CERN

CERN

CERN jeb Eiropas kodolpētijumu organizācija ir starptautiska organizācija, kas lielākoties nodarbojas ar elementārdaļiņu fizikas pētījumiem. Organizāciju dibināja 1954. gadā un tās dalībvalstu skaits pieaudzis līdz 20.

Populārākie raksti
Astoņi brīnišķīgi un neparasti tuneļi no visas pasaules  (1)
14.janvāris 2016 11:55
Inženiertehniskas būves nav skaistas un romantiskas? Diez vai tam piekritīs cilvēki, kas redzējuši šos īpašos un interesantos tuneļus no visas pasaules. Izrādās, ka daži no tiem ir dabas veidojumi, kam cilvēki atraduši labu pielietojumu. Tunelis, kam jau izsenis piešķirta arī nedaudz mītiska nozīme (kā nekā, tā galā gaida gaisma), var būt arī ļoti īpašs objekts, ko vērts apskatīt ceļojuma laikā.
Zebiekste izslēdz Lielo hadronu paātrinātāju  (63)
30.aprīlis 2016 14:17
Teju piecus miljardus dārgā Lielā hadronu paātrinātāja darbību apturēt izdevās kādai zebiekstei, kura pārgraužot vadu radīja "nopietnu elektrisko perturbāciju" Ženēvā esošajā Visuma noslēpumu pētīšanas ierīcē, vēsta raidsabiedrība "Sky News".
Eksperti pārliecināti - 'Dieva daļiņa' ir atklāta  (88)
14.marts 2013 15:24
Fiziķi tagad ir pārliecināti, ka pagājušā gada jūlijā Eiropas kodolpētījumu centrā ( CERN ) atklātā elementārdaļiņa patiešām ir Higsa bozons jeb tā sauktā "Dieva daļiņa", vēsta raidsabiedrība "Sky News".