Centrālā izlūkošanas pārvalde

Centrālā izlūkošanas pārvalde

Centrālās izlūkošanas pārvalde ir Amerikas Savienoto Valstu valdības institūcija, kuras galvenais uzdevums ir informācijas par citām pasaules valstīm apkopošana un analīze.

Populārākie raksti
10 reiz ārkārtīgi slepenas un divdomīgas CIP operācijas  (79)
22.janvāris 2016 06:40
Teiciens "Turi draugus tuvu, bet ienaidniekus vēl tuvāk" starptautiskajās attiecībās šķiet pašsaprotams. Valstis cita citu novēro no satelītiem, internetā un bieži vien ar milzīgu un sarežģītu pārstāvniecību palīdzību, kuras līdzās ekonomisku un politisku jautājumu kārtošanai nodarbojas ar visaptverošu informācijas ievākšanu par zemi, kurā atrodas. Tā dara gan pasaules lielvaras, gan vidēja mēroga spēlētāji.
Arhīva dokumenti: Kādas slepenās operācijas CIP vadīja okupētajā Latvijā  (144)
09.janvāris 2017 00:06
Līdz ar Otrā pasaules kara beigām Eiropā apklusa ieroči, taču virkne valstu, tostarp Latvija, Lietuva un Igaunija bija ar varu iekļautas PSRS sastāvā vai kļuva par Maskavas satelītiem. Apgriezienus sāka uzņemt Aukstais karš , kurš turpinājās daudzas desmitgades.
NATO veidota filma par mežabrāļiem izraisa Krievijas amatpersonas apvainojumu plūdus  (1018)
14.jūlijs 2017 00:04
NATO veidotā filma "Mežabrāļi – cīņa par Baltiju", kas šonedēļ publiskota "Youtube" kanālā, pamatīgi saniknojusi Krievijas Ārlietu ministrijas Informācijas un preses departamenta direktori Mariju Zaharovu, kura vainojusi NATO vēstures falsificēšanā. Amatpersonas pausto vēsturnieks un Okupācijas muzeja Publiskās vēstures nodaļas vadītājs Uldis Neiburgs vērtē kā absurdu.