Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Centrālcietumā un Olaines cietumā pakaras divi ieslodzītie  (7)
04.novembris 2014 13:14
Pirmdien, 3.novembrī, Rīgas Centrālcietumā un Olaines cietumā divi ieslodzītie izdarījuši pašnāvību. Abi vīrieši dzīvi beiguši pakaroties, portālam "Delfi" pastāstīja Ieslodzījuma vietu pārvaldes preses pārstāve Ināra Makārova.
Foto: Aizvērtais Šķirotavas cietums no iekšpuses – baisi un šķebinoši  (176)
25.oktobris 2014 09:50
Līdz ar 1. novembri Latvijā būs par vienu ieslodzījuma vietu mazāk. Tā kā brīvības atņemšanas vietās ir būtiski samazinājies kopējais ieslodzīto skaits, lai nodrošinātu efektīvu, tiesisku un ekonomiski lietderīgu ieslodzījuma vietu darbību, nolemts reorganizēt vairāku cietumu darbību un slēgt Šķirotavas cietumu, informē Ieslodzījumu vietu pārvalde (IeVP).
Spure: Latvijā uzturēt pustukšus cietumus nebūtu saimnieciski pareizi  (21)
24.oktobris 2014 15:23
Latvijā uzturēt pustukšu cietumu nebūtu saimnieciski un ekonomiski pareizi, piektdien preses konferencē par cietumu reorganizāciju izteicās Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.
500 zīdaiņi un mazuļi dzīvo bez vecāku gādības; sāk kampaņu audžuģimeņu atbalstam  (6)
16.oktobris 2014 11:43
Sākta kampaņa "Palīdzi bērnam uzaugt ģimenē!", kuras laikā iecerēts pievērst sabiedrības uzmanību audžuģimeņu kustībai, aicinot ziedot bērnu emocionālu atveseļošanai un atbalsta programmu ieviešanai audžuģimenēm. Skaitļi ir satraucoši - ap 500 zīdaiņu un mazuļu aug bez ģimenes.
'Arterritory' recenzija: Alvja Hermaņa 'Toska' Berlīnes Valsts operā  (1)
09.oktobris 2014 14:44
Nebūs pārspīlēts apgalvojums, ka režisors Alvis Hermanis šobrīd atrodas pastiprinātas uzmanības zonā Eiropas operas pasaulē. Grandiozais Bernda Aloiza Cimmermana "Zaldātu" inscenējums Zalcburgas festivālā 2012. gadā viņam atvēra durvis uz vislabākajiem Eiropas opernamiem. Šīs vasaras inscenētajam Džuzepes Verdi "Trubadūram" ar megazvaigznēm Annu Ņetrebko un Plasido Domingo Zalcburgas festivālā jau tuvākajos gados sekos Hektora Berlioza "Fausta pazudināšana" Parīzes operā, Klaudio Monteverdi "Popejas kronēšana" Briseles Karaliskajā operā "La Monnaie", Riharda Vāgnera "Parsifāls" Vīnes Valsts operā un "Loengrīns" Baireitas festivālā.
10 labākie naksnīgie ceļojumi un piedzīvojumi pasaulē
30.septembris 2014 16:58
Tas, ka saule ir norietējusi, nebūt nenozīmē, ka laiks doties pie miera. Ir piedzīvojumi, kas kļūst vēl labāki tieši pēc tumsas iestāšanās. Daži no tiem gan nav domātas bailīgajiem. CNN Travel apkopojis labākos nakts piedzīvojumus visā pasaulē.
Foto: Ap 300 cilvēku pulcējas 'Saskaņas' piketā pret 'Citadeles' pārdošanu  (71)
28.septembris 2014 15:39
Ap 300 cilvēku šodien Doma laukumā pulcējušies uz partija "Saskaņa" rīkoto protesta akciju pret bankas " Citadele " pārdošanu, novēroja aģentūra LETA.
Foto: Dzīvnieki aizstāvji protestē pret lauvu izmantošanu cirkā  (49)
20.septembris 2014 16:30
Iestājoties par cieņpilnu un līdzcietīgu attieksmi pret dzīvniekiem, 19. septembrī, pirms šova "Lauvu impērija" pirmizrādes pie Rīgas cirka notika pikets pret dzīvnieku izmantošanu izrādēs.
Ķekavā sadegušas automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots  (9)
14.septembris 2014 16:14
Valsts policija noskaidrojusi, ka Ķekavā 4.septembra vakarā sadegušā automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots.
Centrālcietuma kamerā atrasts suns  (76)
13.septembris 2014 09:23
Kādā Rīgas Centrālcietuma kamerā atrasts dzīvs suns, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Atrastais mājdzīvnieks pārstāv vienu no mazākajām suņu šķirnēm pasaulē.
Jaunietim draud cietums par orālo seksu ar Jēzu  (26)
11.septembris 2014 14:11
Kāds pusaudzis no Pensilvānijas štata stājies tiesas priekšā par nepiedienīgu fotogrāfiju kopā ar mūsu pestītāju Jēzu Kristu – jaunietis nofotografējies pozā, it kā Dieva dēls viņu orāli apmierinātu.
Pārdos Vecumnieku cietuma liellopu ganāmpulku  (17)
02.septembris 2014 21:42
Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) izsolīs Vecumnieku cietumā mītošo gaļas šķirņu liellopu ganāmpulku, liecina pārvaldes paziņojums.
Vecumnieku cietuma vietu skaita palielināšanai atsavinās dzīvokļus  (12)
26.augusts 2014 16:06
Valdība otrdien pieņēma zināšanai Tieslietu ministrijas (TM) informatīvo ziņojumu par vairāku dzīvokļu atsavināšanu nekustamajā īpašumā "Klīvi-2", lai nodrošinātu papildu vietas atklātajā Vecumnieku cietumā.
Rinalds Gulbis: Ko apņemties pirms biznesa uzsākšanas Krievijā?  (14)
22.augusts 2014 00:02
Pēdējā laikā ekonomisko sankciju rezultātā Latvijā valdošajā satraukumā brīžiem šķiet, ka „aiz kokiem vairs neredzam mežu”. Šis tomēr ir jautājums ne tikai par ekonomisko izdevīgumu, bet gan vairāk par starptautisko taisnīgumu – starptautiskās sistēmas, valstu attiecību un to sadarbības pamatprincipu saglabāšanu.
Vietas, kas padara Karostu unikālu Baltijā, Eiropā un pasaulē  (4)
21.augusts 2014 18:02
Karostas valdzinošais skarbums. Vai skarbais valdzinājums. Daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Izrādās Karosta ir unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Šajā Liepājas daļā ir vairāki objekti, kas ir vienīgie Latvijā, Baltijā, Eiropā, un pasaulē.
Tikko no ieslodzījuma atbrīvojies jaunietis Rēzeknē nozog divas auto  (28)
21.augusts 2014 14:27
Aizdomās par divu automašīnu zādzību Rēzeknē aizturēts kāds tikko no ieslodzījuma atbrīvots nepilngadīgs jaunietis, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Anastasija Laizāne.
Ceļojums uz Sanfrancisko: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
19.augusts 2014 11:35
Saule, vējš, krāšņa daba, labi vīni, savdabīgi apskates objekti un, protams, okeāns un Zelta Vārtu tilts - to visu un vēl daudz ko var piedāvāt Sanfrancisko , viena no netipiskākajām un aizraujošākajām Amerikas pilsētām. Lai neapjuktu lielajā tūrisma objektu un izklaižu klāstā, piedāvājam pieturas punktus un norādes, kas palīdzēs apskatīt un iemīlēt Svētā Franciska pilsētu.
Nogrimušu padomju cietumu Igaunijā iecienījuši nirēji no visas pasaules
15.augusts 2014 15:11
Rummu ir neliela pilsētiņa tikai 45 kilometru attālumā no Tallinas. Tur atrodams bijušais karjers - tagad dziļš ezers ar kristālskaidru ūdeni un interesantu gultni, ko iecienījuši nirēji, īpaši tādēļ, ka tur atrodams nogrimis cietums.
Ārvalstu filmētāji pavada dienu ieslodzījumā Karostas cietumā
28.jūlijs 2014 15:17
Karostas cietumā ieradušies Sibīrijas televīzijas pārstāvji, lai filmētu dokumentālo filmu par ekstrēmo tūrismu. Filmēšanas grupa no Omskas pavadīs veselu dienu ieslodzījumā cietumā, lai nofilmētu materiālu dokumentālajai filmai, kas veltīta neparastam tūrismam visā pasaulē. Tā portālu "Delfi" informē cietuma pārstāvji.
Nebraskā kļūdas dēļ no cietuma izlaisti simtiem ieslodzīto  (1)
30.jūnijs 2014 14:27
ASV Nebraskas štata varasiestādes kļūdainu aprēķinu dēļ vairāku gadu laikā no cietumiem priekšlaicīgi atbrīvojušas simtiem ieslodzīto. Tagad likumsargi vēlas daļu no tiem atkārtoti apcietināt, vēsta raidsabiedrība RT.
Tūriste nofotografējusi spoku Alkatrazas cietuma ēkā  (18)
19.jūnijs 2014 22:39
Kāds ģimenes pāris, apmeklējot vienu no senākajiem cietumiem pasaulē atgriezušies no ceļojuma ar savdabīgu "trofeju" - viņiem izdevies nofotografēt spoku.
Cietumos darinātie brīnumi apskatāmi izstādē 'Otrpus vārtiem'
28.maijs 2014 11:52
Kaut arī paši darbu autori saprotamu iemeslu dēļ izstādes atklāšanā nepiedalīsies, viņu darinātie kuģi, metālkalumi, kokgriezumi, no stikla veidotas gleznas, itāļu maskas un citi darbi no 2. jūnija līdz 30. jūnijam būs apskatāmi Olaines Vēstures un mākslas muzejā. Darbi uz muzeju atvesti no Brasas, Vecumnieku, Šķirotavas, Rīgas Centrālcietuma, Daugavgrīvas, Iļģuciema, Jēkabpils un citiem cietumiem.
Tiesībsargs novēros EP vēlēšanu norisi psihoneiroloģiskajās slimnīcās  (25)
18.maijs 2014 15:23
Tiesībsarga biroja pārstāvji nākamās nedēļas nogalē, 24.maijā, dosies uz Latvijas psihoneiroloģiskajām slimnīcām, lai tur novērotu Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi, pavēstīja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.
Emocionāli piesātināts romāns par seksuālu apsēstību - 'Cita zeme'  (2)
16.maijs 2014 17:00
Amerikāņu rakstnieka Džeimsa Boldvina (James Baldwin, 1924–1987) "Cita zeme" (Another Country, 1962) ir emocionāli piesātināts romāns par seksuālu, rasisku, politisku un māksliniecisku apsēstību.
'Mammu, principā es tevi mīlu!'  (2)
11.maijs 2014 09:31
Gaidot Mātes dienu, izsludinājām stāstu konkursu 'Pati burvīgākā Māmiņdiena', kurā aicinājām dalīties pašu radītās vai pieredzētās Māmiņdienas atzīmēšanas tradīcijās un sajūtās.
Par PSRS un nacistiskās Vācijas agresijas noliegšanu draudēs cietums  (104)
27.marts 2014 16:54
Cilvēkus, kas publiski nolieguši, attaisnojuši, slavinājuši vai rupji trivializējuši PSRS vai nacistiskās Vācijas agresiju pret Latviju, par šādu rīcību varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.
11 pasaules cietumi, kuros var nonākt katrs  (10)
26.marts 2014 18:00
1963 . gada martā Kalifornijā tika slēgts Alkatrazas cietums, kurā tika turēti visbīstamākie noziedznieki un recidīvisti. Šodien pa tā koridoriem pastaigājas tūristi, klikšķina fotokameras un priecīgi smaida, piesēžot uz nārām. Turpinājumā par šo un citiem cietumiem, kur tagad paviesoties var katrs.
Foto: Baisais cietums, kurā ieslodzīts Kriss Brauns  (8)
19.marts 2014 15:43
Otrdien, 18. martā, Losandželosas tiesa lēmusi, ka skandalozajam amerikāņu dziedātājam un reperim Krisam Braunam (attēlā) līdz nākamajai tiesas sēdei, kas norisināsies 23. aprīlī, būs jāpaliek ieslodzījumā.
Karostas cietums atkal konkurē ar pasaules neparastākajām naktsmītnēm
13.marts 2014 10:44
Karostas cietums jau atkal izpelnījies starptautisku uzmanību. Šoreiz kopā ar deviņām citām savdabīgām naktsmītnēm Karostas cietums ierindots pasaules neparasto nakšņošanas vietu desmitniekā "10 cool places to spend the night". Šo sarakstu izveidojis aviobiļešu rezervēšanas portāls "Cheapflights", vēstī cietuma uzturētāji.