Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Par vairāk nekā miljonu eiro plāno rekonstruēt Valmieras cietuma izolatoru  (6)
25.jūlijs 2015 17:16
Par 1 139 279 plānots veikt Valmieras cietuma izmeklēšanas izolatora rekonstrukcijas projektēšanas un būvniecības darbus, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Čalovska tiesāšanas process ASV norit lēnāk nekā plānots; draud līdz 67 gadus ilgs cietumsods  (74)
24.jūlijs 2015 20:13
ASV izdotā Latvijas pilsoņa, par Imantas hakeri dēvētā Denisa Čalovska tiesāšanas process norit lēnāk nekā sākotnēji plānots – līdz šim ir notikušas divas pirmstiesas noklausīšanās sēdes, bet lietas izskatīšana pēc būtības nozīmēta tikai uz oktobri, vēsta raidījums "LNT Ziņas".
Maigs sods pedofilam piespriests arī Siguldas tiesā, vēsta LTV  (69)
23.jūlijs 2015 21:52
Latvijas tiesu praksē ir bijušas arī citas prāvas, kad pedofili sodīti samērā maigi un tikuši vaļā no cietumsoda, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
Baltais nams: darbs pie Gvantanamo slēgšanas plāna ir 'beigu fāzē'
23.jūlijs 2015 18:24
Darbs pie ASV armijas bāzē Gvantanamo, Kubā, esošā cietuma slēgšanas plāna šobrīd ir nonācis "beigu fāzē", paziņoja ASV prezidenta administrācijas preses sekretārs Džošs Ērnests.
Cietums var sagraut cilvēka dzīvi, pēc Liepājas pedofilu gadījuma saka psihoterapeits  (204)
17.jūlijs 2015 20:49
Likšana cietumā var arī cilvēka dzīvi ārkārtīgi sagraut, tā, ka viņš iznāk ārā kā sabiedrībai nederīgs loceklis, Latvijas Televīzijas raidījumā "Panorāma" sacīja psihoterapeits dr. Arturs Utināns.
Cietumsods ne vienmēr ir labākais risinājums, par piespiedu darbu Liepājas pedofiliem saka eksperte  (80)
15.jūlijs 2015 18:38
Cietumsods ne vienmēr ir labākais risinājums, tā pirmdien Liepājas tiesas piespriesto sodu diviem vīriešiem par netiklām darbībām ar piecgadīgu meiteni raidījumam "LNT ziņas sešos" trešdien komentēja tiesību zinātņu eksperte, biedrības "Providus" juriste Ilona Kronberga.
Piedzīvojumi aiz restēm – populārākie un šausminošākie cietumi pasaulē, ko var apmeklēt ikviens
15.jūlijs 2015 15:06
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai izkļūtu no cietuma. To pierāda kaut vai nesenie notikumi ar narkobaronu " El Chapio ". Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Kādreizējā karaliste un vampīru zeme Rumānija. Ko tur apskatīt?
12.jūlijs 2015 17:51
Rumānija daudziem asociējas ar leģendu, ka tur reiz esot dzīvojis vampīrs Drakula. Valsts noslēpumaino gaisotni papildina arī bagātā vēsture – tā reiz bijusi karaliste. Arī iespaidīgās dabas ainavas un arhitektūras celtnes neatstās vienaldzīgos. Rumānija mēdz pārsteigt un likt sevi apbrīnot – Jautrie kapi, pilis, galvu reibinošs ceļš kalnos un daudz kas cits, ko katram pašam savām acīm jāatklāj.
Meksikas narkotiku karteļa bosam otro reizi izdodas izbēgt no cietuma  (15)
12.jūlijs 2015 11:23
Meksikas narkotiku karteļa bosam un savulaik valsts visvairāk meklētajam noziedzniekam Hoakinam Gusmanam otro reizi izdevies izbēgt no augstākā apsardzes līmeņa cietuma, paziņoja drošības sektora amatpersonas.
Meklē apsardzi likvidētā Šķirotavas cietuma teritorijai  (5)
02.jūlijs 2015 21:47
Tieslietu ministrijas (TM) Ieslodzījumu vietu pārvalde (IeVP) izsludinājusi iepirkuma konkursu par apsardzes nodrošināšanu likvidētajā Šķirotavas cietuma teritorijā, liecina publicētā informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Venēras kreļļu pērle Gorgona - vienīgā vēl eksistējošā cietumnieku sala Eiropā  (1)
02.jūlijs 2015 11:22
Gorgona, kas atrodas Toskānas arhipelāgā, ir vienīgā vēl joprojām eksistējošā sala - ieslodzīto kolonija Eiropā. Tomēr 60 ieslodzītie, kas tur izmitināti un sodīti par tādiem nopietniem noziegumiem kā slepkavības un narkotiku tirdzniecība, nepavada laiku ieslodzīti kamerās. Daļa no viņu rehabilitācijas programmas paredz ikdienas darbu hektāru lielajā vīna dārzā.
Policija netālu no bērnudārza Iļģuciemā aiztur ekshibicionistu  (11)
01.jūlijs 2015 10:04
Valsts policija (VP) aizturējusi vīrieti, kas Iļģuciemā netālu no bērnudārza stāvējis krūmos un pašapmierinājies, liecina VP paziņojums.
Ceļojums laikā: Rīga Otrā pasaules kara laikā un tagad  (4)
17.jūnijs 2015 07:16
Tieši pirms 75 gadiem 17. jūnijā Rīgā iebrauca Padomju Savienības tanki, un faktiski Latvija bija okupēta, kas nozīmēja, ka arī mūsu valsts tika ierauta 2. pasaules kara notikumu virpulī – iznīcinot neskaitāmas dzīves, mainot likteņus un arī būtiski izmainot pilsētas "vaibstus". Atceroties šos traģiskos notikumus, nolēmām doties tādā kā ceļojumā laikā un pavērot, kā vienas un tās pašas vietas ir mainījušās, ko tām nozīmējuši kara gadi un kas šajās celtnēs un bulvāros "mīt tagad".
ASV pārsūta sešus Gvantanamo ieslodzītos uz Omānu  (5)
13.jūnijs 2015 10:03
ASV nosūtījušas sešus Gvantanamo bāzē ierīkotā cietuma ieslodzītos uz Omānu, sestdien paziņoja valsts departaments.
Aizturēto FIFA viceprezidentu neatbrīvo pret drošības naudu; nakts jāpavada cietumā
28.maijs 2015 10:28
Tiesa nav atļāvusi atbrīvot bijušo FIFA viceprezidentu Džeku Vorneru pret drošības naudu 2,5 miljonu dolāru apmērā, līdz ar to viņam gaidāmā nakts bija jāpavada cietumā, ziņo aģentūra AP.
Dmitrijs Skačkovs: Mīti un fakti par 'digitalgeitu'  (52)
25.maijs 2015 01:00
Šajā rakstā es ļoti maz komentēšu konkrētu nolēmumu vienā konkrētajā krimināllietā. Taču vairāku skaļu krimināllietu virzība liecina, ka ar sabiedrību noteikti ir jārunā par faktiem un par juridiskajām problēmām, pat ja tas publiku nedaudz garlaiko.
Imants Burvis: Zolitūde....  (60)
18.maijs 2015 03:00
Vairākas reizes diskusijās par un ap Zolitūdes masu slepkavību, dažādās formās izskanējis jautājums: " Ar ko, izņemot skaitu, šis slepkavības gadījums esot īpašs, atšķirīgs no citiem. Jo citos gadījumos cietušie un apgādnieku zaudējušie, piemēram ceļu negadījumos, nesaņemot šādu valsts uzmanību un palīdzību..."
Apritējušas simts dienas kopš Ziemeļkorejā aizturēts mācītājs no Kanādas  (6)
16.maijs 2015 23:17
Piektdien apritējušas 100 dienas kopš Ziemeļkorejā aizturēts Kanādas pilsonis, mācītājs Hejons Soo Lims, vēsta raidsabiedrība CNN.
Foto: Pie 'Arēnas Rīga' protestē pret dzīvnieku cirku  (26)
16.maijs 2015 17:05
Piektdien, 15. maijā, protestā pret dzīvnieku izmantošanu cirkā pie "Arēnas Rīga pulcējās apmēram 50 cilvēki, informē biedrība "Dzīvnieku brīvība".
Tiesas spriedums 'digitālgeitā': Liepniekam, Ēķim un Rubenim naudassodi; Krongornam, Kokinam un Lozem - cietums  (226)
15.maijs 2015 08:06
Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma atzīt par vainīgiem 12 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības.
Ieslodzījumā pabijušais Strancis šaubās par Latvijā iecerētā cietuma projekta kvalitāti  (15)
08.maijs 2015 10:55
Latvijā iecerētā jaunā cietuma projekts, kuru mūsu valsts iecerējusi pārņemt no Igaunijas, liek šaubīties, vai tas tiešām kalpos notiesāto integrācijai sabiedrībā, šādu viedokli paudis arhitekts, Rīgas domes kukuļdošanas lietā apsūdzētais Pēteris Strancis.
Bērna mīlestība neatpazīst cietuma restes. Mātes dienas priekšvakarā ciemojamies Iļģuciema cietumā  (1)
08.maijs 2015 07:04
Bērns savā mīlestībā pret mammu ir tik patiess un uzticības pilns, viņam nav nekādu aizspriedumu pret vidi, kurā atrodas. Un patiesībā – nav jau arī pamata. Portāls "Cālis.lv", gaidot Mātes dienu, nolēma apciemot mammas, kuras kopā ar saviem mazgadīgajiem bērniem uzturas Iļģuciema cietumā. Par dzīvi "aiz žoga", par pagātni un nākotnes cerībām runājāmies ar ieslodzītajām un cietuma darbinieci.
Rasnačs pēta Īrijas ieslodzījuma vietu modernākos drošības risinājumus
07.maijs 2015 20:20
Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs 7.maijā Dublinā tikās ar Īrijas ieslodzījuma vietu un probācijas dienesta pārstāvjiem, lai iepazītos ar Īrijas pieredzi kriminālsodu izpildē un jaunākajiem drošības risinājumiem ieslodzījuma vietās, informēja Tieslietu ministrijā.
Dalības maksai Eiropas cietumu organizācijā šogad nepieciešami vairāki tūkstoši eiro  (4)
01.maijs 2015 18:27
Šogad dalības maksai Eiropas cietumu un korekcijas dienestu organizācijā (EuroPris) nepieciešami 3,5 tūkstoši eiro, liecina Tieslietu ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kuru 5.maijā skatīs valdības sēdē.
Klāt garās brīvdienas! Pasākumi un izklaides visā Latvijā, kas noteikti jāapmeklē
30.aprīlis 2015 10:03
Šajās brīvdienās visā Latvijā iespējams apmeklēt un izbaudīt cisdažādākos pasākumus - gan sportiskus, gan kulturālus, arī izzinošus, patriotiskus un izklaidējošus. Lūk, idejas visām četrām brīvdienām!
Karostas cietums atklāj jauno sezonu un piedāvā jaunas izklaides
29.aprīlis 2015 12:09
Šogad Karostā viesus gaida divi jauni piedāvājumi – jau popularitāti iemantojušais "Sajūtu labirints" Ziemeļu fortos un "Karosts Escape Room" jeb Slēgtā istaba, kas top Karostas cietuma telpās, informē Monta Krafte, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle. Par to vairāk lasi šeit .
Ieslodzījuma vietu durvju un logu nomaiņai tērēs vairāk nekā 100 000 eiro  (7)
28.aprīlis 2015 23:39
Ieslodzījuma vietu durvju un logu nomaiņai paredzēts tērēt 133,9 tūkstošus eiro, liecina publicētā informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.
Daugavpils cietuma dumpis, trauksme lidostā 'Rīga', hokejisti gatavi cīņai un nāvējošā lavīna
27.aprīlis 2015 17:14
Starptautiskajā lidostā Rīga pirmdienas rītā izveidojusies ārkārtas situācija, nemierīgi arī Daugavpilī - Daugavgrīvas cietuma Daugavpils nodaļā piektdienas vakarā sadumpojušies 12 kamerās esoši notiesātie, bet Nepālā turpinās traģiskās zemestrīces glābšanas darbi, tikmēr Latvijas hokejisti pošas uz Prāgu, lai cīnītos par iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā.
Daugavpils cietumā izcēlies pamatīgs dumpis; iesaistīti 40 ieslodzītie  (148)
27.aprīlis 2015 09:37
Daugavgrīvas cietuma Daugavpils nodaļā piektdienas vakarā sadumpojušies 12 kamerās esoši notiesātie, informē Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve Ināra Makārova.