Brexit

Lielbritānijā 23. jūnijā tiks rīkots referendums par to, vai palikt Eiropas Savienībā (ES), kurā pašlaik ir 28 dalībvalstis. Referenduma norisi 2013. gada sākumā vēlēšanu kampaņas laikā saviem labējās Konservatīvās partijas vēlētājiem apsolīja pašreizējais valsts premjers Deivids Kamerons. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka izstāšanās no ES pretinieki un atbalstītāji ir apmēram līdzīgā skaitā, bet 20% vēlētāju vēl nav izlēmuši, kā balsot šajā referendumā.

Redaktors iesaka
Somijas ārlietu ministrs: 'Brexit' būtu katastrofa Eiropai  (7)
14.aprīlis 2016 22:28
Eiroskeptiskais Somijas ārlietu ministrs Timo Soini ceturtdien paziņojis, ka Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) būtu "katastrofa Eiropai", un paudis cerību, ka tas nenotiks.
Palikt kopā vai šķirties: kāpēc Lielbritānijas aiziešana no ES ir reāla  (66)
23.februāris 2016 00:32
Piektdien noslēgtā vienošanas starp Eiropas Savienības (ES) līderiem un Lielbritānijas premjerministru Deividu Kameronu var izrādīties līdz šim iztrūkstošais arguments karalistes pilsoņiem gaidāmajā referenduma dienā par tālāko dalību ES. Portāls "Delfi" Londonā noskaidroja, ka Eiropas migrantu atkarība no britu sociālā nodrošinājuma sistēmas ir daudz mazāka, nekā apgalvo Kamerons, bet antieiropeiskais noskaņojums – daudz lielāks, nekā pieņemts uzskatīt Briselē.
Vienošanās 'Brexit' novēršanai ietver arī pabalstu ierobežošanu viesstrādniekiem  (74)
19.februāris 2016 23:45
Pēc smagām sarunām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien beidzot panākuši vienošanos par Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona pieprasītajām bloka reformām.