Foto: Shutterstock
Gada laikā ir daudz svētku dienu un brīvdienu, kurās gan aicinām ļaudis pie sevis ciemos, gan arī ar prieku dodamies pie citiem. Lielu daļu gatavošanās laika aizņem mājas tīrīšana, un reizēm sanāk bez gala pārstrādāties un pārcensties. Labam pirmajam iespaidam ir nozīme, tāpēc apkopojām "Goodhousekeeping" profesionāļu ieteikumus, kuras mājvietas nianses cilvēki parasti pamana un vērtē.

Kad kāja sperta pāri slieksnim, pirmais, pēc kā ciemiņu acis meklē, ir drēbju pakaramais. Ja ģimenē ir vairāk nekā divi cilvēki, šādā vēsākā laikā āra jakas priekštelpā kļūst arvien vairāk, tāpēc tās ieteicams aiznest kaut kur citur – iespējams, pat vajadzētu skapī ierīkot vietu sezonas un ne sezonas drēbēm, lai ciemiņiem būtu kur atstāt savas mantas.

Tas pats sakāms arī par apaviem, tāpēc šajā laikā visas sandales un citus vasarīgus apavus vērts salikt kastēs un nolikt uz skapju augšām. Pirmais iespaids noteikti būs daudz sakoptāks un kompaktāks.

Ir cilvēki, kuriem vispirms acī "iekrīt" sienu un plauktu noformējums. Ja mājā ir fotogrāfijas, kurās glabājas vērtīgas un siltas atmiņas, vērts to izvietojumam pievērst uzmanību pirms viesu ierašanās. Izkārto tās kārtīgi un, iespējams, pat secīgi – tas cilvēkiem radīs sajūtu, ka šādi sīkumus augstu vērtē.

Arī tavs grāmatu skapis var par tevi daudz pastāstīt. Ja ciemos ieradies cilvēks, kuru neesi sen saticis vai vēlies iepazīt tuvāk, plauktos esošās grāmatas veidos iespaidu par tevi. Pārskati savu grāmatu saturu, lai tās neradītu nepareizu vai ačgārnu priekšstatu par tavām interesēm un hobijiem.

Foto: Shutterstock

Virtuve ir viens no mājvietas telpām, kurā ciemiņiem tīk uzturēties – tur parasti noris interesantākās sarunas, kamēr tiek gatavotas vakara uzkodas vai sātīga maltīte. Neturi pārāk daudz lietu uz virsmām, jo tas var neradīt komfortablu sajūtu viesiem. Lietas, kuras laika gaitā sakrājušās uz galda vai letes, ieliec kādā tālākā skapja vai plaukta stūrī.

Taču paturi prātā, ka robeža ir ļoti šaura, jo arī pārāk tukšas virsmas nerada labu priekšstatu. Atbrīvojies no sīkumiem, taču iekārto atsevišķas vietas, kurās glabāt ikdienā nepieciešamas lietas, piemēram, blenderi.

Ne katrs ciemiņš ies skatīt, kas ir tavā guļamistaba, taču, ja pēkšņi nepieciešamības gadījumā tur sanāk ieiet, rēķinies ar savas privātās telpas izskatu. Tev varētu šķist, ka tāds sīkums kā pāris krekli un bikses iespaidu neietekmē, taču realitāte ir pavisam cita – tā rada nevis mājīgu, bet pat var ieviest neveiklu sajūtu.

Arī par vannasistabu nevar aizmirst, kurā uz izlietnes un vaļējos skapīšos tīk turēt daudzas, mūsuprāt, nepieciešamas lietas. Ja tur sakrājušās trīs matu lakas, pāris kosmētikas noņemšanas līdzekļi un vairākas zobu pastas, tas visdrīzāk liecina, ka daļai no tām jau vajadzētu atrasties atkritumu tvertnē. Pārskati savus krājumus, lai neradītu nevīžīgu priekšstatu vai gluži pretēji – mainītu to uz slikto pusi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!