Balets

Populārākie raksti
Puantēs un ar revolveri. Atklāta intervija ar baletdejotāju Ievu Rāceni
05.augusts 2016 06:14
Kad iedomājies par balerīnām, galvā iezīmējas tēli no Degā gleznām: ēteriskas, neaizsniedzamas, gandrīz maģiskas būtnes, kas dejas kustībā slīd pār skatuvi, pārsteidzot ar savu skaistumu un plastiku. Taču kas patiesībā ir aiz šī šķietamā viegluma? Latvijas Nacionālā baleta soliste Ieva Rācene dalās savā pieredzē, stāstot par to, ar ko mūsdienu balerīnai nākas maksāt par "laimīgo dzīvi uz skatuves".
Bez diētām un puantēs. Mazās baleta zvaigznītes – Žanete un Kate  (1)
08.janvāris 2017 14:24
Laikam jau maz būs tādu mazu meitenīšu, kuras uz jautājumu: "Kas tu gribētu būt, kad izaugsi liela?", neatbildētu: "Balerīna. Dejotāja. Dziedātāja. Aktrise". Bet cik daudzām no šīm meitenītēm toreiz, sen, sen izteiktie sapņi piepildījušies? Savukārt 12 gadus vecajai Žanetei Katrīnai Žagarei un 13 gadus vecajai Katei Čīmai dejošana, skaisti tērpi, frizūras un pat meikaps nu jau daudzus gadus ir ierasta lieta.
Video: Gulbīšu deja 'pa pliko'. Japāņi interpretē 'Gulbju ezeru'  (16)
12.jūnijs 2015 16:33
Tīmekļa vietnē "Youtube" krievu medijs "TVKlin" publicējis video, kurā redzams fragments no Japānā uzvesta Pētera Čaikovska baleta "Gulbju ezers" iestudējuma. Daļa baletdejotāju tajā uzstājās pilnīgi kaili.