Brexit

Lielbritānijā 23. jūnijā tiks rīkots referendums par to, vai palikt Eiropas Savienībā (ES), kurā pašlaik ir 28 dalībvalstis. Referenduma norisi 2013. gada sākumā vēlēšanu kampaņas laikā saviem labējās Konservatīvās partijas vēlētājiem apsolīja pašreizējais valsts premjers Deivids Kamerons. Sabiedriskās domas aptaujas rāda, ka izstāšanās no ES pretinieki un atbalstītāji ir apmēram līdzīgā skaitā, bet 20% vēlētāju vēl nav izlēmuši, kā balsot šajā referendumā.

Populārākie raksti
Eiropas 10 turīgākie cilvēki un ģimenes  (27)
10.decembris 2016 08:02
Politiskā stabilitāte ir viens no stūrakmeņiem turīgo cilvēku sirdsmieram. Portāls "Business Insider" apkopojis datus par 10 bagātākajiem Eiropā dzimušajiem vai tajā dzīvojošajiem cilvēkiem un viņu ģimenēm, prognozējot, ka " Brexit " un populisma uzplaukums daudzviet Eiropā šo sarakstu nākamgad, iespējams, krasi pārvērtīs.
Iepriekš paredzēja 'Brexit' un Trampu: 'Bloomberg' pesimistiskie scenāriji 2017. gadam  (82)
04.janvāris 2017 09:39
Lielbritānijas vēlētāju balsojums par izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās tiek uzskatīti par pērnā gada negaidītākajiem pavērsieniem starptautiskajā politikā. Tikmēr ietekmīgais mediju koncerns "Bloomberg" atgādina, ka tos abus paredzēja savā ikgadējā "Pesimistu ceļvedī", un atklāj savas jaunākos pesimistiskos scenārijus šim gadam.
Прощай, работа и учеба? Что может измениться для латвийцев, если Британия выйдет из ЕС  (75)
16.jūnijs 2016 06:37
23 июня в Великобритании пройдет референдум о дальнейшем участии страны в составе ЕС. Предугадать результат невозможно: голоса сторонников и противников "Брекзита" делятся примерно поровну, поэтому исход волеизъявления будет зависеть от показателей явки каждой из групп и финального решения тех, кто пока еще не определился (примерно треть электората). В ожидании этого важного для всей Европы события портал Delfi попробовал смоделировать оба сценария и их возможные последствия для граждан Латвии.