Veļas žāvētājs – lielākais bieds mājā?
Foto: Publicitātes attēls

Dažādi pētījumi un aptaujas liecina - visbiežāk apģērba kopšanai izmantojam veļas mašīnu, savukārt veļas žāvētāju izmanto vien retais, aizbildinoties ar vietas trūkumu vai bailēm sabojāt apģērbu. Tieši šie mīti un stereotipi ir tas, kas vislabāk raksturo mūsu attiecības ar veļas žāvētājiem, tādēļ sadarbībā ar sadzīves tehnikas zīmolu AEG apkopojām priekšrocības, ko sniedz veļas žāvētājs, kā arī žāvētāju jaunās un inovatīvās funkcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vietas un laika ekonomija
Kur jūs mēdzat žāvēt apģērbu – pakarināt to uz veļas auklas, žāvēšanas statīva vai ļaujat par to parūpēties veļas žāvētājam? Lai gan tie laiki, kad apģērbu mazgājām ar rokām, sen kā garām un tagad apģērbu mazgāt uzticam veļas mašīnai, tomēr veļas žāvētājs joprojām daudziem ir viens no lielākajiem biediem mājās. Aizbildinoties ar vietas trūkumu mājoklī, daudzi pat nenojauš, ka patiesībā veļas žāvēšanas statīvs aizņem vairāk vietas nekā veļas žāvētājs. Turklāt, ja mājoklis patiesi ir mazs, tad ierīce – divi vienā -, kurā apvienotas gan veļas mašīnas, gan veļas žāvētāja funkcijas, būs izcils risinājums. Tiesa gan, apvienotajā ierīcē būs mazāk funkciju, bet, neraugoties uz to, ierīce savas funkcijas pildīs kvalitatīvi un nebojās jūsu apģērbu. Veļas žāvētājs ir arī ērts risinājums, kā ietaupīt laiku, jo apģērbu no ierīces izņemat jau sausu un uzreiz varat vilkt mugurā.

Elektrības patēriņš - minimāls
''Patērē daudz elektroenerģijas!'' – tas ir viens no populārākajiem mītiem saistībā ar elektroierīcēm, kas, jāatzīst, sen vairs nav taisnība. Lai taupītu elektroenerģiju, ieteicams izvēlēties veļas žāvētāju, kura marķējums ir A vai augstāks. Elektroenerģijas patēriņa efektivitātes marķējums Eiropā tiek piedāvāts no A+++ (visefektīvākā) līdz D (vismazāk efektīvā). Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, elektrības patēriņš jaunākās paaudzes veļas žāvētājos ir minimāls – tagad ir iespējams pielāgot ierīces enerģijas patēriņu atkarībā no ielādētā veļas daudzuma, kā arī žāvēšanas temperatūras. Jaunākajos veļas žāvētājos ir arī dažādi sensori, kas rūpējas par to, lai veļa tiktu žāvēta lietderīgi – īpaši mitruma sensori signalizē tad, kad veļa ir sausa, tādā veidā izvairoties no apģērba pāržāvēšanas.

Apģērba kopšanas simboli – noderīga informācija ikvienam
Pircējus no veļas žāvētāja iegādes visbiežāk attur raizes par to, ka ierīce varētu sabojāt apģērbu. Taču, kā norāda eksperti, nevis ierīce, bet tieši nepareizs un audumam nepiemērots mazgāšanas un žāvēšanas veids visbiežāk ir cēlonis tam, ka apģērbs drīz vien zaudē krāsu, formu un kvalitāti. ''Mēs iesakām ikvienam cilvēkam iepazīties ar lietošanas pamācību, lai izprastu visas iegādātās ierīces priekšrocības, tādējādi gan saudzējot apģērbu, gan taupot elektroenerģiju. Turklāt būtiski ir arī iepazīties ar norādījumiem, ko paredzējis konkrētais apģērbu ražotājs - lai izprastu apģērbu simbolu kopšanu, mēs esam radījuši uzticamu palīgu, kurā ir apkopoti teju visi populārākie apģērbu kopšanas simboli - www.auduma-engelis.lv," atzīmē AEG eksperts Mārtiņš Dobelis.

To, ka veļas žāvētājs spēj īsā laika posmā padarīt apģērbu sausu, zina ikviens, taču liela daļa nezina un neizmanto jauno tehnoloģiju piedāvātās iespējas, kas gan pasargā apģērba struktūru, gan kopj to atbilstoši auduma īpašībām.

Veļas žāvēšana zemākā temperatūrā
Apģērbu visbiežāk sabojā mazgāšana un žāvēšana tam nepiemērotā režīmā un temperatūrā. Īpaši izstrādātā SensiDry® tehnoloģija nodrošina veļas žāvēšanu teju uz pusi zemākā temperatūrā nekā ierastajos veļas žāvētājos, tādējādi samazinot auduma nolietojumu un saglabājot tā tekstūru nemainīgu. Zemāka žāvēšanas temperatūra patērē arī mazāk elektroenerģijas nekā, žāvējot veļu augstā temperatūrā.

Žāvēšanas laiks tiek pielāgots veļas daudzumam
Jāžāvē vien pāris krekliņi un zeķes, taču piedāvātais žāvēšanas cikla ilgums ir stunda? ProSense® tehnoloģija ar gaisa mitruma un temperatūras sensoriem pielāgo žāvēšanas laiku un enerģijas patēriņu atkarībā no ielādētā veļas daudzuma. Tādējādi tiek ietaupīts laiks un enerģija, vienlaikus pasargājot apģērbu no pāržāvēšanas.

Veļas žāvētājs – saudzīgs apģērbam
Arī žāvējot vilnas vai zīda auduma apģērbu dabiskā veidā, iespējams sabojāt apģērbu, ja to dara nepareizi. Piemēram, izgriežot zīda blūzi ar rokām, audums ne tikai saburzās, bet var arī sabojāties un zaudēt savu formu, savukārt mitrs vilnas džemperis, kas izkārts uz apģērbu pakaramā, zaudēs savu sākotnējo formu un deformēsies. AbsoluteCare® tehnoloģija veļas žāvētājā precīzi kontrolē veļas tilpnes kustību un temperatūru, lai izžāvētu visa veida audumus un saglabātu gan to kvalitāti, gan izskatu. Tas nozīmē, ka veļas žāvētājā pavisam droši var žāvēt arī virsdrēbes, kā arī zīda un vilnas izstrādājumus. Tavs vilnas džemperis tiks izklāts uz veļas tilpnes, imitējot veļas žāvēšanu izklātā veidā, savukārt pielāgota un atbilstoša žāvēšanas temperatūra saglabās ūdens un vēja necaurlaidīgas sporta jakas funkcionalitāti. Veļas žāvētājā ar AbsoluteCare® tehnoloģiju droši var žāvēt arī smalkus zīda izstrādājumus – žāvēšanas cikla laikā nenotiek pēkšņas un asas kustības, kas var sabojāt audumu, un zīds saglabājas gluds un gaisīgs. Turklāt tehnoloģija saņēmusi arī pasaulē vadošās autoritātes vilnas apkopes jautājumos - kompānijas Woolmark sertifikātu, apliecinot, ka tajā pavisam droši var mazgāt un žāvēt vilnas apģērbus.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form