Vīns, kafija un dažādi ēdieni: kā pēc svētkiem izmazgāt traipus no auduma salvetēm

Vīns, kafija un dažādi ēdieni: kā pēc svētkiem izmazgāt traipus no auduma salvetēm
Foto: Shutterstock

Ziemassvētki godam aizvadīti, un laiks ķerties pie ikgadējiem pēc svētku tīrīšanas darbiem. Ļoti elegantu skatu galda klājumam piešķir dažādas auduma salvetes, kuras pēc pirmās lietošanas reizes netiek izmestas miskastē. Tomēr tās ir arī "frontes pirmajās rindās", lai uz drēbēm nepaliktu traipi. Savukārt, kā iztīrīt dažādus svētku laikā uz tām atstātus traipus, lasi turpmākajās rindās.

''Mamas Laundry talk'' raksta, ka par auduma salvetēm jārūpējas īpaši uzmanīgi, lai tās katru reizi izskatītos kā jaunas un netiktu sabojātas. Katram traipu veidam ir atšķirīga mazgāšanas tehnika, ko var apgrūtināt fakts, ka uz vienas auduma salvetes ir vairāku veidu traipi.

Piemēram, ja uz galda salvetes atstāti tomātu mērces traipi, tos viegli var iztīrīt, to ilgāku laiku mērcējot karstā ūdenī. Turpretī, ja uz salvetes atrodami arī eļļas vai tauku traipi, būs jāķeras klāt tīrīšanas līdzekļiem un mazgāšanai ar rokām.

Atceries, ka salvešu mazgāšanu nevajadzētu atstāt uz pēcsvētku darbu saraksta lejasdaļu – pierādīsies vienkāršā patiesība, ka, jo ātrāk pieliksi čaklu roku tīrīšanā, jo lielāka iespēja izmazgāt traipus teju nevainojami.

Atbilstošā režīmā auduma salvetes iespējams mazgāt arī veļas mašīnā, taču daudzus traipus zemā temperatūrā izmazgāt nav iespējams. Paturi prātā, ka auduma galda salvetes neiesaka likt veļas žāvētājā.

  • Taču auduma salvetes nav vienīgās, kuru mazgāšana var sagādāt galvas sāpes. Par galdauta kopšanas trikiem, kurus iespējams pielāgot arī salvešu tīrīšanai, izlasi šajā rakstā.

Kā no dažādiem audumiem - arī galda auduma salvetēm - izmazgāt konkrētus svētku vakariņās radušos traipus, piemēram, vīna, lūpu krāsas, sveču vaska, eļļas, dažādu ēdienu u.c. atradīsi šajā kolekcijā!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka