Čečenija

Čečenija

Čečenija ir Krievijas federācijas republika, kura atrodas Ziemeļkaukāza federālajā apgabalā. Šis reģions vienmēr ir bijis karu un militāru sadursmju skarts, jo atrodas uz robežas starp islāma un kristiešu zemēm. 1991. gadā Čečenija tika pasludināta par neatkarīgu valsti, taču to neatzina neviena cita pasaules valsts. Starp Čečeniju un Krieviju 90. gados norisinajās divi kari, kuros bija ļoti daudz upuru. No 2001. gada Krievijas ietekmē un militārā uzraudzībā Čečenijā tiek veidotas Krievijai paklausīgas Čečenijas pārvaldes institūcijas.

Populārākie raksti
Grandiozas pilis, mošejas un tempļi: Kas sabūvēts Krievijas mazo tautu republikās  (78)
27.janvāris 2017 03:05
Laiks, kad visu zemju proletāriešus aicināja savienoties, ir pagājis. Pēc Dzelzs priekškara krišanas un padomju propagandas izgaišanas no mūsu informācijas telpas pazudušas arī ziņas par udmurtiem, avāriem, kalmikiem, ingušiem un citām mazajām Krievijas tautām.
Āzijas vīri: Cik gadus pie varas turas NVS valstu vadītāji  (94)
21.oktobris 2015 06:00
Gadiem ritot, līderu sejas Neatkarīgo Valstu Sadraudzības ( NVS ) samitos mainās tikai daļēji. Pirms nedēļas Kazahstānas galvaspilsētā Astanā notikušajā NVS vadītāju sanāksmē vairāki no valstu prezidentiem uz kopēju fotografēšanos devās jau otro gadu desmitu pēc kārtas.
Viņus neieredz pat krievu FDD: Putinam uzticīgie kadirovieši  (236)
20.marts 2015 17:05
Pēc februāra beigās notikušās Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova slepkavības, kura izpildīšanā tiek turēti aizdomās vairāki čečeni, arvien aktuālāks kļūst jautājums par prezidenta Vladimira Putina saikni ar ietekmīgo Čečenijas prezidentu Ramzanu Kadirovu, kurš publiski paudis uzticību Kremļa saimniekam.