Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Iedzīvotājs sūdzas par patvaļīgu būvniecību Jēkabpils cietumā  (13)
26.jūnijs 2016 12:40
Valsts kanceleja vietnē "Mazinām slogu kopā" saņēmusi sūdzību no kāda iedzīvotāja par it kā patvaļīgu būvniecību Jēkabpils cietumā.
Vaškevičs, Vilkaste, Podsolnuhs un Kargins juniors – iespaidīgi Latvijas tiesu verdikti  (41)
25.jūnijs 2016 09:36
Jūnijā stājies spēkā spriedums, ar kuru kādreizējais Finanšu ministrijas ierēdnis Vladimirs Vaškevičs zaudējis civilstrīdā deputātam Ainaram Latkovskim ( V) par goda un cieņas aizskārumu, savukārt tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas krimināllietā stājies spēkā spriedums, ar kuru uzņēmējai Inārai Vilkastei piespriests maksāt 56 914 eiro naudas sodu. Savukārt no AS "Reverta" par labu kādreizējās "Parex banka" īpašnieka Valērija Kargina dēlam Remam piedzīti 15 miljoni eiro.
Audžutēvs – izvarotājs un bruņots cukurvates tirgonis – zīmīgas krimināllietas jūnijā  (8)
23.jūnijs 2016 15:36
Krimināllietā par pusaudzes audžumeitas izvarošanu vīrietim piespriests bargs cietumsods, Ciblas novadā policisti uzgājuši ložmetēju un munīcijas krājumus, bet Rīgā Maskavas forštatē aizturēts piedzēries un bruņots cukurvates tirgotājs. Portāls "Delfi" piedāvā ieskatu dažās policijas jūnijā sāktajās un tiesā skatītajās krimināllietās.
Ceļojums laikā: Daugavpils cietokšņa gadsimtu stāsts – cari, cietumi, virsnieki un Rotko māksla  (3)
21.jūnijs 2016 07:38
Gleznaini ieskicējot Daugavpils cietokšņa ārējo veidolu, Daugavpils vēstures pētniece, Triju zvaigžņu ordeņa virsniece Vaida Villeruša ļoti meistarīgi rakstīja: "(..) No augšas skatoties – kā liela zvaigzne iezīmējas ar zāli apauguši vaļņu izvirzījumi, zaļgana, ziedoša ūdens grāvju un pelēkzilganu akmens mūru izlocījumi stūru stūriem. Mazi, noslēpumaini lodziņi skatās uz pārsteigto gājēju – tumši un plakstus nemirkšķinoši. No kurām, sen pagājušajām dienām līdz mums atnākusi šī būve?" Daugavpils cietoksnis, kura būvniecība sākās 1810.gadā, izvietojies abos Daugavas krastos. Daugavas kreisajā krastā atrodas tilta nocietinājums (tagad slēgta teritorija – Daugavgrīvas cietums). Savukārt upes labajā krastā, teju 150 hektāru platībā, stiepjas galvenā citadele. Kā tapusi šī nocietinājumu pilsētiņa?
TV3: narkodīleris ratiņkrēslā iežēlina tiesnesi; viņu no cietuma izlaiž  (64)
19.jūnijs 2016 19:38
Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesa 3. jūnijā piespriedusi nosacītu sodu rūdītam narkotiku tirgotājam - Vladimiram Mitrevičam, jo viņam ir slikts veselības stāvoklis, kā rezultātā jāpārvietojas ratiņkrēslā, svētdien informē TV3 raidījums "Nekā personīga" (NP).
Francijas tiesa trim krievu faniem piespriež vienu un divus gadus cietumā  (18)
16.jūnijs 2016 18:36
Marseļas tribunāls piespriedis cietumsodu trim krievu futbola līdzjutējiem, kas piedalījās nekārtībās Marseļā. Huligāniem ieslodzījumā būs jāpavada no viena līdz trim gadiem, ziņo aģentūra AFP.
Jaunzēlande 20 gadus cietumā netaisni pavadījušam vīrietim maksās prāvu kompensāciju  (6)
15.jūnijs 2016 13:13
Jaunzēlandes valdība trešdien piekrita samaksāt rekordlielu kompensāciju 2,5 miljonu Jaunzēlandes dolāru (1,6 miljonu eiro) apmērā 41 gadu vecam vīrietim, kurš pavadījis vairāk nekā 20 gadus cietumā par izvarošanu un slepkavību, ko viņš nebija izdarījis.
Karostas cietumam piešķirts 'TripAdvisor' kvalitātes sertifikāts  (2)
09.jūnijs 2016 11:44
Karostas cietums Liepājā novērtēts ar ceļojumu portāla " TripAdvisor " kvalitātes sertifikātu "2016 TripAdvisor Certificate of Exellence", kas apliecina, ka gada laikā cietums ir saņēmis visvairāk pozitīvu atsauksmju no ceļotājiem. Sertifikāts apliecina pakalpojumu sniegšanas kvalitāti, portālam "Delfi" vēsta Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.
Kozlovskis: cilvēku kontrabandas bizness attīstās - pērn aizturēti 80 cilvēki  (2)
01.jūnijs 2016 13:26
Cilvēku kontrabandas bizness attīstās un pērn par šo noziegumu tika aizturēti 80 cilvēki, arī Latvijas iedzīvotāji, trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē norādīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).
Brīvdienu maršruts: Abavas senlejas – dabas takas, pilsētas un muižas
28.maijs 2016 09:22
Šīs brīvdienas sola ļoti saulainas un siltas, tādēļ vērts doties ārpus Rīgas, pie ūdeņiem baudīt pavasara pilnasinīgumu. Abava, kas izgrauzusi savu ceļu Kurzemes vidienē gluži kā dzīvības līniju skaistā, sastrādātā rokā, ir lieliska vieta, kurp doties un iemēģināt pirmo vasaras peldi, jo upe ir salīdzinoši šaura un sekla, tāpēc ūdens iesils ātrāk, bet krastos atrodami daudzi interesanti un skaisti objekti.
Adrijas jūras pērle Dubrovnika. Ko tur apskatīt?
24.maijs 2016 10:39
Lidsabiedrība " airBaltic " 24. maijā atsāk lidojumus vasaras brīvdienu maršrutā starp Rīgu un Dubrovniku pasakainajā Horvātijā. Lūk, dažas noderīgas lietas, kuras vērts zināt, dodoties uz Dubrovniku.
Karostā Muzeju naktī varēs izspēlēt militāras simulācijas
19.maijs 2016 09:27
Muzeju naktī, 21. maijā, Karostas cietumā no pulksten 20 līdz 21 varēs iepazīties ar jaunu un aktuālu brīvā laika pavadīšanas iespēju, sauktu par airsoftu. Savukārt bērni varēs noskatīties jaunākās latviešu multfilmu programmas – "Lupatiņi un viņu draugi" un "Multenītes pavasarī". Multfilmas tiks demonstrētas laikā no pulksten 19.30 līdz 20.30.
Savu bērnu seksuālā izmantošanā apsūdzētajiem vecākiem negroza iepriekšējo spriedumu  (15)
16.maijs 2016 12:01
Krimināllietā, kurā par bērnu seksuālu izmantošanu apsūdzēti vecāki, Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu jeb 18 gadu cietumsodu tēvam un 11 gadus cietumā - mātei, informēja tiesā.
Ēģipte 152 cilvēkiem piespriež cietumsodus par dalību nelegālos protestos
15.maijs 2016 16:23
Ēģiptes tiesa sestdien piespriedusi cietumsodus 152 cilvēkiem par piedalīšanos varasiestāžu neatļautos protestos pret valdību, svētdien paziņojušas tiesu amatpersonas un advokāti.
Mazas, bet īpašas: 10 pārsteidzošas Eiropas pilsētiņas
12.maijs 2016 12:53
Priekšnieks jau sāk jautāt, kad ņemsiet šī gada atvaļinājumu? Tad ar steigu jāsāk plānot ceļojumi, un iespēju ir bezgala daudz un krāšņas. Turklāt, šoreiz, iespējams, vērts braukt nevis uz lielajiem un tūristu iecienītajiem objektiem vai kūrortiem, bet izvēlēties ko mazāku un atmosfēriskāku. Lūk, "Tūrismagids" iesaka 10 brīnišķīgas mazpilsētas un ciemus tepat Eiropā un Baltijā.
Semināru Centrālcietumā par korupciju apmeklējušas vairāk nekā 30 amatpersonas  (9)
11.maijs 2016 21:31
Trešdien, 11. maijā, Rīgas Centrālcietumā notiekošo semināru valsts institūciju darbiniekiem "Korupcijas sekas: soda neizbēgamība un brīvības vērtība" apmeklējušas vairāk nekā 30 amatperosnas, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Laura Dūša.
Muižas, armijas pilsētiņa un citi neparasti apskates objekti Latvijas jaunākajā pilsētā Skrundā  (4)
05.maijs 2016 19:25
Janvārī apritējuši 20 gadi, kopš Skrunda ieguvusi pilsētas statusu, kļūstot par jaunāko pilsētu Latvijā. Tomēr tās vēsture ir vairākus gadsimtus sena un tās apkārtnē ir vairākas izcilas muižas, dabas retumi un arī neparastā armijas pilsētiņa. No 5. līdz 8. maijam Skrunda svin svētkus.
Lindsija Lohana: Dzīve uz restarta pogas jeb Kad talantu nobremzē atkarības
05.maijs 2016 13:21
Atraktivitāte, rotaļīgums un talants – tieši tā mēs atceramies žiperīgo meiteni no Disneja filmām, taču laiks uz vietas nestāv, un ne vienmēr sparīgi starti sekmējas ar rožainu rezultātu. Lindsija Lohana ir viens no zvaigžņotajiem Holivudas piemēriem, ka ne viss, kas sākas labi, tā arī beidzas. Kāpēc mēs viņu neredzam ar "Oskara" balvām rokās? Lūk, arī atbildes.
Lietā par audžumeitas izvarošanu prokurors pieprasa 15 gadus cietumā  (5)
03.maijs 2016 17:26
Vīrietim, kas apsūdzēts par pusaugu audžumeitas izvarošanu, kā arī par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar saviem mazgadīgajiem audžubērniem, prokurors pieprasījis lielāko soda mēru – 15 gadus cietumā ar policijas uzraudzību trīs gadu garumā, informēja Jēkabpils tiesā.
Projektā piedāvājot bērnu pieskatīšanu ārpus darba laika, pētīs darba un ģimenes dzīves saskaņošanu
03.maijs 2016 16:04
Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Jelgavas, Rīgas, Valmieras pilsētu pašvaldībām un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu atlasījusi 23 uzņēmumus ar nestandarta darba laiku, kuri saņems elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu.
Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos ļaus sodīt ar četriem gadiem cietumā  (7)
28.aprīlis 2016 06:43
Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, liecina Aizsardzības ministrijas virzītie grozījumi Krimināllikumā, kurus ceturtdien plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē.
Skolotājam Turcijā piespriests 508 gadu cietumsods  (16)
20.aprīlis 2016 19:34
Turcijas tiesa trešdien 54 gadus vecam vīrietim piesprieda 508 gadus un trīs mēnešus ilgu cietumsodu par seksuālo vardarbību pret desmit zēniem, ziņo aģentūra "The Associated Press".
5 neparastas vietas, kas atrodamas tepat kaimiņos – Igaunijā
19.aprīlis 2016 15:53
Lai arī kaimiņzeme un it kā labi iepazīta, Igaunija var pārsteigt, un brauciens uz turieni var izvērsties par īstu piedzīvojumu, jāzina tikai kurp doties. Lūk, piecas vietas, par kuru eksistenci daudzi Latvijā nemaz nezina!
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju  (4)
17.aprīlis 2016 16:30
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju, kur viņi tiks iekļauti rehabilitācijas programmā, sestdien paziņojušas amatpersonas.
Panamas cietums, kas pilns ar cilvēkiem, kuri nav slēpuši miljonus  (2)
14.aprīlis 2016 11:09
Atceries, kā studiju laikos mēdzi iet uz ballītēm sešistabu dzīvoklī Alberta ielā, kurā dzīvoja 12-15 cilvēki? Atceries kā tu pie sevis ne reizi vien nodomāji - "Jēziņ, kā te var dzīvot?" Iepazīstoties ar šo ieslodzījuma vietu Panamā, tu ātri vien atcerēsies minēto Alberta ielas dzīvokli kā pieczvaigžņu viesnīcu Vidusjūras krastā, kur katra tava vēlme nekavējoties tika īstenota un apčubināta.
Foto: Dzīve aiz Rīgas Centrālcietuma žoga  (17)
13.aprīlis 2016 19:15
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi trešdien Rīgas Centrālcietumā organizēja semināru valsts institūciju darbiniekiem par korupcijas sekām. Semināram neierastā vide izvēlēta ar mērķi veicināt diskusiju par pretkorupcijas pasākumu lomu noziegumu novēršanā.
Kanādieši uzņēmuši stundu garu dokumentālo filmu par Karostas cietumu
11.aprīlis 2016 09:36
Nesen Kanādā laista klajā gandrīz stundu gara dokumentālā filma par Karostas cietumu un līdzīgu piedāvājumu Lietuvā – padomju laika bunkuru. Filmu uzņēmusi kompānija Quiet Motion Inc. no Monreālas, kas ir specializējusies televīzijas dokumentālo filmu veidošanā vietējam un starptautiskam tirgum, pastāstīja Monta Krafte, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle. Filma ir franču valodā un to var noskatīties kompānijas profilā Vimeo .
Deputāti neatbalsta priekšlikumu par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām  (27)
07.aprīlis 2016 09:22
Saeimas deputāti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas ceturtdien rosināja par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām, taču Saeimas vairākums likumprojekta izskatīšanu komisijā neatbalstīja, portāls "Delfi" uzzināja Saeimā.
Ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā visbiežāk izmanto brāgu vai 'čefīru'  (15)
28.marts 2016 11:02
Visbiežāk ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā tiek izmantota brāga vai kandža, stipra tēja jeb "čefīrs" un dažādi inhalanti, liecina Tieslietu ministrijas (TM) apkopotā informācija.