Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Video: Krievijas rotaļlietu veikala reklāmās izmanto VDK nopratināšanas elementus  (15)
25.marts 2015 19:53
Krievijas rotaļlietu veikals uzsācis kampaņu, kas, iespējams, balstās uz PSRS Valsts drošības komitejas (VDK) nopratināšanas elementiem, vēsta BBC.
Valsts prezidents apžēlo vienu notiesāto  (3)
24.marts 2015 14:45
Valsts prezidents Andris Bērziņš 24.martā lēmis apžēlot vienu notiesāto personu, portālu "Delfi" informēja Prezidenta preses dienestā.
Latvijas kino sāk rādīt trilleri 'Asinskārā lēdija Batorija'
24.marts 2015 10:22
No piektdienas, 27. marta, Latvijas kinoteātros sāks rādīt šausmu filmu "Asinskārā lēdija Batorija".
Vīrietis no Olaines cietuma izbēdzis, pārzāģējot loga restes  (37)
20.marts 2015 13:27
Vīrietis, kurš izbēga no Olaines cietuma, no ēkas izkļuvis, pārzāģējot loga restes, pastāstīja Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) vadītāja Ilona Spure.
REM PRO noslēdz līgumu par Liepājas cietuma projektu  (12)
19.marts 2015 23:25
Igaunijas valsts nekustamo īpašumu apsaimniekošanas kompānija RKAS ir parakstījusi līgumu 737 373 eiro vērtībā bez pievienotās vērtības nodokļa ( PVN ) ar Latvijas arhitektūras biroju REM PRO, kas paredz, ka birojam līdz 2016.gada aprīlim ir jāiesniedz Liepājas cietuma kompleksa un pārējās infrastruktūras projekts.
Lietuvā bijušo VDK darbinieku notiesā par atbalstu padomju genocīdam  (4)
12.marts 2015 21:14
Kauņas apgabala tiesa par atbalstu padomju okupācijas varas iestāžu īstenotajam genocīdam piespriedusi piecu gadu cietumsodu bijušajam Lietuvas PSR Valsts Drošības komitejas darbiniekam Staņislovam Drēlingam.
Rīgas Centrālcietumā un Liepājas cietumā ēdināšanas pakalpojumi gadā izmaksās 766 000 eiro  (23)
07.marts 2015 16:35
Ieslodzītajiem Rīgas Centrālcietumā un Liepājas cietumā ēdināšanas pakalpojumi gada laikā izmaksās 766 317 eiro, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Pērn pieaudzis no slimībām mirušo cietumos ieslodzīto skaits  (2)
03.marts 2015 14:57
Pērn, salīdzinot ar 2013.gadu, pieaudzis nāves gadījumu skaits Latvijas cietumos, kas saistīti ar slimībām, liecina Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldes apkopotā informācija, kas otrdien tika prezentēta Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē.
Brīvdienu maršruts: Ko apskatīt Talsos?
21.februāris 2015 09:25
Talsi – deviņu pakalnu pilsēta, kuras klusās, bruģētās ieliņas, vēsturiskie koka nami un sendienās iekoptie parki lieliski sadzīvo ar nākotni, kas jaušama bērnu čalās, auto dunā, namu fasādēs. Pakalnos pavasaros zied ābeles, vasaras vidū plūst mūzikas skaņas Talsu pilsētas svētkos un Dižmāras gadatirgū, rudeņos tos pārklāj raibas lapu seģenes, un ziemā sniega pārslas spēlē paslēpes…. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti – neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.
Glābējiem pēdējā laika saspringtākā diennakts; deg ražotnes, cietums, dzīvojamās ēkas  (3)
17.februāris 2015 10:20
Tiks saspringta diennakts kā aizvadītā glābējiem sen nav bijusi, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests . 24 stundās dzēsti trīs lieli un sarežģīti ugunsgrēki Vidzemē, liesmās Latgalē divi cilvēki gājuši bojā, bet kopumā cietušas septiņas personas un vēl septiņas izglābtas.
Par vīrieša slepkavību naktsklubā soda ar 12 gadu brīvības atņemšanu  (8)
16.februāris 2015 14:46
Rēzeknes tiesa par vainīgu vīrieša nonāvēšanā naktsklubā atzinusi Vitāliju Arhipovu, piemērojot viņam 12 gadu un deviņu dienu brīvības atņemšanu, pirmdien pastāstīja tiesas pārstāve Vera Brituškina.
Ēģipte no jauna izskatīs Grestes kolēģu lietu
08.februāris 2015 23:50
Ēģipte 12.februārī sāks no jauna izskatīt lietu pret telekanāla "Al Jazeera" žurnālistiem, kas pērn tika notiesāti kopā ar savu kolēģi, nu jau atbrīvoto Austrālijas latvieti Pēteri Gresti, paziņojušas tiesu sistēmas amatpersonas.
Līdzekļi ieslodzīto 'aprocēm' būs jāmeklē valsts budžetā  (6)
03.februāris 2015 13:27
No nākamā gada aprīļa elektroniskās uzraudzības ieviešanai vairs nebūs pieejami Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļi, otrdien valdības sēdē informēja Tieslietu ministrija (TM).
Karostā top piedzīvojumu spēle drosmīgajiem 'Slēgtā istaba'
03.februāris 2015 10:34
Karostas cietumā pašlaik tiekot veidots jauns tūrisma piedāvājums "Escape Room Karosta " (Karostas Slēgtā istaba). Tā būs spēle - piedzīvojums, kuras dalībnieki tiks ieslēgti cietuma telpā, un viņu uzdevums būs izkļūt no tās 60 minūšu laikā. Lai izkļūtu no telpas, jāveic dažādi uzdevumi, jāatrod kodētas ziņas un slepenas norādes. Optimālais grupas lielums, lai8 piedalītos spēlē, esot divi līdz pieci cilvēki, stāsta Karostas cietuma pārstāvis Kristers Krafts.
Centrālcietuma kamerā atrod suni: sodu saņem cietuma priekšnieks un divi darbinieki  (34)
28.janvāris 2015 15:12
Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) piemērojusi disciplinārsodu Rīgas Centrālcietuma priekšniekam Sergejam Logutovam saistībā ar gadījumu, kad viņa pārvaldītā cietuma kamerā tika atrasts dzīvs suns.
Jaunā cietuma Liepājā projektēšanai saņemti deviņi pieteikumi  (6)
21.janvāris 2015 14:55
Jaunā cietuma Liepājā projektēšanas darbiem vēl pērn izsludinātajā iepirkumā Tieslietu ministrija saņēmusi deviņus pieteikumus no Latvijas un citu valstu uzņēmumiem, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas preses pārstāve Līva Rancēne.
Uz Igauniju nosūta ASV Gvantanamo bāzē ieslodzītu jemenieti  (10)
15.janvāris 2015 09:43
Pieci jemenieši, kuri vairāk nekā desmit gadus turēti apcietinājumā ASV bāzē Gvantanamo līcī Kubā, ir pārvietoti uz citām valstīm. Viens no tiem – uz Igauniju, vēsta raidsabiedrība BBC.
Francūži sašutuši par 'Facebook' publicētajiem cietumnieku 'selfijiem'  (13)
06.janvāris 2015 16:50
Francijas otras lielākās pilsētas Marseļas Baumates cietuma iemītnieki pārsteiguši un sadusmojuši francūžus, "Facebook" vietnē publicējot lielu skaitu ar telefoniem uzņemtu attēlu, kuros redzamas narkotikas, nauda, kā arī liels skaits "selfiju".
'Islāma valsts' kaujinieki Irākas ziemeļos nolaupa 170 mierīgos iedzīvotājus  (10)
03.janvāris 2015 23:10
Džihādistu grupējuma " Islāma valsts " (IV) kaujinieki Irākas ziemeļos nolaupījuši aptuveni 170 mierīgos iedzīvotājus par grupējuma karoga dedzināšanu, sestdien paziņoja drošības spēku amatpersonas.
No nākamā gada novembra darbu sāks Iekšējās drošības birojs  (9)
17.decembris 2014 11:41
No nākamā gada 1.novembra darbu sāks Iekšējās drošības birojs iekšlietu amatpersonu uzraudzībai, paredz Saeimas galīgajā lasījumā trešdien pieņemtais Iekšējās drošības biroja likums.
Krievijā ieslodzītā Ukrainas lidotāja Nadežda Savčenko pieteikusi badastreiku  (2)
15.decembris 2014 19:24
Krievijā ieslodzījumā turētā Ukrainas lidotāja Nadežda Savčenko pieteikusi badastreiku, pirmdien paziņoja viņas advokāts Marks Feigins.
Polijā atradies CIP 'melnais objekts'  (27)
10.decembris 2014 21:27
Bijušais Polijas prezidents Aleksandrs Kvasņevskis trešdien pirmo reizi publiski atzinis, ka viņa valstī atradies ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietums, kurā spīdzināti par saistību ar " Al Qaeda " aizdomās turētie.
Grībauskaite: Ja informācija par slepenajiem CIP cietumiem apstiprināsies, Lietuvai būs jāuzņemas pienācīga atbildība  (27)
10.decembris 2014 18:19
Lietuvas Ģenerālprokuratūrai būs jāizvērtē publiskajā telpā parādījusies informācija par iespējamiem slepenajiem ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietumiem Lietuvā un gadījumā, ja tā apstiprināsies, Lietuvai būs jāuzņemas pienācīga atbildība - šādu viedokli ar sava preses dienesta starpniecību trešdien paudusi prezidente Daļa Grībauskaite .
Igaunijas uzņēmums izsludinājis iepirkumu jaunā Liepājas cietuma projektēšanai  (11)
08.decembris 2014 11:18
Piektdien, 5.decembrī, Igaunijas uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS" izsludinājis iepirkumu Liepājas cietuma projektēšanas darbiem, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas preses pārstāve Laura Majevska.
Urugvaja uzņem sešus ieslodzītos no Gvantanamo
07.decembris 2014 20:08
Urugvaja uzņēmusi sešus ieslodzītos no Gvantanamo cietuma, svētdien paziņoja Pentagons .
Prokuratūra apsūdz trīs uzraugus saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu  (27)
04.decembris 2014 15:16
Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā trīs uzraugi apsūdzēti saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu Rīgas Centrālcietumā.
Brīvdienu maršruts: Kuldīga - Latvijas Venēcija un Holivuda  (6)
29.novembris 2014 10:20
Ja jums patīk neskarta daba, viduslaiku mazpilsētas šarms, kā arī piedalīšanās kultūras pasākumos, tad Kuldīga ir īstā vieta, kur pavadīt brīvdienas. Kuldīga vienmēr saistījusi cilvēku prātus un uzmanību kā skaista jaunava, saka tās iedzīvotāji. Savukārt gleznotāji to salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu. Tā ir gan slavenā hercoga Jēkaba dzimtene, gan vieta, kur ir platākais Eiropas ūdenskritums, garākās Latvijas alas un vecpilsēta, kas uzņemta vairāk nekā 30 filmās.
Centrālcietumā un Olaines cietumā pakaras divi ieslodzītie  (7)
04.novembris 2014 13:14
Pirmdien, 3.novembrī, Rīgas Centrālcietumā un Olaines cietumā divi ieslodzītie izdarījuši pašnāvību. Abi vīrieši dzīvi beiguši pakaroties, portālam "Delfi" pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes preses pārstāve Ināra Makārova.
Foto: Aizvērtais Šķirotavas cietums no iekšpuses – baisi un šķebinoši  (176)
25.oktobris 2014 09:50
Līdz ar 1. novembri Latvijā būs par vienu ieslodzījuma vietu mazāk. Tā kā brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts reorganizēt vairāku cietumu darbību un slēgt Šķirotavas cietumu, informē Ieslodzījumu vietu pārvalde (IeVP).