Foto: Shutterstock
Līdz ar rudens lietavām un dubļu ienešanu priekšnamā cieš kājslauķis, kas šajā sezonā laiku pa laikam liks par sevi manīt, pieprasot veltīt kādu brīdi tā uzpucēšanai. Ja gumijas paklājus visai viegli atgūt atkal tīrus, kā pareizi rīkoties ar mīkstajiem kājslauķiem?

Vispirms ''The Spruce'' iesaka paklāju izkratīt kaut kur ārā, svaigā gaisā, lai izkrīt visi lielie gruži un putekļi. Vēl labāk, ja ir iespēja kājslauķi kaut kur iekarināt un izpurināt – tad būs mazāks darbs putekļusūcējam. Kad tas izdarīts, smalkākus putekļus un virskārtu labāk izssūkt ar putekļusūcēju.

Visai bieži kājslauķi smako, it īpaši, ja tie bijuši saskarsmē ar mitrumu. Tāpēc pēc tam var izbārstīt uz paklāja sodu, atstāt uz pus stundu vai ilgāku laiku un tad izsūkt ar putekļusūcēju. Šādā veidā soda ļoti labi absorbēs visas nepatīkamās smakas. Šo procedūru var profilaktiski atkārtot ik pa laikam, par ļaunu tas paklājam noteikti nenāks.

Ja paklājam vajadzīga arī mitrā tīrīšana, viens no variantiem ir to atstāt ārā lietainā dienā, lai lietus ūdens to izskalo. Bet var, protams, arī mazgāt ar birsti un siltu ziepjūdeni, pēc tam kājslauķi kārtīgi noskalojot un izžāvējot. Noteikti neliec pie durvīm vēl neizžuvušu paklāju, citādi ar sabirušajām smiltīm veidosies bieza masa, kas nežūs vēl ilgi un būs pēc tam grūti izmazgājama, ierosina ''Hot to Clean Stuff''.

Pats galvenais tīrīt kājslauķi regulāri, tad arī katru reizi tas būs viegli un ātri izdarāms. Jo vairāk netīrumu tajā uzkrāsies, jo grūtāk iztīrāms būs paklājiņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!