7 lietas, ko Tu līdz šim nezināji par apģērba kopšanu
Foto: AEG

Kad runa ir par apģērba kopšanu, ikvienam ir kāds ieteikums par to, kas jāņem vērā un no kā labāk izvairīties. Tomēr liela daļa no šiem ieteikumiem joprojām saistīti ar apģērbu kopšanas paradumiem, kas radušies vēl tajos laikos, kad veļas mašīnā apģērbu bija iespējams izmazgāt vien vienā režīmā. Pateicoties tehnoloģijām, kas tiek izmantotas jaunākās paaudzes veļas mazgājamajās mašīnās un veļas žāvētājos, mūsdienās tiek apgāzti daudzi no šiem jau novecojušajiem mītiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. mīts - jo vairāk veļas mazgājamā līdzekļa tu lieto vienā mazgāšanas reizē, jo tīrāks būs apģērbs

Ja vienā piegājienā esi ieplānojis mazgāt veselu drēbju kalnu, tu, iespējams, domā, ka būs nepieciešams lielāks veļas mazgājamā līdzekļa daudzums nekā parasti. Kā ir patiesībā?

Fakts: Veļas mazgājamajam līdzeklim un veļas mīkstinātājam nepieciešams diezgan ilgs laiks, lai pilnībā izšķīstu – ja tos lietosi vairāk, nekā nepieciešams, tie neizšķīdīs, un uz apģērba pēc mazgāšanas paliks veļas līdzekļu nogulsnes. Atšķirībā no tradicionālajām veļas mašīnām, ӦKOMixTM tehnoloģija sajauc mazgājamo līdzekli un veļas mīkstinātāju ar ūdeni, pirms tie nokļuvuši veļas tilpnē. Veļas mazgājamais līdzeklis un mīkstinātājs pilnībā izšķīst un kārtīgi iztīra ikvienu auduma šķiedru. Turklāt ar ӦKOMixTM tehnoloģiju veļas mazgāšana 30°C būs tikpat efektīva kā 40°C, saudzējot apģērbu un ļaujot ietaupīt līdz pat 40% elektroenerģijas.

2. mīts – zīda un vilnas apģērbu nevar žāvēt veļas žāvētājā

Dārgs kašmira džemperis, kas kļuvis uz pusi mazāks, vai saburzīta zīda blūze –veļas žāvētājs var padarīt par katastrofu jebkuru saudzīgi kopjamu apģērbu. Kā ir patiesībā?

Fakts: Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, ar veļas žāvētāju tagad pavisam droši var žāvēt arī vilnas un zīda apģērbus. Izmantojot SensiDry jeb siltumsūkņa tehnoloģiju, apģērbu iespējams žāvēt ar ievērojami zemāku temperatūru (~54°C) nekā standarta žāvētājos (~82°C), tādā veidā nebojājot audumu. Savukārt AbsoluteCare® tehnoloģija veļas žāvētājā precīzi kontrolē veļas tilpnes kustību un temperatūru, izžāvējot jebkuru audumu un saglabājot gan to kvalitāti, gan izskatu.

Iegādājoties žāvētāju, paturi prātā, ka, ja uz ierīces ir norāde, kas apstiprina kompānijas Woolmark sertifikātu, tad ierīcē pavisam droši vari mazgāt un žāvēt arī tos vilnas apģērbus, kurus līdz šim mazgāji ar rokām.

3. mīts – apģērbu nav iespējams kārtīgi izmazgāt zemā temperatūrā

Ja apģērbu bieži mazgā, tas zaudē savu krāsu un formu. Kā ir patiesībā?

Fakts: Mūsdienās veļas mazgājamās mašīnas spēj efektīvi un saudzīgi parūpēties par apģērbu arī tad, ja tas tiek mazgāts bieži. Ūdenī esošie sāļi un minerāli mēdz ietekmēt apģērba krāsu un struktūru, tādēļ nepieciešams ūdeni attīrīt un mīkstināt. SoftWater tehnoloģija ir pirmā veļas mašīnā integrētā ūdens mīkstināšanas tehnoloģija, kas ūdeni attīra un mīkstina jau pirms mazgāšanas cikla sākuma, tādējādi ļaujot saglabāt apģērba krāsu un formu arī tad, ja tas tiek mazgāts desmitiem reižu. Turklāt šī tehnoloģija spēj efektīvi parūpēties par apģērbu arī zemā temperatūrā, saudzējot audumu un ietaupot elektroenerģiju. Ņemiet vērā, ka veļas mazgāšanas līdzekļu iedarbība mīkstā ūdenī ir daudz efektīvāka!

4. mīts - svētdienu vakari tiek pavadīti gludinot, nevis pavadot laiku kopā ar ģimeni

Gludināšana ir viens no tiem mājas darbiem, ko daudzi no mums veic nelabprāt, turklāt nav izgudrots nekas, kas šo darbu padarītu ērtāku un patīkamāku. Kā ir patiesībā?

Fakts: Jaunākajās AEG veļas mašīnās ir pieejama gan tvaika programma, gan tvaika funkcija – abas atvieglo mūsu ikdienu un ļauj brīvo laiku pavadīt, skatoties savu iecienītāko TV seriālu, lasot grāmatu vai pavadot laiku kopā ar ģimeni. Ar ko tās viena no otras atšķiras? Tvaika programma paredzēta sausām drēbēm un ne tikai izlīdzina apģērba krociņas, bet arī atsvaidzina to. Savukārt tvaika jeb ProSteam funkcija tvaiku pievieno mazgāšanas cikla beigās, samazinot apģērba krokas par aptuveni 30% un atvieglojot gludināšanu.

5. mīts - vilnas un zīda apģērbs veļas mašīnā var zaudēt krāsu un formu, tāpēc šāds apģērbs jāmazgā ar rokām

Vilnas un zīda apģērba mazgāšana veļas mašīnā šķiet nepareiza – jau kopš bērnības esat mācīti, ka šāds apģērbs jāmazgā ar rokām. Kā ir patiesībā?

Fakts: Patiesībā apģērba mazgāšana ar rokām tam var pat kaitēt – intensīvi berzējot audumu, var tikt bojātas auduma šķiedras. AEG veļas mazgājamās mašīnas ir saņēmušas Woolmark sertifikātu kā ierīces, kas veļu spēj izmazgāt vēl saudzīgāk nekā, mazgājot ar rokām. Veļas tilpnes kustības ir saudzīgas, un tās iespējams pielāgot jebkuram auduma veidam, tādēļ vari mazgāt zīdu, linu un vilnu veļas mašīnā bez jebkādām raizēm.

6. mīts – virsdrēbes un jakas ar ūdensnecaurlaidīgu pārklājumu nedrīkst žāvēt veļas žāvētājā

Dažām virsdrēbēm ir ūdensnecaurlaidīgs pārklājums, kas laika gaitā var tikt bojāts, un veļas žāvētājs šo bojāšanās laiku var paātrināt.

Fakts: Par ūdensizturīgiem audumiem var parūpēties arī mājas apstākļos. Jaunākajos AEG žāvētājos ir īpaša žāvēšanas programma ūdensizturīgām virsdrēbēm un sporta apģērbam – tajā konkrētu žāvēšanas laiku tiek izmantota audumam atbilstoša žāvēšanas temperatūra, tādējādi žāvējot apģērbu pat saudzīgāk, nekā tas tiek izžāvēts dabīgi. Virsdrēbēm paredzētā Outdoor programma atjauno ūdensizturīgu membrānu audumiem, kas aiztur ūdeni un vēju. Lai saglabātu virsdrēbju un sporta apģērbu kvalitāti, šāda žāvēšana apģērbam ir pat ieteicamāka nekā dabiskā žāvēšana.

7. mīts - mazgāt vai žāvēt vienu apģērba gabalu ir nelietderīgi

Tev nepieciešams izmazgāt vienu T-kreklu vai ātri izžāvēt savas iecienītākās džinsa bikses, bet mazgāt un žāvēt vienu apģērba gabalu tev šķiet zemē nosviests laiks, kā arī lieks ūdens un enerģijas patēriņš.

Fakts: Jaunākajos veļas žāvētājos ir ProSense® tehnoloģija ar veļas mitruma sensoriem, kas pielāgo žāvēšanas laiku atkarībā no tā, cik mitra veļa ir ierīcē. Iespējams izvēlēties vienu no četrām sausuma pakāpēm, piemēram – ''Gatavs gludināšanai'' vai ''Gatavs ievietošanai skapī''. Jaunākās paaudzes veļas mašīnās ir arī funkcija, kas mazgāšanas cikla sākumā nosaka veļas apjomu, tādējādi pielāgojot optimālu cikla garumu un nepieciešamo ūdens daudzumu. Šīs abas funkcijas ne tikai ļauj ietaupīt laiku, enerģiju un veļas mašīnas resursus, bet arī pasargā apģērbu no pārmazgāšanas un pāržāvēšanas.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form