Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

'Aiz šiem vārtiem vaid zeme' – vēsturnieki lauž mītus par Salaspils nometni  (187)
27.janvāris 2016 05:18
No Otrā pasaules kara beigām līdz pat mūsdienām par Salaspils nometni atklātībā ir pausti dažādi viedokļi tostarp ilgus gadus dominējošs bija Padomju Savienības uzskats, ka Salaspils bijusi "nāves nometne". Latvijas vēsturnieku – Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes – monogrāfija "Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941–1944" skaidro ne tikai Salaspils nometnes vēsturi, bet arī lauž padomju režīma radītos mītus un puspatiesības.
Vīrietim par bērna vairākkārtēju izvarošanu draud mūža ieslodzījums  (16)
19.janvāris 2016 14:35
Kuldīgas rajona prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas vairākkārtēju izvarošanu, izmantojot tās bezpalīdzības stāvokli.
Krievijas tiesa piespriež aktīvistei divu gadu cietumsodu par separātismu internetā  (11)
21.decembris 2015 21:18
Krievijas tiesa pirmdien piespriedusi divu gadu cietumsodu sievietei par separātismu, jo viņa savā sociālā tīkla kontā dalījusies ar aicinājumu uz Ukrainas atbalsta demonstrāciju, kas tā arī nenotika.
Izstrādāts Liepājas cietuma plānojums  (9)
10.decembris 2015 16:11
Pabeigta Liepājas cietuma plānojuma izstrāde, taču arvien turpinās tā projektēšanas darbi, kurus plānots pabeigt līdz 2016. gada aprīlim, portālam "Delfi" pastāstīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Līva Rancāne.
Foto pērles: Krievijas un citu zemju daiļavas plosās vecmeitu ballītēs  (12)
28.novembris 2015 11:51
Lielākā daļa meiteņu, kuras gatavojas precēties, pirms kāzām rīko vērienīgu vecmeitu ballīti, kurā kopā ar draudzenēm vēl pēdējo reizi pirms iestūrēšanas laulības ostā nodzeras līdz grīdai. Mūsdienās šī tradīcija tiek iemūžināta arī foto, un vietnē Fishki.net izveidots krāšņs apkopojums ar īpaši smieklīgiem kadriem no līgavu dzīrēm.
Rīgas Centrālcietumā par izvarošanu ieslodzīts vīrietis ar šķērēm uzbrūk darbiniecei  (22)
10.novembris 2015 15:40
Rīgas Centrālcietumā 2.novembrī kāds ieslodzītais ar šķērēm uzbrucis darbiniecei, apstiprināja Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.
Spoku apsēstas pilis, radioaktīvi augi un milzu kapi - 13 pasaules baisākās vietas  (1)
31.oktobris 2015 11:21
Helovīns vai nē, bet ceļotājiem vienmēr patikuši un interesējuši neparasti apskates objekti. Labākie parasti ir tie, kam ir savs stāsts, leģenda vai neparasta vēsture. Šādus objektus parasti ir ne tikai intesesanti apskatīt, bet arī par tiem lasīt. Lūk, 13 vietas, kur mīt leģendāri spoki, aug milzu radioaktīvi koki, atdusas miljoni, atdzīvojas leļļu galvas vai pat notiek veļu dievkalpojumi!
Eritrejietim piespriež mūža ieslodzījumu par dubultslepkavību 'Ikea' veikalā Zviedrijā  (12)
30.oktobris 2015 18:23
Patvēruma meklētājam no Eritrejas , kurš Zviedrijā nogalināja divus cilvēkus interjera preču veikalā "Ikea", tiesa piektdien piespriedusi mūža ieslodzījumu, vēstīja portāls "thelocal.se".
Par vecmāmiņas noduršanu un televizora pārdošanu vīrieti soda ar desmit gadiem cietumā  (11)
30.oktobris 2015 15:37
Limbažu rajona tiesa vīrietim, kurš nodūra savu vecmāmiņu un pārdeva viņas televizoru, piektdien piespriedusi desmit gadus un sešus mēnešus cietumā.
Leģendāras zudušās pilsētas, kas joprojām izraisa interesi
28.oktobris 2015 19:19
Pasaulē ir ne mazums tā dēvēto zudušo pilsētu, ko apvij mīti un leģendas. Valda priekšstats, kas tās savulaik bija plaukstošas un blīvi apdzīvotas, bet izzuda kara, migrācijas vai dabas katastrofu dēļ. Daudzas no šīm pilsētām ir atrastas, bet vairākas tā arī saglabājušas tikai leģendas statusu. Piedāvājam TOP-10 ar slavenākajām no tām.
10 leģendāras zudušās pilsētas, kas meklējamas džungļos, tuksnešos un pat zem ūdens  (1)
28.oktobris 2015 16:00
Pasaulē ir ne mazums tā dēvēto zudušo pilsētu, ko apvij mīti un leģendas. Valda priekšstats, ka tās savulaik bijušas plaukstošas un blīvi apdzīvotas, bet izzudušas kara, migrācijas vai dabas katastrofu dēļ. Daudzas no šīm pilsētām ir atrastas, bet vairākas tā arī saglabājušas tikai leģendas statusu.
Jaunā Liepājas cietuma izmaksas samazināsies līdz 78,2 miljoniem eiro  (52)
26.oktobris 2015 11:50
Ņemot vērā plānoto ietaupījumu par būvprojekta izstrādi, jaunā cietuma Liepājā būvniecības izmaksas samazināsies līdz 78,223 miljoniem eiro, liecina Tieslietu ministrijas (TM) aprēķini.
7 neparasti Eiropas pulksteņi - figūras cilvēka augumā un himna, ko spēlē zvani
25.oktobris 2015 21:36
Tikko atkal esam pārgājuši uz ziemas laiku, tomēr cilvēkiem visos laikos gribējies iegrožot, notvert un kontrolēt laiku, tādēļ tapuši visdažādākie laikrāži - saules, smilšu, mehāniski un elektroniski. Daudzi no tiem ir tiešām apbrīnas vērti un jau gadsimtiem rāda pareizu laiku, drīzāk atgādinot mākslas darbus, nevis ierastos pulksteņus. Lūk, daži no slavenākajiem Eiropas pulksteņiem!
ANO komisārs kritizē Čehijas 'sistemātisko' bēgļu aizturēšanas praksi  (2)
22.oktobris 2015 20:04
Čehijas īstenotā politika apcietināt imigrantus uz laika posmu līdz 90 dienām, bieži vien pazemojošos apstākļos, ir viņu cilvēktiesību pārkāpums, ceturtdien paziņoja ANO cilvēktiesību augstais komisārs Zeids Raads al Huseins.
Zemais ārvalstnieku īpatsvars cietumos nerada lielus radikalizācijas riskus, pārliecināta ministrija  (4)
19.oktobris 2015 19:30
Latvijas ieslodzījuma vietās šobrīd ir relatīvi maz ārvalstnieku (1,8% no ieslodzīto skaita 2014.gadā), kas rada zemus radikalizācijas riskus pretstatā citām Eiropas valstīm, kur ieslodzījuma vietās ir līdz pat 60% ārvalstnieku, informēja Tieslietu ministrijā (TM).
Pasaulslavenais ceļvedis 'Lonely Planet' publicējis desmit iemeslus, kāpēc noteikti vajadzētu braukt uz Latviju
06.oktobris 2015 12:40
"Ja jums vēl nav sakaru ar Latviju, tad, visticamāk, tas ir tādēļ, ka neesat par to iedomājušies kā par potenciālo galamērķi nākamajam ceļojumam. Tomēr šai Baltijas nācijai ir vairāk nekā tikai daži sveķainos priežu mežos un skaistās arhitektūras pārpilnās pilsētās paslēpti pārsteigumi," teikts slavenā ceļveža "Lonely Planet" rakstā par 10 iemesliem, kāpēc apmeklēt Latviju.
KNAB aiztur Valsts policijas amatpersonu par 300 eiro kukuļa pieprasīšanu  (2)
30.septembris 2015 20:05
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ( KNAB ) 25. septembrī sācis kriminālprocesu pret Valsts policijas amatpersonu par kukuļa 300 eiro apmērā pieprasīšanu un tā daļas pieņemšanu, informē KNAB.
Turpinās kauja par Kondozu; ielās 'simtiem kritušo'  (20)
30.septembris 2015 10:19
Afganistānas pilsētā Kondozā, kuru pirmdien masīvā uzbrukumā ieņēma "Taliban" kaujinieki, turpinās smagas kaujas, afgāņu spēkiem mēģinot pilsētu atgūt, vēsta raidsabiedrība BBC.
Bin Ladena miesassargs izlaists no Gvantanamo
23.septembris 2015 13:26
Bijušā " Al Qaeda " līdera Osamas bin Ladena miesassargs Saūda Arābijas pilsonis Abduls Šalabi pēc vairāk nekā desmit gadu ilga ieslodzījuma izlaists no Gvantanamo cietuma un nogādāts savā valstī, otrdien atklāja Pentagons .
Divu bērnu slepkavībā apsūdzētajai lūdz aizstāt apcietinājumu ar mājas arestu  (5)
22.septembris 2015 19:52
Rīgas rajona tiesā krimināllietā, kurā par divu bērnu slepkavību Baložos apsūdzēta bērnu māte, viņas aizstāvis zvērināts advokāts Normunds Duļevskis tiesai pieteica lūgumu aizstāt apsūdzētajai apcietinājumu ar mājas arestu vai citu drošības līdzekli, otrdien paziņoja tiesas sēdē.
Žurku dēļ Dienvidāfrikā evakuē Nelsona Mandelas cietumu
22.septembris 2015 09:57
No cietuma Dienvidāfrikas Republikas ( DĀR ) pilsēta Keiptaunā, kur savulaik ieslodzījumā pavadīja cīnītājs pret aparteīdu Nelsons Mandela , žurku dēļ tiek evakuēti visi iemītnieki, vēsta raidsabiedrība BBC.
Jaunajam Liepājas cietumam plāno piešķirt nacionālā interešu objekta statusu  (10)
13.septembris 2015 17:36
Jaunajam Liepājas cietumam, kas darbību varētu sākt 2019.gadā, tiek plānots piešķirt nacionālā interešu objekta statusu; par to otrdien, 15. septembrī, lems valdība.
'Ludzas zeme' žurnālistei par publikācijām par kontrabandu Latgalē draud cietums  (87)
12.septembris 2015 21:39
Par publikācijām par kontrabandas organizēšanu Latgales pusē pret reģionālā laikraksta " Ludzas zeme" žurnālisti Anitu Daukšti sākts kriminālprocess par apmelošanu, sestdien vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
Pēc 56 gadiem Floridā atrod no cietuma Ohaijo izbēgušu ieslodzīto  (6)
08.septembris 2015 22:25
Pēc 56 gadiem Floridā atrasts Frenks Frešvoters, kurš 1959. gadā izbēga no Ohaijo cietuma, kurā bija ieslodzīts par cilvēka nogalināšanu, vēsta ārzemju mediji.
Norvēģija nosūta pirmos cietumniekus, kas sodu izcietīs Nīderlandē  (11)
01.septembris 2015 18:36
Norvēģija otrdien pirmo reizi nosūtīja notiesāto grupu uz cietumu Nīderlandē, jo tās pašas cietumi ir pārpildīti.
Trakās sejas: unikāls foto projekts no psihiatriskās klīnikas  (6)
19.augusts 2015 15:19
Ukraiņu fotogrāfs Stepans Rudiks ar vadības atļauju viesojies psihiatriskajā klīnikā, kur ilgāku laiku dzīvojis, vērojis garīgi slimus pacientus un viņus fotografējis. Rezultātā Rudiks prezentējis unikālu fotogrāfiju sēriju ar nosaukumu 'Citādie'.
No Leļļu teātra izrādes 'Šveiks'
10.augusts 2015 10:41
Kam apnīk tupēt mīkstumā, To tikai cietums glābs. Tur alus nav, un tādēļ tas Nemūžam nesaskābs!
Cietumnieki alkohola brūvēšanai izmanto pat maizi un karameļu konfektes  (23)
09.augusts 2015 14:10
Ieslodzītie alkohola brūvēšanai cietumos pieiet visai radoši - alkoholiskās dziras brūvēšanai tiek izmantota pat maize un karameļu konfektes, intervijā teikusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.
IeVP: ir problemātiski kontrolēt ieslodzītos ar suicidālām nosliecēm  (4)
08.augusts 2015 09:56
Ieslodzījuma vietu pārvaldei ir problemātiski kontrolēt ieslodzītos, kuriem ir suicidālas tieksmes, teica Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure.