Aivars Lembergs

Aivars Lembergs

Aivars Lembergs ir pazīstams politiķis un uzņēmējs. Būdams Latvijas PSR Augstākās padomes deputāts, 1990.gadā balsojis par neatkarības atjaunošanu. Ilggadīgs Ventspils mērs, kurš tiek uzskatīts par ietekmīgu spēlētāju arī nacionālās politikas līmenī. Vairākkārtējs Zaļo un zemnieku savienības ministru prezidenta amata kandidāts. Kopā ar Andri Šķēli un Aināru Šleseru tiek dēvēts par vienu no Latvijas oligarhiem. Iesaistīts vairākos tiesas procesos, iespējams, viņam slēpti piederošo īpašumu dēļ.

Redaktors iesaka
Aivars Lembergs: Kad savējo ķeizars nebija maita  (402)
08.jūlijs 2011 16:47
Pazīstamā latviešu dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte – bijusī Komunistiskās partijas biedre – kopš Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas bieži nākusi klajā ar žultainiem un indīgiem apgalvojumiem, plašā mērogā izmantojot savu PSRS laikā iegūto popularitāti lielā Latvijas sabiedrības daļā. Piederība komunistu partijai Latvijas realitātē pati par sevi nav nekas nosodāms – daudzi aktīvi cilvēki, kam bija liktenis piedzimt tieši PSRS laikā, ne agrāk un ne vēlāk, bija šīs partijas biedri (arī es vai, piemēram, Aivars Endziņš, kā arī neskaitāmi citi), un daudzi no viņiem līdzdarbojās Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā.
Atklāj liecības par Šķēles, Savicka, Lemberga un Ventspils uzņēmēju dalību LK privatizācijā  (259)
25.augusts 2010 12:16
AS "Latvijas Kuģniecība" (LK) privatizācijai kopš 2000.gada līdz pat tās īstenošanai 2002.gadā kopīgās apspriedēs gatavojās Tautas partijas līderis Andris Šķēle, gāzes kompānijas "Itera Latvija" prezidents Juris Savickis , Ventspils mērs Aivars Lembergs, vairāki Ventspils uzņēmēji un viņus apkalpojoši juristi un menedžeri.
Tiesa Lembergam piemēro apcietinājumu (papildināts)  (1651)
14.marts 2007 21:57
Rīgas pilsētas Centra rajona tiesas tiesnesis Māris Vīgants trešdien vakarā pēc vairāk nekā divu stundu materiālu izskatīšanas lietā, kurā par naudas atmazgāšanu, kukuļdošanu un īpašuma neuzrādīšanu apsūdzēts Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs, nolēma aizturētajam piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.