Putekļu sērga – kā izslaucīt gružus aiz radiatora un šaurajās spraugās

Putekļu sērga – kā izslaucīt gružus aiz radiatora un šaurajās spraugās
Foto: Shutterstock

Vienmēr var atrast kādu vietu mājoklī, kas vēl pacietīgi gaida mitro lupatas pieskārienu. Viena no tām noteikti varētu būt sprauga aiz radiatora un mazās šķirbas pašā sildītājā, kur jau no ārpuses var manīt sakrājušos putekļus. Kādām metodēm tīrīt, lai apkures sezonas sākums nebūtu jāsagaida ar degošu putekļu aromātu telpā, iegaumē uz visiem laikiem.

Tas ir tikai normāli, ka arī radiatorā ar laiku sakrājas putekļu kārtas, galu galā, kaut kur jau tiem ir jānosēžas, un diemžēl tie pamanās ielīst pat šaurākajās spraugās. Svarīgi būtu kaut reizi gadā, īpaši pirms apkures sezonas sākuma, putekļus iztīrīt. Turklāt, jo regulārāk to darīs, jo mazāk putekļi sakrāsies.

Ja līdz šim vien nesaprašanā raustīji plecus, prātojot, kā gan tikt galā ar šo mājas darbu, tad zini, noderīgs būs putekļusūcējs, putekļu slotiņa, silts ziepjūdens un vismaz divas lupatiņas (viena sausa, otra mērcēšanai). Tā kā visai bieži netīrumi pagūst izveidoties arī grūti aizsniedzamās vietās, nodrošinies arī ar kādu garāku kātu, kam aptīt lupatiņu, lai izslaucītu gružus. Tas var būt kāds skaliņš, stienis vai jebkas cits, ierosina ''Best Heating''.

Pirms ķeries klāt pie tīrīšanas, pārliecinies, ka radiatori vai sildītāji nav ieslēgti un pieslēgti pie strāvas. Sildītājam jābūt atdzisušam, kad sāc tīrīšanu.

Vispirms ņem talkā putekļusūcēju – ar to izmanto iespēju iesūkt visu iespējamo, kur vien piekļūsti. Zem radiatora uz grīdas, noņemot lielo uzgali, piekļūsi arī šaurākām spraugām. Ļoti labs palīgs šajā darbā ir putekļu slotiņa – ar to ļoti ērti piekļūt radiatora spraugām, izslaukot lielākus un mazākus putekļu kunkuļus.

Visai bieži sprauga starp sienu un radiatoru ir visai šaura. Tad nu tieši šādām situācijām ņem talkā izvēlēto garo kātu, aptin tam samitrinātu drānu, apsienot ar gumiju, lai nenokrīt, un tad centies iztīrīt spraugu. Ja šādi neizdodas izdabūt visus gružus līdz grīdai vai arī kāts ir par īsu, ņem talkā fēnu un izpūt visus gružus no augšas uz grīdu, lai pēc tam saslaucītu.

Pašu radiatoru apmazgā ar siltu ūdeni, kurā izšķīdinātas šķidrās ziepes vai kāds līdzeklis. Rūpīgi apslauki radiatoru no visām pusēm, kur vien piekļūsti, jo arī no ārpuses tās laika gaitā uzņem putekļus. Noteikti neizmanto abrazīvus tīrīšanas līdzekļus, piemēram, pastu. Jebkuru sildītāju mazgāšanai ļoti labi noderēs mikrošķiedras lupatiņa. Tīrīšanas beigās noteikti apslauki radiatoru ar sausu drānu, lai tas tik ātri neuzņemtu jaunu putekļu kārtu.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka