Černobiļas AES

Černobiļas AES

Černobiļas AES ir slēgta atomelektrostacija, kura atrodas blakus Ukrainas pilsētai Pripetei. 1986. gada 26. aprīlī, veicot eksperimentu, uzsprāga atomelektrostacijas ceturtais reaktors, izraisot kodolkatastrofu, kas novērtēta ar septīto līmeni pēc Starptautiskās kodolnegadījumu skalas. Šis negadījums tiek uzskatīts par lielāko atomelektrostaciju katastrofu pasaules vēsturē.

Populārākie raksti
Desmit baisākās un dīvainākās spoku pilsētas  (84)
26.marts 2013 06:16
Spoku pilsēta ir cilvēku pamesta, vairs neapdzīvota vieta. Pilsētas kļūst par spokiem tāpat kā cilvēki (ja vien cilvēki tiešām var par tādiem kļūt) – pēc nāves. Un mirst pilsētas visbiežāk tehnoloģisko vai dabas katastrofu rezultātā, kad pēc traģēdijas pilsētās vairs nav iespējams dzīvot, vai arī daudz banālāku, bet ne mazāk svarīgu iemeslu dēļ – pilsētu uzturējušo raktuvju, rūpnīcu un fabriku slēgšana arī var padarīt pilsētu par spoku.
Foto: Černobiļas daba – kā dzīvo zvēri traģēdijas skartajā vietā  (2)
23.aprīlis 2017 21:36
26. aprīlī apritēs 31 gads, kopš Pripjatā, Ukrainā, notika Černobiļas atomkatastrofa. Tās dēļ no pilsētiņas aizbrauca vairāki tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa saņēma ārkārtīgi lielu radiācijas devu, kas ļaudīm turpmāk dzīvē radīja dažādas veselības problēmas. Tāpat šķiet noslēpumaini un interesanti, kā savas dienas Pripjatā aizvada dzīvnieku pasaules pārstāvji, jo aizvien šajā teritorijā var novērot dažādu sugu dzīvniekus.
Video: Černobiļa 31 gadu pēc traģēdijas  (46)
26.aprīlis 2017 12:25
26. aprīlī aprit 31 gads kopš briesmīgākās tehnogēnās katastrofas cilvēces vēsture – Černobiļas atomelektrostacijas (AES) reaktora eksplozijas.