Foto: Shutterstock
Labi gan, ka izgudroti putekļusūcēji – tie savāc pat smalkākos gružus no grīdas, taču ir reizes, kad labāk to neizmantot. Filtri būs pagalam un arī citas detaļas putekļusūcējam var sabojāties.

Lai par to, ko var un ko nevar sūkt ar putekļusūcēju, nenāktos pārliecināties praksē, ''Msn'' apkopojis noteikumus, kad labāk šo vērtīgo ierīci turēt pa gabalu.

Nesen tīrīts kafijas automāts, izbiruši biezumi no kārbas vai kā citādi uz grīdas gadījušie kafijas biezumi nav tas, ko gribētu redzēt putekļusūcējs. Labāk tos nesūkt, jo mitri tie var sākt pelēt un sabojāt filtru, tāpat arī paši biezumi var iespraukties motorā un sabojāt mehānismu un tā darbību. Kafijas biezumi ir pārāk bīstami jebkuram putekļusūcējam.

Būtu jau labi, ja putekļusūcējs varētu gan uzslaucīt visus sausos gružus, gan savākt mitrākus netīrumus, piemēram, ēdiena paliekas virtuvē uz grīdas, taču pagaidām jāiztiek ar to, kas ir un putekļusūcējs jāizmanto vien sauso gružu savākšanai. Slapjas ēdiena paliekas arī noteikti nav tas, kam vajadzētu nonākt pie iesūktajiem gružiem. Tāpat kā kafijas biezumi, arī ēdiens var sabojāt mehānismu, bet, ja paveicas un nekas nesabojājas, ēdiena paliekas sapelēs un sāks smakot.

Pavasaris ir ļoti atbilstošs laiks telpaugu pārstādīšanai, tāpat ar zemes palieku slaucīšanu var nākties sastapties, stādot pavasara augus podiņos, veidojot kompozīcijas un citādi izpaužoties ar dārza darbiem. Taču arī nekāda veida substrātu nekad nesūc ar putekļusūcēju, bet gan saslauki ar šaufeli un slotiņu, un izmet.

Foto: Shutterstock

Lai arī pelni pēc konsistences šķiet visai līdzīgi smiltīm un varētu domāt, ka to iesūkšana nekādu ļaunumu neizdarīs, uz to nevajadzētu paļauties. Pelni ir ļoti smalki putekļi un tie ļoti ātri var sabojāt filtru, veidot aizsprostojumus mehānismā un citādi sabojāt putekļusūcēju. Pelnu tīrīšanai var iegādāties speciālus pelnu putekļusūcējus.

Tie, kas aizraujas ar galdniecību vai kokapstrādi, zina, ko nozīmē skaidas visās malās. Vilinoša šķiet doma to visu savākt ar putekļusūcēju, bet tā darīt tomēr nevajadzētu. Šādiem nolūkiem jāizmanto citas tīrīšanas metodes, jo koka skaidas var sakarst motorā un tā rezultātā arī aizdegties.

Vienalga, vai tās būtu dažas ūdens lāses, tikko izmazgāts paklājs vai izlijis šķidrums, nekādā gadījumā necenties visu vērst par labu ar putekļusūcēju, tas gluži vienkārši nav paredzēts mitrai uzkopšanai. Šādos gadījumos sabojāsi filtru, mehānismu, arī elektriskās detaļas var pārstāt darboties.

Arī izbirušu pūderi, acu ēnas vai citu birstošu kosmētiku labāk saslaucīt ar slotu vai drānu, bet ne ar putekļusūcēju. Tas pats attiecas uz pūdercukuru, miltiem, cieti un citiem smalkiem pārtikas produktiem. Ja ierasta prakse ir kādu frizēt mājās, atceries, ka lielāko daļu matu labāk saslaucīt un tikai atlikušo sūkt ar putekļusūcēju. Mati, tāpat kā smalki papīri, dzīvnieku spalvas var veidot aizsprostojumus mehānismā, kā rezultātā samazināsies sūkšanas jauda.

Stikla lauskas arī labāk vienmēr saslauki ar slotiņu un tikai tad, kad viss redzamais jau savākts, var virsmu pārsūkt ar putekļusūcēju. Pat pavisam smalkas stikla daļiņas var saplēst filtru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!