Ainars Bagatskis

Ainars Bagatskis

Ainars Bagatskis, dzimis 1967.gada 29.martā, ir leģendārs Latvijas izlases basketbolists, tagad treneris. Savulaik savas izcilās precizitātes dēļ guvis iesauku "Zelta Roka". Bagatskis regulāri spēlējis Latvijas valstsvienībā, kopumā izlases sastāvā aizvadījis 142 spēles un guvis 2141 punktu. Basketbolista karjeras laikā spēlējis ne tikai Latvijā, bet arī Norvēģijā, Polijā, Francijā, Krievijā un Lietuvā, kur kļuva par leģendārā Kauņas "Žalgiris" vienu no publikas mīluļiem. Kā spēlētājs sešas reizes kļuvis par Latvijas čempionu, tāpat Bagatska panākumu sarakstā ir divi Lietuvas čempiona tituli, reizi uzvarējis arī Norvēģijā un reizi kļuvis par Baltijas Basketbola līgas (BBL) čempionu.
2005. gadā Bagatskis pievērsās trenera arodam, kļūstot par "Barons"/ LU spēlējošo treneri. Vēlāk viņa trenera karjera turpinājās ievērojami strauji, vadīja pat Kauņas "Žalgiri", bet šobrīd ar labiem panākumiem trenē Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod". Kopš 2010.gada Bagatskis ir Latvijas izlases galvenais treneris.

Redaktors iesaka
Bagatskis ģenerālmenedžeru aptaujā atzīts par sesto labāko treneri ULEB Eirolīgā
31.decembris 2014 17:50
Latviešu basketbola speciālists Ainars Bagatskis vienību ģenerālmenedžeru aptaujā atzīts par sesto labāko treneri šīs sezonas ULEB Eirolīgas turnīrā.
Bagatskis arī nākamajā sezonā trenēs 'Ņižņij Novgorod'
30.decembris 2014 15:33
Latvijas basketbola izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis pagarinājis līgumu ar Krievijas klubu "Ņižņij Novgorod", vēsta vienības preses dienests.
Bagatskis par 'Eurobasket 2015' izlozi: vai vispār mēdz tā paveikties?
08.decembris 2014 19:55
2015.gada Eiropas vīriešu basketbola čempionāta finālturnīra grupu izloze ir neticami veiksmīga, uzskata Latvijas izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis .