Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Pasaulslavenais ceļvedis 'Lonely Planet' publicējis desmit iemeslus, kāpēc noteikti vajadzētu braukt uz Latviju
06.oktobris 2015 12:40
"Ja jums vēl nav sakaru ar Latviju, tad, visticamāk, tas ir tādēļ, ka neesat par to iedomājušies kā par potenciālo galamērķi nākamajam ceļojumam. Tomēr šai Baltijas nācijai ir vairāk nekā tikai daži sveķainos priežu mežos un skaistās arhitektūras pārpilnās pilsētās paslēpti pārsteigumi," teikts slavenā ceļveža "Lonely Planet" rakstā par 10 iemesliem, kāpēc apmeklēt Latviju.
KNAB aiztur Valsts policijas amatpersonu par 300 eiro kukuļa pieprasīšanu  (2)
30.septembris 2015 20:05
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ( KNAB ) 25. septembrī sācis kriminālprocesu pret Valsts policijas amatpersonu par kukuļa 300 eiro apmērā pieprasīšanu un tā daļas pieņemšanu, informē KNAB.
Turpinās kauja par Kondozu; ielās 'simtiem kritušo'  (20)
30.septembris 2015 10:19
Afganistānas pilsētā Kondozā, kuru pirmdien masīvā uzbrukumā ieņēma "Taliban" kaujinieki, turpinās smagas kaujas, afgāņu spēkiem mēģinot pilsētu atgūt, vēsta raidsabiedrība BBC.
Bin Ladena miesassargs izlaists no Gvantanamo
23.septembris 2015 13:26
Bijušā " Al Qaeda " līdera Osamas bin Ladena miesassargs Saūda Arābijas pilsonis Abduls Šalabi pēc vairāk nekā desmit gadu ilga ieslodzījuma izlaists no Gvantanamo cietuma un nogādāts savā valstī, otrdien atklāja Pentagons .
Divu bērnu slepkavībā apsūdzētajai lūdz aizstāt apcietinājumu ar mājas arestu  (5)
22.septembris 2015 19:52
Rīgas rajona tiesā krimināllietā, kurā par divu bērnu slepkavību Baložos apsūdzēta bērnu māte, viņas aizstāvis zvērināts advokāts Normunds Duļevskis tiesai pieteica lūgumu aizstāt apsūdzētajai apcietinājumu ar mājas arestu vai citu drošības līdzekli, otrdien paziņoja tiesas sēdē.
Žurku dēļ Dienvidāfrikā evakuē Nelsona Mandelas cietumu
22.septembris 2015 09:57
No cietuma Dienvidāfrikas Republikas ( DĀR ) pilsēta Keiptaunā, kur savulaik ieslodzījumā pavadīja cīnītājs pret aparteīdu Nelsons Mandela , žurku dēļ tiek evakuēti visi iemītnieki, vēsta raidsabiedrība BBC.
Jaunajam Liepājas cietumam plāno piešķirt nacionālā interešu objekta statusu  (10)
13.septembris 2015 17:36
Jaunajam Liepājas cietumam, kas darbību varētu sākt 2019.gadā, tiek plānots piešķirt nacionālā interešu objekta statusu; par to otrdien, 15. septembrī, lems valdība.
'Ludzas zeme' žurnālistei par publikācijām par kontrabandu Latgalē draud cietums  (87)
12.septembris 2015 21:39
Par publikācijām par kontrabandas organizēšanu Latgales pusē pret reģionālā laikraksta " Ludzas zeme" žurnālisti Anitu Daukšti sākts kriminālprocess par apmelošanu, sestdien vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Pēc 56 gadiem Floridā atrod no cietuma Ohaijo izbēgušu ieslodzīto  (6)
08.septembris 2015 22:25
Pēc 56 gadiem Floridā atrasts Frenks Frešvoters, kurš 1959. gadā izbēga no Ohaijo cietuma, kurā bija ieslodzīts par cilvēka nogalināšanu, vēsta ārzemju mediji.
Norvēģija nosūta pirmos cietumniekus, kas sodu izcietīs Nīderlandē  (11)
01.septembris 2015 18:36
Norvēģija otrdien pirmo reizi nosūtīja notiesāto grupu uz cietumu Nīderlandē, jo tās pašas cietumi ir pārpildīti.
No Leļļu teātra izrādes 'Šveiks'
10.augusts 2015 10:41
Kam apnīk tupēt mīkstumā, To tikai cietums glābs. Tur alus nav, un tādēļ tas Nemūžam nesaskābs!
Cietumnieki alkohola brūvēšanai izmanto pat maizi un karameļu konfektes  (23)
09.augusts 2015 14:10
Ieslodzītie alkohola brūvēšanai cietumos pieiet visai radoši - alkoholiskās dziras brūvēšanai tiek izmantota pat maize un karameļu konfektes, intervijā teikusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.
IeVP: ir problemātiski kontrolēt ieslodzītos ar suicidālām nosliecēm  (4)
08.augusts 2015 09:56
Ieslodzījuma vietu pārvaldei ir problemātiski kontrolēt ieslodzītos, kuriem ir suicidālas tieksmes, teica Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
Latvijas pilsonim Lietuvā piespriež 30 diennaktis cietumā par cilvēku kontrabandu  (6)
07.augusts 2015 20:38
Latvijas pilsonim Lietuvā ir piespriestas 30 diennaktis cietumā par Vjetnamas pilsoņu kontrabandu pāri Lietuvas un Latvijas robežai, piektdien paziņoja Lietuvas prokuratūra.
Kompensāciju apmēru nepatiesi notiesātajiem nav iespējams precīzi prognozēt, uzsver TM  (2)
04.augusts 2015 17:39
Precīzu kompensāciju apmēru nepamatoti aizturētajām, arestētajām un notiesātajām personām nav iespējams prognozēt, portālam "Delfi" pavēstīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Līva Rancāne.
Pēc cietuma uzbūvēšanas Liepājā nākamie varētu būt Latgalē un Pierīgā; jaunajā sistēmā būs seši cietumi  (21)
04.augusts 2015 07:36
Tieslietu ministrija (TM) pēc jaunā Liepājas cietuma darbības sākšanas nākamos cietumus vēlētos izvietot Latgales reģionā un Pierīgā, liecina informācija informatīvajā ziņojumā par ieslodzījuma vietu infrastruktūras attīstības īstenošanas gaitu.
Otro jauno cietumu grib būvēt Latgalē  (55)
02.augusts 2015 10:16
Ņemot vērā Daugavgrīvas cietuma infrastruktūras nolietojumu, kultūras pieminekļa statusu, kas izslēdz pārbūves iespējas, tajā esošo ieslodzīto skaitu un specifiku, otro jauno cietumu nepieciešams izvietot Latgales reģionā, teikts Tieslietu ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ko otrdien skatīs valdība.
Spure: cietums pedofiliem nepalīdz atbrīvoties no noslieces; 20% sodīti jau iepriekš  (51)
31.jūlijs 2015 08:56
Piektā daļa jeb 20% no cietumā nonākušajiem dzimumnoziedzniekiem jau iepriekš bijuši sodīti par līdzīgiem noziegumiem, piektdien LNT raidījumā "900 sekundes" norādīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.
Par bērnu seksuālu izmantošanu varētu piemērot tikai cietumsodus  (6)
29.jūlijs 2015 21:59
Tieslietu ministrijas sasauktā darba grupa trešdien spējusi vienoties par vairākām izmaiņām likumos, kas efektīvāk pasargātu bērnus un sabiedrību no seksuāliem varmākām, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Par vairāk nekā miljonu eiro plāno rekonstruēt Valmieras cietuma izolatoru  (6)
25.jūlijs 2015 17:16
Par 1 139 279 plānots veikt Valmieras cietuma izmeklēšanas izolatora rekonstrukcijas projektēšanas un būvniecības darbus, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Čalovska tiesāšanas process ASV norit lēnāk nekā plānots; draud līdz 67 gadus ilgs cietumsods  (74)
24.jūlijs 2015 20:13
ASV izdotā Latvijas pilsoņa, par Imantas hakeri dēvētā Denisa Čalovska tiesāšanas process norit lēnāk nekā sākotnēji plānots – līdz šim ir notikušas divas pirmstiesas noklausīšanās sēdes, bet lietas izskatīšana pēc būtības nozīmēta tikai uz oktobri, vēsta raidījums "LNT Ziņas".
Maigs sods pedofilam piespriests arī Siguldas tiesā, vēsta LTV  (69)
23.jūlijs 2015 21:52
Latvijas tiesu praksē ir bijušas arī citas prāvas, kad pedofili sodīti samērā maigi un tikuši vaļā no cietumsoda, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Baltais nams: darbs pie Gvantanamo slēgšanas plāna ir 'beigu fāzē'
23.jūlijs 2015 18:24
Darbs pie ASV armijas bāzē Gvantanamo, Kubā, esošā cietuma slēgšanas plāna šobrīd ir nonācis "beigu fāzē", paziņoja ASV prezidenta administrācijas preses sekretārs Džošs Ērnests.
Cietums var sagraut cilvēka dzīvi, pēc Liepājas pedofilu gadījuma saka psihoterapeits  (204)
17.jūlijs 2015 20:49
Likšana cietumā var arī cilvēka dzīvi ārkārtīgi sagraut, tā, ka viņš iznāk ārā kā sabiedrībai nederīgs loceklis, Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" sacīja psihoterapeits dr. Arturs Utināns.
Cietumsods ne vienmēr ir labākais risinājums, par piespiedu darbu Liepājas pedofiliem saka eksperte  (80)
15.jūlijs 2015 18:38
Cietumsods ne vienmēr ir labākais risinājums, tā pirmdien Liepājas tiesas piespriesto sodu diviem vīriešiem par netiklām darbībām ar piecgadīgu meiteni raidījumam "LNT ziņas sešos" trešdien komentēja tiesību zinātņu eksperte, biedrības "Providus" juriste Ilona Kronberga.
Piedzīvojumi aiz restēm – populārākie un šausminošākie cietumi pasaulē, ko var apmeklēt ikviens
15.jūlijs 2015 15:06
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai izkļūtu no cietuma. To pierāda kaut vai nesenie notikumi ar narkobaronu " El Chapio ". Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Kādreizējā karaliste un vampīru zeme Rumānija. Ko tur apskatīt?
12.jūlijs 2015 17:51
Rumānija daudziem asociējas ar leģendu, ka tur reiz esot dzīvojis vampīrs Drakula. Valsts noslēpumaino gaisotni papildina arī bagātā vēsture – tā reiz bijusi karaliste. Arī iespaidīgās dabas ainavas un arhitektūras celtnes neatstās vienaldzīgos. Rumānija mēdz pārsteigt un likt sevi apbrīnot – Jautrie kapi, pilis, galvu reibinošs ceļš kalnos un daudz kas cits, ko katram pašam savām acīm jāatklāj.
Meksikas narkotiku karteļa bosam otro reizi izdodas izbēgt no cietuma  (15)
12.jūlijs 2015 11:23
Meksikas narkotiku karteļa bosam un savulaik valsts visvairāk meklētajam noziedzniekam Hoakinam Gusmanam otro reizi izdevies izbēgt no augstākā apsardzes līmeņa cietuma, paziņoja drošības sektora amatpersonas.
Meklē apsardzi likvidētā Šķirotavas cietuma teritorijai  (5)
02.jūlijs 2015 21:47
Tieslietu ministrijas (TM) Ieslodzījumu vietu pārvalde (IeVP) izsludinājusi iepirkuma konkursu par apsardzes nodrošināšanu likvidētajā Šķirotavas cietuma teritorijā, liecina publicētā informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

VEIKALS

SILVER JEWELRY
Sudraba juvelierizstrādājumu veikals
PARTYSHOP.LV
Viss ballītei
Goldengate
Juvelierizstrādājumu veikals
Vitreum.lv
Juvelierizstrādājumu e-veikals Vitreum.lv
1A.LV
Lielākais interneta veikals Latvijā
Perfect.lv
Oriģinālas dāvanas
Dormeo
Preces guļamistabai
Mebelnet.lv
Mēbeļu interneta veikals

TŪRISMS

INDI SIA
TŪRISMA FIRMA
Begonija
Tūroperators un tūrisma aģentūra
MKBC TOUR
Rīgas Maskavas Nama Tūrisma aģentūra

IZGLĪTĪBA