrumiem. Ja šādas iekārtas nav, jāiztiek vien ar čaklo roku spēku un palīgrīkiem. Var droši izmantot kādu birsti, taču noteikti ne ar metāla sariem, jo tie var veicināt rūsas veidošanos un saskrāpēt virsmu. Grīdas ikdienas kopšanā ievēro, lai uz virsmas nekrātos daudz sauso gružu, jo arī tie var skrāpēt grīdu. Ja regulāri slaucīsi betona virsmu, tā arī tik ātri nekļūs tumšāka.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka