Biežāk pieļautās kļūdas laika zoba skarta mājokļa atjaunošanā

Biežāk pieļautās kļūdas laika zoba skarta mājokļa atjaunošanā
Foto: Shutterstock

Atjaunojot māju, kurai ir sena pagātne, var rasties vēlme to pārveidot no pamatiem līdz pat jumta korei. Tā, lai tā būtu moderna, domājot tikai par ''šodien un tagad". Bet tā ir viena no kļūdām, ko var nākties vēlāk nožēlot.

Mājas atjaunošana var prasīt daudz līdzekļu, tāpēc labāk ir nekļūdīties ar savām izvēlēm, par kurām var nākties vēlāk pārmaksāt. Izvairoties no izplatītākajām kļūdām, ''House Beautiful'' apkopojis piecas izplatītākās, kas ļaus sapucēt savu jauno veco mājokli pareizi un ilgtermiņā.

Istabas "montāža"

Ja esat uzticējis sava mājokļa atjaunošanas darbus speciālistam, kas veic renovācijas darbus, var nākties saskarties ar to, ka tiks sapirktas nesaskaņotas detaļas telpai. Lai telpa būtu kā viens veselums un katra detaļa ietu roku rokā ar otru, viss ir jāsaskaņo un jāsaplāno. Vēlams mājas saimniekiem pašiem izpētīt telpu un izdomāt, kādu to vēlas redzēt, lai tā arī būtu saskaņota ar pārējām telpām visā mājā. Visām istabām mājā jābūt saliedētām, vienotā stilistikā un harmonijā, un katra istaba no ''citas operas'' nebūs gluži piemērotākā pieeja.

Pārāk perfekts iekārtojums senam laikposmam

Šis varbūt nav sliktākais, ko varat izdarīt, bet tomēr. Piemēram, ja iegādāta veca māja ar vēsturi no 1874. gada, var rasties ideja telpas piepildīt ar mēbelēm no šī paša laika. Bet, ja tā padomā, tad pašreizējā mājoklī arī visas mēbeles un interjera elementi nav tikai no 2017. gada, ne tā? Tāpat arī 1874. gada mājas īpašniekiem noteikti nebija tieši tā konkrētā laikposma interjera iekārtojums. Tie, kuri nolemj savos mājokļos salikt mēbeles no kādas konkrētas dekādes, panāk efektu, ka telpa izskatās pēc muzeja. Tieši stilu kombinēšana telpas var padarīt unikālas un pavisam jaukas.

Modernas virtuves un vannasistabas

Protams, renovējot vecu māju, vissarežģītākais ir pareizi izveidot tieši virtuvi un vannasistabu. Šīs abas ir telpas, kas ļoti mainījušās gadu laikā, tāpēc kļūda, ko daudzi pieļauj, mājas atjaunošana veclaicīgā tematikā, bet virtuves un vannasistabas iekārtošana pēc moderniem principiem. Tāpēc ir vērts vairāk piedomāt pie tā, kā atjaunot mājokli, lai stils saplūstu kopā ar visām telpām, bet tajā pašā laikā atbilstu mūsdienu cilvēka komforta standartiem.

Biežāk pieļautās kļūdas laika zoba skarta mājokļa atjaunošanā
Foto: Shutterstock

Vēlēšanās visu aizvietot, nevis atjaunot

Pasaule, kurā dzīvojam šodien, ir daudz citādāka, nekā tā bija, kad tika uzcelta jūsu vēsturiskā māja. Mūsdienās daudzas lietas un māju komponenti ir daudz lētāki un ir paredzēti vienreizējai lietošanai, respektīvi, ja kaut kas saplīsa, izmet un nopērc vietā jaunu. Agrāk daudz kas tika būvēts un veidots kā speciāls pasūtījums tieši konkrētajai mājai un bija paredzēts ilgam laikam. Šīs lietas pat nevar aizstāt ar mūsdienās atrodamajiem materiāliem. Tāpēc visu, ko ir iespējams atjaunot, ir jāatjauno, nevis jāmeklē iespējas, kā aizstāt ar kaut ko jaunu.

Aizmirst padomāt par nākotni

Atjaunojot māju, ir jādomā par tās pagātni, bet tāpat ir vērts padomāt arī par nākotni. Atbildi sev uz šiem jautājumiem: pēc 50 gadiem, kad kāds vēlēsies nopirkt šo māju, vai tā izskatīsies mūžīga? Vai tā funkcionēs, kā tai vajadzētu? Vai es būšu parūpējies par visiem mājas unikālajiem atribūtiem, kas sākotnēji pievilināja mani? Vai nākotnes mājas īpašnieki varēs būt apmierināti ar manis ieguldīto darbu, ko esmu veicis, lai saglabātu mājas iekļaušanos apkārtējā vidē un unikalitāti? Vai arī tie apskatīsies apkārt un redzēs tikai 2017. gadu?

Ja mērķis ir izveidot māju mūsdienu interjera standartiem, tad pēc pāris gadiem saskarsieties ar to, ka daudz kas vairs nebūs aktuāls un moderns interjerā. Tā kā nevar zināt, kas modē būs pēc 50 gadiem, gudrāk un drošāk ir iekārtot māju, domājot par nākotni – tas jūs piespiež veikt apdomīgākus lēmumus, kas respektēs mājas unikalitāti un nodrošinās tās mūžību.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka