Andris Nelsons

Andris Nelsons

Andris Nelsons ir pazīstams latviešu diriģents, kurš guvis plašu starptautisku atzinību.

Kopš 2014. gada diriģents ir arī pasaulslavenā Bostonas simfoniskā orķestra muzikālais vadītājs. Kopā ar šo orķestri saņemtas divas "Grammy" balvas.

Savukārt 2018. gada sākumā ar īpašu inaugarācijas festivālu sākās arī Nelsona gaitas pie Leipcigas "Gewandhausorchester" orķestra kapelmeistara – mākslinieciskā vadītāja pults.

Redaktors iesaka
Leipcigas 'Gewandhausorchester' – stāsts par vienu no vecākajiem orķestriem pasaulē
21.septembris 2018 14:36
"Gewandhausorchester" ir viens no vecākajiem un izcilākajiem orķestriem pasaulē – tas dibināts 1743. gadā, kopā sanākot 16 mūzikas cienītājiem gan no muižnieku, gan vienkāršo strādnieku kārtas un radot koncertu sabiedrību ar nosaukumu "Das Große Concert". 1781. gadā līdz ar pārcelšanos uz pilsētas tekstilizstrādājumu tirdzniecības namu orķestris ieguva jaunu nosaukumu – "Gewandhaus", kas tulkojumā no vācu valodas arī nozīmē tekstilizstrādājumu jeb apģērbu māju.
Mākslinieciska atraktivitāte un aizrautīga pašatdeve. Stāsts par Andri Nelsonu  (8)
21.septembris 2018 14:19
Īpašās muzikalitātes, aizrautīgās pašatdeves, mākslinieciskās atraktivitātes un personības starojuma dēļ diriģentu Andri Nelsonu ir iemīlējusi un augstu novērtējusi gan publika, gan kritiķi un orķestru mūziķi visā pasaulē. Andra Nelsona pēdējo gadu panākumus cildina gan divas saņemtās " Grammy " balvas, gan dzimtenē atkārtoti piešķirtās Lielās Mūzikas balvas un visaugstākais valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis.Jau pavisam drīz diriģents kopā ar izcilo Leipcigas "Gewandhausorchester" viesosies arī Latvijā, sniedzot divus unikālus koncertus Latvijas Nacionālajā operā.
Diriģents Andris Nelsons pēc sešu gadu pārtraukuma atkal uzstāsies Latvijā  (17)
03.augusts 2018 10:39
Šī gada 13. un 14. oktobrī valsts simtgades koncertcikla "Dzimuši Latvijā" ietvaros ar divām koncertprogrammām Rīgā viesosies viens no vecākajiem un izcilākajiem pasaules orķestriem Leipcigas "Gewandhausorchester" orķestris Andra Nelsona vadībā, portālu "Delfi" informē koncertu rīkotāju pārstāvji no Andreja Žagara Kultūras atbalsta un attīstības fonda.