Amerikas Savienotās Valstis

Amerikas Savienotās Valstis

Amerikas Savienotās Valstis jeb ASV ir federāla konstitucionāla republika, kura sastāv no 50 štatiem un viena federālā apgabala. Valsts lielākoties atrodas Ziemeļamerikas centrālajā daļā, taču Aļaskas štats atrodas atrodas Ziemeļamerikas ziemeļrietumos, bet Havaju štats ir arhipelāgs Klusajā okeānā. Pēc iedzīvotāju skaita ASV ir trešā lielākā valsts pasaulē.

Populārākie raksti
Valstis, kuras 2030. gadā dominēs pasaules ekonomikā  (145)
24.septembris 2016 19:39
Šobrīd pasaules lielāko ekonomiku pieciniekā atrodama Ķīna , ASV , Indija , Japāna un Vācija . Lai gan vairums uzskaitīto valstu būs atrodamas vadošo sarakstā arī pēc 14 gadiem, Vācijas un Japānas pozīcijas varētu apdraudēt strauji augošās Indonēzijas un Meksikas ekonomikas, kā arī Brazīlija un Krievija , izdevumā "The National Interest" prognozē ekonomists Samvels Rains.
Video: NASA kosmonauti nofilmē unikālu ģeogrāfijas pamācību  (21)
07.septembris 2014 09:51
NASA kosmonauti publicējuši video ar unikālu ģeogrāfijas pamācību no kosmosa, vēsta "Independent".
Dzīve kā kino: ieskats tipisku amerikāņu mājiņu rajonos
11.jūlijs 2017 20:54
To var dēvēt par ziņkārīgu interesi vai profesionālo kretīnismu, taču lūkot, kā ierasts dzīvot citviet pasaulē, kādus dārziņus citur izveido vai kā izskatās mājas kaut no ārpuses, vienmēr ir ļoti aizraujoši. Esot otrpus okeānam, izdevās aplūkot ne vien debesskrāpjus un metropoles cienīgas ēkas, bet arī omulīgas mājiņas privātmāju rajonos, kas visai strikti atšķiras no tā, ko ierasts redzēt māju rajonos Latvijā.