Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Ķekavā sadegušas automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots  (9)
14.septembris 2014 16:14
Valsts policija noskaidrojusi, ka Ķekavā 4.septembra vakarā sadegušā automašīnas vrakā atrastais vīrietis bijis noslepkavots.
Centrālcietuma kamerā atrasts suns  (76)
13.septembris 2014 09:23
Kādā Rīgas Centrālcietuma kamerā atrasts dzīvs suns, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Atrastais mājdzīvnieks pārstāv vienu no mazākajām suņu šķirnēm pasaulē.
Jaunietim draud cietums par orālo seksu ar Jēzu  (27)
11.septembris 2014 14:11
Kāds pusaudzis no Pensilvānijas štata stājies tiesas priekšā par nepiedienīgu fotogrāfiju kopā ar mūsu pestītāju Jēzu Kristu – jaunietis nofotografējies pozā, it kā Dieva dēls viņu orāli apmierinātu.
Pārdos Vecumnieku cietuma liellopu ganāmpulku  (17)
02.septembris 2014 21:42
Ieslodzījuma vietu pārvalde (IeVP) izsolīs Vecumnieku cietumā mītošo gaļas šķirņu liellopu ganāmpulku, liecina pārvaldes paziņojums.
Vecumnieku cietuma vietu skaita palielināšanai atsavinās dzīvokļus  (12)
26.augusts 2014 16:06
Valdība otrdien pieņēma zināšanai Tieslietu ministrijas (TM) informatīvo ziņojumu par vairāku dzīvokļu atsavināšanu nekustamajā īpašumā "Klīvi-2", lai nodrošinātu papildu vietas atklātajā Vecumnieku cietumā.
Rinalds Gulbis: Ko apņemties pirms biznesa uzsākšanas Krievijā?  (14)
22.augusts 2014 00:02
Pēdējā laikā ekonomisko sankciju rezultātā Latvijā valdošajā satraukumā brīžiem šķiet, ka „aiz kokiem vairs neredzam mežu”. Šis tomēr ir jautājums ne tikai par ekonomisko izdevīgumu, bet gan vairāk par starptautisko taisnīgumu – starptautiskās sistēmas, valstu attiecību un to sadarbības pamatprincipu saglabāšanu.
Vietas, kas padara Karostu unikālu Baltijā, Eiropā un pasaulē  (4)
21.augusts 2014 18:02
Karostas valdzinošais skarbums. Vai skarbais valdzinājums. Daļa no Liepājas, bet reizē – pasaule pati par sevi. Izrādās Karosta ir unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Šajā Liepājas daļā ir vairāki objekti, kas ir vienīgie Latvijā, Baltijā, Eiropā, un pasaulē.
Tikko no ieslodzījuma atbrīvojies jaunietis Rēzeknē nozog divas auto  (28)
21.augusts 2014 14:27
Aizdomās par divu automašīnu zādzību Rēzeknē aizturēts kāds tikko no ieslodzījuma atbrīvots nepilngadīgs jaunietis, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Anastasija Laizāne.
Ceļojums uz Sanfrancisko: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
19.augusts 2014 11:35
Saule, vējš, krāšņa daba, labi vīni, savdabīgi apskates objekti un, protams, okeāns un Zelta Vārtu tilts - to visu un vēl daudz ko var piedāvāt Sanfrancisko , viena no netipiskākajām un aizraujošākajām Amerikas pilsētām. Lai neapjuktu lielajā tūrisma objektu un izklaižu klāstā, piedāvājam pieturas punktus un norādes, kas palīdzēs apskatīt un iemīlēt Svētā Franciska pilsētu.
Nogrimušu padomju cietumu Igaunijā iecienījuši nirēji no visas pasaules
15.augusts 2014 15:11
Rummu ir neliela pilsētiņa tikai 45 kilometru attālumā no Tallinas. Tur atrodams bijušais karjers - tagad dziļš ezers ar kristālskaidru ūdeni un interesantu gultni, ko iecienījuši nirēji, īpaši tādēļ, ka tur atrodams nogrimis cietums.
Ārvalstu filmētāji pavada dienu ieslodzījumā Karostas cietumā
28.jūlijs 2014 15:17
Karostas cietumā ieradušies Sibīrijas televīzijas pārstāvji, lai filmētu dokumentālo filmu par ekstrēmo tūrismu. Filmēšanas grupa no Omskas pavadīs veselu dienu ieslodzījumā cietumā, lai nofilmētu materiālu dokumentālajai filmai, kas veltīta neparastam tūrismam visā pasaulē. Tā portālu "Delfi" informē cietuma pārstāvji.
Nebraskā kļūdas dēļ no cietuma izlaisti simtiem ieslodzīto  (1)
30.jūnijs 2014 14:27
ASV Nebraskas štata varasiestādes kļūdainu aprēķinu dēļ vairāku gadu laikā no cietumiem priekšlaicīgi atbrīvojušas simtiem ieslodzīto. Tagad likumsargi vēlas daļu no tiem atkārtoti apcietināt, vēsta raidsabiedrība RT.
Tūriste nofotografējusi spoku Alkatrazas cietuma ēkā  (18)
19.jūnijs 2014 22:39
Kāds ģimenes pāris, apmeklējot vienu no senākajiem cietumiem pasaulē atgriezušies no ceļojuma ar savdabīgu "trofeju" - viņiem izdevies nofotografēt spoku.
Cietumos darinātie brīnumi apskatāmi izstādē 'Otrpus vārtiem'
28.maijs 2014 11:52
Kaut arī paši darbu autori saprotamu iemeslu dēļ izstādes atklāšanā nepiedalīsies, viņu darinātie kuģi, metālkalumi, kokgriezumi, no stikla veidotas gleznas, itāļu maskas un citi darbi no 2. jūnija līdz 30. jūnijam būs apskatāmi Olaines Vēstures un mākslas muzejā. Darbi uz muzeju atvesti no Brasas, Vecumnieku, Šķirotavas, Rīgas Centrālcietuma, Daugavgrīvas, Iļģuciema, Jēkabpils un citiem cietumiem.
Tiesībsargs novēros EP vēlēšanu norisi psihoneiroloģiskajās slimnīcās  (25)
18.maijs 2014 15:23
Tiesībsarga biroja pārstāvji nākamās nedēļas nogalē, 24.maijā, dosies uz Latvijas psihoneiroloģiskajām slimnīcām, lai tur novērotu Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi, pavēstīja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.
'Mammu, principā es tevi mīlu!'  (2)
11.maijs 2014 09:31
Gaidot Mātes dienu, izsludinājām stāstu konkursu 'Pati burvīgākā Māmiņdiena', kurā aicinājām dalīties pašu radītās vai pieredzētās Māmiņdienas atzīmēšanas tradīcijās un sajūtās.
Par PSRS un nacistiskās Vācijas agresijas noliegšanu draudēs cietums  (104)
27.marts 2014 16:54
Cilvēkus, kas publiski nolieguši, attaisnojuši, slavinājuši vai rupji trivializējuši PSRS vai nacistiskās Vācijas agresiju pret Latviju, par šādu rīcību varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.
11 pasaules cietumi, kuros var nonākt katrs  (10)
26.marts 2014 18:00
1963 . gada martā Kalifornijā tika slēgts Alkatrazas cietums, kurā tika turēti visbīstamākie noziedznieki un recidīvisti. Šodien pa tā koridoriem pastaigājas tūristi, klikšķina fotokameras un priecīgi smaida, piesēžot uz nārām. Turpinājumā par šo un citiem cietumiem, kur tagad paviesoties var katrs.
Foto: Baisais cietums, kurā ieslodzīts Kriss Brauns  (8)
19.marts 2014 15:43
Otrdien, 18. martā, Losandželosas tiesa lēmusi, ka skandalozajam amerikāņu dziedātājam un reperim Krisam Braunam (attēlā) līdz nākamajai tiesas sēdei, kas norisināsies 23. aprīlī, būs jāpaliek ieslodzījumā.
Karostas cietums atkal konkurē ar pasaules neparastākajām naktsmītnēm
13.marts 2014 10:44
Karostas cietums jau atkal izpelnījies starptautisku uzmanību. Šoreiz kopā ar deviņām citām savdabīgām naktsmītnēm Karostas cietums ierindots pasaules neparasto nakšņošanas vietu desmitniekā "10 cool places to spend the night". Šo sarakstu izveidojis aviobiļešu rezervēšanas portāls "Cheapflights", vēstī cietuma uzturētāji.
Bijušajiem cietumniekiem nav jābūt pie varas, paziņojusi Janukoviča ilggadējā padomniece  (89)
27.februāris 2014 21:39
Gāztā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča ilggadējā padomniece Anna Hermane franču laikrakstam "Le Monde" pavēstījusi, ka, viņasprāt, Janukovičs nav pats pieņēmis lēmumu sākt uzbrukumu Neatkarības laukumā jeb tā dēvētajā Maidanā esošajiem protestētājiem.
Latvija zaudē ECT lietā par miesas bojājumu nodarīšanu ieslodzītajam  (20)
11.februāris 2014 18:17
Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palāta šodien pasludināja spriedumu lietā "Sapožkovs pret Latviju", atzīstot par pamatotu Aleksandra Sapožkova 2003.gada 5.martā tiesā iesniegto sūdzību par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pārkāpumiem Latvijā, proti, spīdzināšanas, necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas izturēšanās aizlieguma neievērošanu.
Jelgavas cietums bojā pilsētas tēlu un piesārņo gaisu, vēsta portāls  (3)
10.februāris 2014 10:46
Vēl pirms dažiem gadiem Jelgavā bija divi cietumi. Pēc Pārlielupes ieslodzījuma vietas slēgšanas, palicis ir viens cietums Palīdzības ielā. Arī šo ieslodzījuma vietu Tieslietu ministrija plāno tuvākajā nākotnē likvidēt, tiesa, process ir ieildzi. Pie tam neskaidrāku situāciju vērš fakts, ka Jelgavas cietumam būvēs jaunu katlumāju, vēsta portāls jelgavniekiem.lv.
Kino seanss kapos jeb pasaules neparastākās kapsētas  (4)
29.janvāris 2014 17:57
Mēdz teikt – vēlies tiešām izprast kādu zemi un tautu? Tad apmeklē tirgu un kapsētu! Latvijā ir spēcīgas ar kapiem saistītās tradīcijas, taču arī citas valstis neatpaliek. Ne mazums kapsētu ir apvītas ar leģendām, tās pievelk tūristus kā magnēts, tur notiek kapiem visai neraksturīgi pasākumi. Piedāvājam iepazīties ar savdabīgām kapsētām dažādās pasaules malās.
Iesaka vietējie: Top 10 bezmaksas aktivitātes, ko iesākt Tallinā  (3)
17.janvāris 2014 13:11
Pēdējo 10 gadu laikā mazo Tallinu sev atklājuši tūristi no visiem pasaules nostūriem un ierodas šajā mājīgajā pilsētā visos gadalaikos. Tallina noteikti nav no pasaules dārgākajām pilsētām, arī ne dārgākā reģionā (ja salīdzināt ar kaimiņienēm Helsinkiem un Oslo). Taču šī pilnīgi noteikti nav arī lēta vieta. Vietējais Tallinas iedzīvotājs - students Kalve Kullase - iesaka 10 lieliskas vietas Tallinā, kuras ir vērts redzēt, turklāt tas neko nemaksās.
Breivīks sūdzas par apstākļiem cietumā  (69)
13.janvāris 2014 18:44
Norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings Breiviks, kurš šobrīd izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu, sūdzējies par apstākļiem cietumā.
Ceļojums uz Tasmāniju
13.janvāris 2014 10:12
Reti apdzīvota, kādreizējā ieslodzīto teritorija, kurā atrodas daži no pasaules lieliskākajiem savvaļas rezervātiem – uz Austrālijas tūrisma ainavas fona Tasmānija izskatās kā savādniece. Pretstatā poliglotu kaimiņiem ( tā dēvētajai "sauszemes daļai"), Tasmānijā augstu vērtē reģionālo identitāti, kuru veido ar jūras braucieniem saistīta pagātne, skarba, vēja appūsta teritorija un acīmredzama izolācijas atmosfēra.
Ceļojums uz Pērtu
11.janvāris 2014 22:15
Agrāk tūristi devās uz Pērtu lielākoties ziņkārības vadīti, lai uzzinātu, kāda ir dzīve pasaules visizolētākajā pilsētā. Ilgu laiku Rietumaustrālija kultivējusi kontinenta malas imidžu – šī ir vieta ar kobaltzilām debesīm, senām raktuvēm, pērļu medniekiem un saulē iedegušiem sērfotājiem. Tomēr pilsēta pie Svanas (Swan) upes pakāpeniski sāk atbrīvoties no sava "pusaudža" neveikluma. Plaukstošā vietējā ekonomika piesaista jaunos talantus un investīcijas no visas pasaules. Izslavētais pilsētas "Vidusjūras dzīvesstils", kura pamatā ir burāšana, dzīves baudīšana un pludmale, tagad daudziem šķiet neizsakāmi pievilcīgs.
Ceļojums uz Kannām  (2)
08.janvāris 2014 10:15
Kannas: filmu festivāls, kam ir sava pilsēta? Tā ir pirmā doma, kas iešaujas prātā, pieminot šo pilsētu, tomēr tas ir pārāk klišejiski. Lai gan nedaudz mazāka un ne tik nozīmīga kā Franču Rivjēras kaimiņpilsēta Nica, Kannas tomēr izceļas ar savu īpašo mirdzumu (tikai dažas pilsētas var lepoties ar tik žilbinoši skaistām promenādēm kā Kannu La Croisette ). Patiesībā zvaigžņu putekļi šajā vietā ir redzami ne tikai no ārpuses, bet arī iekšienē.