Foto: Shutterstock
Lai arī cik liels ledusskapis nebūtu, daudziem kaut reizi dzīvē nākas nonākt situācijā, kad produktus nav kur likt vai kāda burciņa šķietami izkūpējusi gaisā. Visa māksla slēpjas kārtošanas viltībās – kā rast pēc iespējas vairāk rūmes un kā likt produktus, lai tos varētu ātrāk atrast, lasi turpmākajās rindās.

Ledusskapī ir jāizmanto katrs centimetrs, tāpēc jādomā ne tikai par plauktiem, bet arī augšējo daļu jeb elektroierīces "griestiem". Tev lieliski var noderēt spēcīgi magnēti, pie kuriem, piemēram, piestiprināt metāliskus pudeļu vāciņus – tādi ir gan dzērieniem, gan mērcēm. Šādā veidā tev atbrīvosies vieta plauktā, ko izmantot citiem produktiem.

  • Tāpat iespējams pašam uztaisīt "magnētiskās burciņas", kuras piestiprināt pie jebkuras no ledusskapja sienām. Kādas tās varētu izskatīties, apskati vietnē "Youtube" publicētajā video (6:40).

Ja tev ir ledusskapis, kuram ir restītes standarta plauktu vietā, vari iegūt rūmi, piemēram, izmantojot papīra klipšus jeb stingrās saspraudes. Saspraud ar to kādu ledusskapī esošu maisiņu (salātu, rīvēta siera u.c) un piestiprini pie augšējās restītes – tev atbrīvosies vieta gan plauktā zem, gan arī virs.

Vēl viens variants, kā izmantot restes un stingrās papīra saspraudes, ir neļaut pudelēm viegli ripot no vienas puses uz otru. Ja ledusskapī liekamas vairākas pudeles, saliec tās piramīdā (piemēram, apakšā trīs, tad virsū divas, bet pēc tam viena) un nostutē tās vienā plaukta stūrī, iespirinot saspraudi, kas neļauj tām netīšām aizslīdēt. Augstāk apskatāmajā video vari redzēt, kā realizējams iepriekšminētais padoms ar pudeļu novietošanu ledusskapī (4:30).

Lai gan dažādu materiālu kastītes šķietami aizņem vairāk vietas, tādējādi "apēdot" rūmi, tev vismaz nebūs jāsatraucas, ka tālākajā stūrī aizslēpies kāds siera gabals vai saskābis krējums. Vēl parocīgāk būs, ja uz kastītēm uzrakstīsi, kas tieši tajās liekams – gaļa, dārzeņi, dažādas vasarā sagatavots ievārījumu vai skābējumu burciņas u.c. Daudz labāk orientēsies ledusskapja saturā, ja izveidosi arī atsevišķu kastīti ar uzrakstu "Jāapēd vispirms!", kurā novietoi produkti ar īstu derīguma termiņu.

  • Starp citu, tā kā ledusskapja durvis nav pati aukstākā vieta, tajā nav ieteicams likt tādus produktus kā piens, olas, jogurts, jo tur tie ātrāk sabojāsies. Kādas vēl kļūdas bieži pieļaujam ikdienā, izmantojot ledusskapi, lasi šeit.

Ja ledusskapī ir vismaz trīs plaukti un apakšējā kaste, "Goodhouskeeping" eksperti iesaka produktus kārtot šādi – augšējā plauktā produktus, kuri jau ir gatavi (desa, ēdienreižu pārpalikumus), zem tā likt tādus produktus kā olas, piens, siers, jogurtus, bet apakšējā – jēlu gaļu un zivis, jo šis plaukts ir visaukstākais. Apkašējā kaste atvēlama dārzeņiem.

Tīrīt ledusskapi nebūt nav tik vienkārši, jo visi produkti jāņem ārā, taču istabas temperatūrā tos ilgi turēt nedrīkst, tāpēc šis darbiņš jāveic gana ātri. Lai izvairītos no ledusskapja mazgāšanas "priekiem", vari izmēģināt paliktņu variantu – ja kaut kas izlīs, nevajadzēs nopūlēties ar plauktu ņemšanu laukā, jo varēsi vienkārši noslaucīt paliktni un produktus žigli likt atpakaļ.

Ir dažādi knifi, kas nosaka, cik ilgs būs ledusskapja mūžs. Plašāk par tā lietošanu ikdienā vari lasīt te.

Rakstā izmantota informācija no "Goodhousekeeping" un "Kitchn".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!