Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

No nākamā gada novembra darbu sāks Iekšējās drošības birojs  (9)
17.decembris 2014 11:41
No nākamā gada 1.novembra darbu sāks Iekšējās drošības birojs iekšlietu amatpersonu uzraudzībai, paredz Saeimas galīgajā lasījumā trešdien pieņemtais Iekšējās drošības biroja likums.
Krievijā ieslodzītā Ukrainas lidotāja Nadežda Savčenko pieteikusi badastreiku  (2)
15.decembris 2014 19:24
Krievijā ieslodzījumā turētā Ukrainas lidotāja Nadežda Savčenko pieteikusi badastreiku, pirmdien paziņoja viņas advokāts Marks Feigins.
Polijā atradies CIP 'melnais objekts'  (29)
10.decembris 2014 21:27
Bijušais Polijas prezidents Aleksandrs Kvasņevskis trešdien pirmo reizi publiski atzinis, ka viņa valstī atradies ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietums, kurā spīdzināti par saistību ar " Al Qaeda " aizdomās turētie.
Grībauskaite: Ja informācija par slepenajiem CIP cietumiem apstiprināsies, Lietuvai būs jāuzņemas pienācīga atbildība  (27)
10.decembris 2014 18:19
Lietuvas Ģenerālprokuratūrai būs jāizvērtē publiskajā telpā parādījusies informācija par iespējamiem slepenajiem ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) cietumiem Lietuvā un gadījumā, ja tā apstiprināsies, Lietuvai būs jāuzņemas pienācīga atbildība - šādu viedokli ar sava preses dienesta starpniecību trešdien paudusi prezidente Daļa Grībauskaite .
Igaunijas uzņēmums izsludinājis iepirkumu jaunā Liepājas cietuma projektēšanai  (11)
08.decembris 2014 11:18
Piektdien, 5.decembrī, Igaunijas uzņēmums "Riigi Kinnisvara AS" izsludinājis iepirkumu Liepājas cietuma projektēšanas darbiem, portālu "Delfi" informēja Tieslietu ministrijas preses pārstāve Laura Majevska.
Urugvaja uzņem sešus ieslodzītos no Gvantanamo
07.decembris 2014 20:08
Urugvaja uzņēmusi sešus ieslodzītos no Gvantanamo cietuma, svētdien paziņoja Pentagons .
Prokuratūra apsūdz trīs uzraugus saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu  (28)
04.decembris 2014 15:16
Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā trīs uzraugi apsūdzēti saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu Rīgas Centrālcietumā.
Brīvdienu maršruts: Kuldīga - Latvijas Venēcija un Holivuda  (6)
29.novembris 2014 10:20
Ja jums patīk neskarta daba, viduslaiku mazpilsētas šarms, kā arī piedalīšanās kultūras pasākumos, tad Kuldīga ir īstā vieta, kur pavadīt brīvdienas. Kuldīga vienmēr saistījusi cilvēku prātus un uzmanību kā skaista jaunava, saka tās iedzīvotāji. Savukārt gleznotāji to salīdzina ar brīnišķīgu un iekārojamu gleznu. Tā ir gan slavenā hercoga Jēkaba dzimtene, gan vieta, kur ir platākais Eiropas ūdenskritums, garākās Latvijas alas un vecpilsēta, kas uzņemta vairāk nekā 30 filmās.
Centrālcietumā un Olaines cietumā pakaras divi ieslodzītie  (7)
04.novembris 2014 13:14
Pirmdien, 3.novembrī, Rīgas Centrālcietumā un Olaines cietumā divi ieslodzītie izdarījuši pašnāvību. Abi vīrieši dzīvi beiguši pakaroties, portālam "Delfi" pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes preses pārstāve Ināra Makārova.
Foto: Aizvērtais Šķirotavas cietums no iekšpuses – baisi un šķebinoši  (176)
25.oktobris 2014 09:50
Līdz ar 1. novembri Latvijā būs par vienu ieslodzījuma vietu mazāk. Tā kā brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts reorganizēt vairāku cietumu darbību un slēgt Šķirotavas cietumu, informē Ieslodzījumu vietu pārvalde (IeVP).
Spure: Latvijā uzturēt pustukšus cietumus nebūtu saimnieciski pareizi  (21)
24.oktobris 2014 15:23
Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi, piektdien preses konferencē par cietumu reorganizāciju izteicās Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
500 zīdaiņi un mazuļi dzīvo bez vecāku gādības; sāk kampaņu audžuģimeņu atbalstam  (6)
16.oktobris 2014 11:43
Sākta kampaņa "Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!", kuras laikā iecerēts pievērst sabiedrības uzmanību audžuģimeņu kustībai, aicinot ziedot bērnu emocionālu atveseļošanai un atbalsta programmu ieviešanai audžuģimenēm. Skaitļi ir satraucoši - ap 500 zīdaiņu un mazuļu aug bez ģimenes.
'Arterritory' recenzija: Alvja Hermaņa 'Toska' Berlīnes Valsts operā  (1)
09.oktobris 2014 14:44
Nebūs pārspīlēts apgalvojums, ka režisors Alvis Hermanis šobrīd atrodas pastiprinātas uzmanības zonā Eiropas operas pasaulē. Grandiozais Bernda Aloiza Cimmermana "Zaldātu" inscenējums Zalcburgas festivālā 2012. gadā viņam atvēra durvis uz vislabākajiem Eiropas opernamiem. Šīs vasaras inscenētajam Džuzepes Verdi "Trubadūram" ar megazvaigznēm Annu Ņetrebko un Plasido Domingo Zalcburgas festivālā jau tuvākajos gados sekos Hektora Berlioza "Fausta pazudināšana" Parīzes operā, Klaudio Monteverdi "Popejas kronēšana" Briseles Karaliskajā operā "La Monnaie", Riharda Vāgnera "Parsifāls" Vīnes Valsts operā un "Loengrīns" Baireitas festivālā.
10 labākie naksnīgie ceļojumi un piedzīvojumi pasaulē
30.septembris 2014 16:58
Tas, ka saule ir norietējusi, nebūt nenozīmē, ka laiks doties pie miera. Ir piedzīvojumi, kas kļūst vēl labāki tieši pēc tumsas iestāšanās. Daži no tiem gan nav domātas bailīgajiem. CNN Travel apkopojis labākos nakts piedzīvojumus visā pasaulē.
Foto: Ap 300 cilvēku pulcējas 'Saskaņas' piketā pret 'Citadeles' pārdošanu  (71)
28.septembris 2014 15:39
Ap 300 cilvēku šodien Doma laukumā pulcējušies uz partija "Saskaņa" rīkoto protesta akciju pret bankas " Citadele " pārdošanu, novēroja aģentūra LETA.
Foto: Dzīvnieki aizstāvji protestē pret lauvu izmantošanu cirkā  (49)
20.septembris 2014 16:30
Iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvniekiem, 19. septembrī, pirms šova "Lauvu impērija" pirmizrādes pie Rīgas cirka notika pikets pret dzīvnieku izmantošanu izrādēs.
Ķekavā sadegušas automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots  (9)
14.septembris 2014 16:14
Valsts policija noskaidrojusi, ka Ķekavā 4.septembra vakarā sadegušā automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots.
Centrālcietuma kamerā atrasts suns  (76)
13.septembris 2014 09:23
Kādā Rīgas Centrālcietuma kamerā atrasts dzīvs suns, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Atrastais mājdzīvnieks pārstāv vienu no mazākajām suņu šķirnēm pasaulē.
Jaunietim draud cietums par orālo seksu ar Jēzu  (26)
11.septembris 2014 14:11
Kāds pusaudzis no Pensilvānijas štata stājies tiesas priekšā par nepiedienīgu fotogrāfiju kopā ar mūsu pestītāju Jēzu Kristu – jaunietis nofotografējies pozā, it kā Dieva dēls viņu orāli apmierinātu.
Pārdos Vecumnieku cietuma liellopu ganāmpulku  (17)
02.septembris 2014 21:42
Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) izsolīs Vecumnieku cietumā mītošo gaļas šķirņu liellopu ganāmpulku, liecina pārvaldes paziņojums.
Vecumnieku cietuma vietu skaita palielināšanai atsavinās dzīvokļus  (12)
26.augusts 2014 16:06
Valdība otrdien pieņēma zināšanai Tieslietu ministrijas (TM) informatīvo ziņojumu par vairāku dzīvokļu atsavināšanu nekustamajā īpašumā "Klīvi-2", lai nodrošinātu papildu vietas atklātajā Vecumnieku cietumā.
Rinalds Gulbis: Ko apņemties pirms biznesa uzsākšanas Krievijā?  (14)
22.augusts 2014 00:02
Pēdējā laikā ekonomisko sankciju rezultātā Latvijā valdošajā satraukumā brīžiem šķiet, ka „aiz kokiem vairs neredzam mežu”. Šis tomēr ir jautājums ne tikai par ekonomisko izdevīgumu, bet gan vairāk par starptautisko taisnīgumu – starptautiskās sistēmas, valstu attiecību un to sadarbības pamatprincipu saglabāšanu.
Vietas, kas padara Karostu unikālu Baltijā, Eiropā un pasaulē  (4)
21.augusts 2014 18:02
Karostas valdzinošais skarbums. Vai skarbais valdzinājums. Daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Izrādās Karosta ir unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Šajā Liepājas daļā ir vairāki objekti, kas ir vienīgie Latvijā, Baltijā, Eiropā, un pasaulē.
Tikko no ieslodzījuma atbrīvojies jaunietis Rēzeknē nozog divas auto  (27)
21.augusts 2014 14:27
Aizdomās par divu automašīnu zādzību Rēzeknē aizturēts kāds tikko no ieslodzījuma atbrīvots nepilngadīgs jaunietis, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Anastasija Laizāne.
Ceļojums uz Sanfrancisko: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
19.augusts 2014 11:35
Saule, vējš, krāšņa daba, labi vīni, savdabīgi apskates objekti un, protams, okeāns un Zelta Vārtu tilts - to visu un vēl daudz ko var piedāvāt Sanfrancisko , viena no netipiskākajām un aizraujošākajām Amerikas pilsētām. Lai neapjuktu lielajā tūrisma objektu un izklaižu klāstā, piedāvājam pieturas punktus un norādes, kas palīdzēs apskatīt un iemīlēt Svētā Franciska pilsētu.
Nogrimušu padomju cietumu Igaunijā iecienījuši nirēji no visas pasaules
15.augusts 2014 15:11
Rummu ir neliela pilsētiņa tikai 45 kilometru attālumā no Tallinas. Tur atrodams bijušais karjers - tagad dziļš ezers ar kristālskaidru ūdeni un interesantu gultni, ko iecienījuši nirēji, īpaši tādēļ, ka tur atrodams nogrimis cietums.
Ārvalstu filmētāji pavada dienu ieslodzījumā Karostas cietumā
28.jūlijs 2014 15:17
Karostas cietumā ieradušies Sibīrijas televīzijas pārstāvji, lai filmētu dokumentālo filmu par ekstrēmo tūrismu. Filmēšanas grupa no Omskas pavadīs veselu dienu ieslodzījumā cietumā, lai nofilmētu materiālu dokumentālajai filmai, kas veltīta neparastam tūrismam visā pasaulē. Tā portālu "Delfi" informē cietuma pārstāvji.
Nebraskā kļūdas dēļ no cietuma izlaisti simtiem ieslodzīto  (1)
30.jūnijs 2014 14:27
ASV Nebraskas štata varasiestādes kļūdainu aprēķinu dēļ vairāku gadu laikā no cietumiem priekšlaicīgi atbrīvojušas simtiem ieslodzīto. Tagad likumsargi vēlas daļu no tiem atkārtoti apcietināt, vēsta raidsabiedrība RT.
Tūriste nofotografējusi spoku Alkatrazas cietuma ēkā  (18)
19.jūnijs 2014 22:39
Kāds ģimenes pāris, apmeklējot vienu no senākajiem cietumiem pasaulē atgriezušies no ceļojuma ar savdabīgu "trofeju" - viņiem izdevies nofotografēt spoku.