Foto: Shutterstock
Ja mājoklī ir gaišas ādas mēbeles, par to kopšanu noteikti jādomā krietni biežāk, nekā tiem, kam mājās ir tumšākas vai raibākas krāsas mēbeles. Baltā apdare ir nepateicīga tādā ziņā, ka paliek redzams katrs mazākais pleķītis un pat ja nav traipu, ar laiku āda kļūst pelēcīgāka, un tad laiks ņemt talkā kādu palīglīdzekli.

Protams, veikalos var iegādāties speciālus kopšanas līdzekļus ādas mēbelēm, ar kuriem ātri un efektīvi var nomazgāt netīrumus, taču to gluži vienkārši aizmirst iegādāties, un tad tās mēbeles stāv un gaida pastaro dienu. Kārtējo reizi secinot, ka aizmirsts šis uzdevums, nolēmu izmēģināt kādu alternatīvo metodi, un šajā sakarā atminējos priekšlikumu mēbeles tīrīt ar mitrajām salvetēm. Domāts – darīts!

Tātad, ņēmu talkā mitro salvešu paku (labāk izvēlēties bez izteiktām smaržvielām) un ķēros pie lietas – pa salvetei ņemot, slaucīju un berzēju netīrās vietas, un jau pēc mirkļa redzams, ka salvete uzņēmusi krietnu netīrumu kārtu. Tā kā mitrā salvete pēc sevis atstāj mitru kārtu, darba gaitā sapratu – lai netīrumi neizsmērētos, ik pa brīdim ieteicams pārslaucīt virsmu ar sausu salveti. Kad to izdara, virsma kļūst vēl tīrāka. Dažas minūtes un viens krēsls pēc šādas tīrīšanas ieguvis krietni spožāku izskatu, tā kā metode jāatzīst par labu esam. Sākumā varbūt šķitīs, ka nekas nesanāks, taču, jo ilgāk paslaucīsi, jo ātrāk virsma iegūs tīrību.

Foto: DELFI

Secinājumi:

Vajadzēs diezgan daudz mitro salvešu, jo viena krēsla tīrīšanai vien izlietojās četras mitrās salvetes un dažas sloksnes papīra dvieļu.

Ar mitrajām salvetēm ļoti labi notīrās arī kādi izteiktāki netīrumi.

Centies pēc iespējas izmantot katru mitrās salvetes tīro virsmu, lai notīrītu mēbeli. Salvete izmantojama no abām pusēm, tāpēc neizmet to, ja vietām vēl ir neuzslaucīti netīrumi.

Vislabāk mēbeli ar salvetēm tīrīt, slaukot vienā virzienā. Ja slaucīsi šurpu, turpu, netīrumus vienkārši izsmērēsi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!