Baraks Obama

Baraks Obama

Baraks Obama ir 44. Amerikas Savienoto Valstu prezidents. Pirms kļūšanas par prezidentu Obama bija Ilinoisas štata jaunākais senators. Obama pārstāv Demokrātisko partiju un prezidenta vēlēšanās sacentās ar republikāņu kandidātu Džonu Makeinu. Obama ir ievērojams arī kā pirmais melnādainais ASV prezidents. 2009. gadā viņš saņēma Nobela miera prēmiju par centieniem stiprināt starptautisko diplomātiju un sadarbību starp cilvēkiem.

Redaktors iesaka
'Forbes' par pasaules ietekmīgāko cilvēku atzinis ASV prezidentu  (33)
03.novembris 2011 10:05
Žurnāla "Forbes" ikgadējā pasaules ietekmīgo cilvēku reitinga galvgalī nonācis Baraks Obama, kurš pērn bija tikai otrais. Viņam seko Krievijas premjerministrs un topošais prezidents Vladimirs Putins. Viņam izdevies pakāpties par divām vietām, salīdzinot ar 2010. gadu. Uz trešo vietu noslīdējis pagājušā gada līderis – Ķīnas prezidents Hu Dziņtao, ceturtdien informē raidsabiedrība BBC.
Obama paziņo par ASV spēku izvešanu no Irākas līdz 2011.gada beigām  (103)
27.februāris 2009 19:52
ASV prezidents Baraks Obama piektdien oficiāli paziņojis par plāniem izvest karaspēku no Irākas. ASV karaspēks no Irākas pilnībā tiks izvests līdz 2011.gada beigām, raksta ārvalstu mediji.
ASV vēlēšanas: Baraks Obama ievēlēts par prezidentu  (527)
05.novembris 2008 02:48
Saskaņā ar jaunākajiem ASV vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 349 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu.