Foto: Shutterstock

Pavasaris ir īstais laiks, kad nodoties remontdarbiem mājās – pārkrāsot sienas, veikt kosmētisko remontu, kaut ko nomainīt, tikai bieži vien aizmirstam, ka pašu spēkiem ne ar visu var tik labi tikt galā, vismaz ne tik kvalitatīvi kā profesionāļiem. Tieši tāpēc portāls TavaMāja.lv apkopojis piecus remontdarbus, ko būtu labāk uzticēt profesionāļiem, lai var droši roku likt darbos, kas paveicami pašu spēkiem.

Laiku pa laikam sniedzam speciālistu sniegtus padomus dažādiem remontdarbiem, piemēram, koka ārdurvju pārkrāsošanai, flīžu un lamināta grīdas klāšanai, un šos remontdarbus patiesi var darīt katrs pats mājās, taču līdz tam vēl jāpadara arī laikietilpīgāki darbi. Vairums no tiem labāk uzticami meistaru rokām, un to der ievērot, bet, ja gribas pašiem piedalīties, varēs izpausties pēc tam krāsošanas, lakošanas, līmēšanas un iekārtošanas procesos.

Santehnikas pievienošana

Foto: Shutterstock

Vai tā būtu veļasmašīna, trauku mazgājamā mašīna vai izlietne, to visu pievienot funkcionēšanai nav nemaz tik viegli, it īpaši tad, ja iepriekš tas nav darīts. Pat tad, ja komplektācijā iekļauta instruktāža, bez pieredzes tikt galā ar ūdens pievadiem nebūs tik viegli, pat tad, ja no malas tā izskatās. Nereti gadās, ka nezināšanas dēļ tiek sabojāta pati ierīce, piemēram, tā pati trauku mašīna, kā rezultātā garantijas serviss netiek nodrošināts.

Piemēram, ja tiek uzstādīta jauna virtuves iekārta, tad santehnikas uzstādīšanu uztici sertificētam santehniķim, bet mēbeļu montāžu un izlietnes nostiprināšanu ļauj paveikt montāžas speciālistam.
Vislielākais risks pašrocīgai santehnikas uzstādīšanai ir plūdi, un tieši tāpēc šos darbiņus labāk uzticēt speciālistiem, kas ļoti labi zina, kā ar to tikt galā bez starpgadījumiem.

Ūdens vadu un kanalizācijas pārvilkšana

Foto: Shutterstock

Nopietnākos remontdarbos, kur tiek pārvilkti ūdens vadi vai kaut kas mainīts kanalizācijas sistēmā, labāk bez iepriekšējas pieredzes klāt neķerties. Lai vai kā gribētos pierādīt savas prasmes, viens neliels misēklis var būt cēlonis, piemēram, kaimiņu nopludināšanā.

Nezināšanas dēļ var gadīties tā, ka karstā ūdens vietā tek aukstais, tāpat arī nepievelkot kārtīgi blīves vai pārvelkot pārāk stingri, ar laiku tās plaisās un agri vai vēlu sāksies plūdi, kas itin nemaz nav gaidāmi tikko izremontētajā mājoklī.

Elektroinstalāciju uzstādīšana

Foto: Shutterstock

Šajā remontdarbā lieti der atgādināt bērnībā dzirdēto – pie rozetes pirkstus klāt neliec! Ja vien neesi ar šo jomu visai cieši saistīts, labāk pats neriskē to darīt. Nepareizi pievienotas elektroinstalācijas var sadedzināt tehniku, izraisīt īssavienojumu, kā arī pie pārslodzes var aizdegties vadi. Protams, arī speciālisti mēdz kļūdīties, taču risks šādos gadījumos ir krietni mazāks, ka kaut kas noies greizi.

Šeit jāpiemin arī tādu lietu, kā keramisko virsmu vai iebūvējamās tehnikas vienību pievienošanu. Ja vada galā nav rozetes, šo darbiņu labāk uzticēt sertificētam elektriķim, lai iztiktu bez starpgadījumiem. Arī siltās elektriskās grīdas uzstādīšanu nevajadzētu veikt pašrocīgi. Viena maza kļūda var pilnībā sabojāt visu ieklāto grīdu.

Hidroizolācija vannasistabā

Foto: Shutterstock

Tā kā remontdarbus veicam, domājot vairākus gadus uz priekšu, tad vērts vērst uzmanību hidroizolācijas darbiem, it īpaši vannasistabai, kur nereti kļūdas pēc ar gadiem nākas jaukt sienas un darīt to atkārtoti vai rūpīgāk.

Hidroizolācija ir virsmu apstrāde mitrām telpām pirms krāsošanas un flīzēšanas, lai nebojātos sienas vai netecētu grīda (attiecīgi kaimiņiem griesti). Hidroizolāciju izstrādā visās mitruma pakļautajās virsmās – grīdā, sienās, kā arī ap vannu un dušas kabīni, turklāt vairākās kārtās, lai pēc iespējas izvairītos no nevēlamajām mitruma sekām, ko tās var atstāt flīžu vai rīģipša klājumam.

Logu montāža

Foto: Shutterstock

Teju ikviens uzņēmums, kas piedāvā logu iegādi var nodrošināt pats vai arī ieteikt speciālistus logu montāžai. Kāpēc logus labāk montēt speciālistam? Pirmkārt, šis darbs nav drošs, īpaši tad, ja tiek mainīti otrā vai vēl augstāka stāva logi. Otrkārt, logu montāžai ir liela loma to kalpošanas laikam. Nepareizi vai neprecīzi montēti logi ar laiku veidos kondensātu, gar rāmi var pilēt ūdens, neveidosies pareiza ventilācija un radīsies citas problēmsituācijas, par kurām plašāk aprakstīts šeit.

Lai nenāktos ar tām saskarties pašiem, gan ražotāji, gan logu montāžas speciālisti ieteiks vērsties pie profesionālām rokām, kas izmantos nepieciešamos materiālus un paveiks to kvalitatīvi. Vairāk par sekām un nepareizi ieliktiem logiem var lasīt šeit, kur savā viedoklī dalās nozares speciālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!