Foto: Shutterstock
Gatavošanās kādam tuvākam vai tālākam ceļojumam vienmēr ir aizraujoša, kaļot plānus, ko redzēt un piedzīvot, tāpat arī mantu krāmēšanai ir savs šarms – bez kā neiztikt, ko ļoti gribas paņemt līdzi čemodānā. Tā kā čemodāni ir teju neatņemama ceļojumu sastāvdaļa, jau laikus vajadzētu palūkot, kādā tīrības pakāpē ir bagāža, jo, visai iespējams, tam prasās apkope.

Pat tad, ja čemodāns nemaz tik bieži netiek izmantots, tas nemaina faktu, ka laika gaitā tas noput, stāvot skapjaugšā. Ja tas ir kāda mīkstāka tekstila čemodāns, kas apvilkts ar audumu, tīrīšanai labi noderēs saru birste. Izmanto to sausu un apslauki čemodānu no visām pusēm – tādējādi izdosies notīrīt iesēdušos putekļus. Šādā gadījumā gan putekļi ies pa gaisu un nosēdīsies uz citām virsmām, tāpēc to labāk darīt ārā, bet birsti var aizvietot ar putekļu sūcēju, kam piestiprināts mēbeļu tīrīšanai paredzēts uzgalis, ierosina ''Fabhow''. Ja ar putekļu notīrīšanu vien nav līdzēts, pleķus var nomazgāt, pagatavojot līdzekli no ūdens un trauku mazgājamā līdzekļa.

Ļoti labs veids, kā atsvaidzināt čemodāna iekšpusi – izkaisi sodu un atstāj uz kādu laiku ievilkties un uzsūkt visas smakas. Pēc tam ar putekļu sūcēju sodu sasūc, un iekšpuse somai būs gan tīrāka, gan svaigāka. Ja ar to nav līdzēts un somai joprojām iekšpusē ir nelāga smaka, pagatavo līdzekli no ūdens un etiķa, to izsmidzinot un ļaujot izžūt.

Savukārt cietos plastmasas vai cita materiāla čemodānus, kas vairāk apbružājas ar švīkām, ne putekļiem, visai ērti var notīrīt ar mitrajām salvetēm. Plastmasas ietvara čemodānu var atgūt kā tikko iegādātu, švīkas noberžot ar dzēšgumiju vai ar drānu un zobupastu. Var arī siltā ūdenī izšķīdināt trauku mazgāšanas līdzekli un ar drāniņu apmazgāt čemodāna virsmu, savukārt ritentiņus un citus plastmasas elementus notīrīt ar švammi. Šo pašu līdzekli var izmantot, ja vajadzīgs atsvaidzināt audumu čemodāna iekšpusē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!