Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Brīvdienu maršruts: Abavas senlejas – dabas takas, pilsētas un muižas
28.maijs 2016 09:22
Šīs brīvdienas sola ļoti saulainas un siltas, tādēļ vērts doties ārpus Rīgas, pie ūdeņiem baudīt pavasara pilnasinīgumu. Abava, kas izgrauzusi savu ceļu Kurzemes vidienē gluži kā dzīvības līniju skaistā, sastrādātā rokā, ir lieliska vieta, kurp doties un iemēģināt pirmo vasaras peldi, jo upe ir salīdzinoši šaura un sekla, tāpēc ūdens iesils ātrāk, bet krastos atrodami daudzi interesanti un skaisti objekti.
Adrijas jūras pērle Dubrovnika. Ko tur apskatīt?
24.maijs 2016 10:39
Lidsabiedrība " airBaltic " 24. maijā atsāk lidojumus vasaras brīvdienu maršrutā starp Rīgu un Dubrovniku pasakainajā Horvātijā. Lūk, dažas noderīgas lietas, kuras vērts zināt, dodoties uz Dubrovniku.
Karostā Muzeju naktī varēs izspēlēt militāras simulācijas
19.maijs 2016 09:27
Muzeju naktī, 21. maijā, Karostas cietumā no pulksten 20 līdz 21 varēs iepazīties ar jaunu un aktuālu brīvā laika pavadīšanas iespēju, sauktu par airsoftu. Savukārt bērni varēs noskatīties jaunākās latviešu multfilmu programmas – "Lupatiņi un viņu draugi" un "Multenītes pavasarī". Multfilmas tiks demonstrētas laikā no pulksten 19.30 līdz 20.30.
Savu bērnu seksuālā izmantošanā apsūdzētajiem vecākiem negroza iepriekšējo spriedumu  (16)
16.maijs 2016 12:01
Krimināllietā, kurā par bērnu seksuālu izmantošanu apsūdzēti vecāki, Latgales apgabaltiesa atstājusi negrozītu pirmās instances spriedumu jeb 18 gadu cietumsodu tēvam un 11 gadus cietumā - mātei, informēja tiesā.
Ēģipte 152 cilvēkiem piespriež cietumsodus par dalību nelegālos protestos
15.maijs 2016 16:23
Ēģiptes tiesa sestdien piespriedusi cietumsodus 152 cilvēkiem par piedalīšanos varasiestāžu neatļautos protestos pret valdību, svētdien paziņojušas tiesu amatpersonas un advokāti.
Mazas, bet īpašas: 10 pārsteidzošas Eiropas pilsētiņas
12.maijs 2016 12:53
Priekšnieks jau sāk jautāt, kad ņemsiet šī gada atvaļinājumu? Tad ar steigu jāsāk plānot ceļojumi, un iespēju ir bezgala daudz un krāšņas. Turklāt, šoreiz, iespējams, vērts braukt nevis uz lielajiem un tūristu iecienītajiem objektiem vai kūrortiem, bet izvēlēties ko mazāku un atmosfēriskāku. Lūk, "Tūrismagids" iesaka 10 brīnišķīgas mazpilsētas un ciemus tepat Eiropā un Baltijā.
Semināru Centrālcietumā par korupciju apmeklējušas vairāk nekā 30 amatpersonas  (9)
11.maijs 2016 21:31
Trešdien, 11. maijā, Rīgas Centrālcietumā notiekošo semināru valsts institūciju darbiniekiem "Korupcijas sekas: soda neizbēgamība un brīvības vērtība" apmeklējušas vairāk nekā 30 amatperosnas, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Laura Dūša.
Muižas, armijas pilsētiņa un citi neparasti apskates objekti Latvijas jaunākajā pilsētā Skrundā  (4)
05.maijs 2016 19:25
Janvārī apritējuši 20 gadi, kopš Skrunda ieguvusi pilsētas statusu, kļūstot par jaunāko pilsētu Latvijā. Tomēr tās vēsture ir vairākus gadsimtus sena un tās apkārtnē ir vairākas izcilas muižas, dabas retumi un arī neparastā armijas pilsētiņa. No 5. līdz 8. maijam Skrunda svin svētkus.
Lindsija Lohana: Dzīve uz restarta pogas jeb Kad talantu nobremzē atkarības
05.maijs 2016 13:21
Atraktivitāte, rotaļīgums un talants – tieši tā mēs atceramies žiperīgo meiteni no Disneja filmām, taču laiks uz vietas nestāv, un ne vienmēr sparīgi starti sekmējas ar rožainu rezultātu. Lindsija Lohana ir viens no zvaigžņotajiem Holivudas piemēriem, ka ne viss, kas sākas labi, tā arī beidzas. Kāpēc mēs viņu neredzam ar "Oskara" balvām rokās? Lūk, arī atbildes.
Lietā par audžumeitas izvarošanu prokurors pieprasa 15 gadus cietumā  (5)
03.maijs 2016 17:26
Vīrietim, kas apsūdzēts par pusaugu audžumeitas izvarošanu, kā arī par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar saviem mazgadīgajiem audžubērniem, prokurors pieprasījis lielāko soda mēru – 15 gadus cietumā ar policijas uzraudzību trīs gadu garumā, informēja Jēkabpils tiesā.
Projektā piedāvājot bērnu pieskatīšanu ārpus darba laika, pētīs darba un ģimenes dzīves saskaņošanu
03.maijs 2016 16:04
Labklājības ministrija (LM) sadarbībā ar Jelgavas, Rīgas, Valmieras pilsētu pašvaldībām un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu atlasījusi 23 uzņēmumus ar nestandarta darba laiku, kuri saņems elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu.
Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos ļaus sodīt ar četriem gadiem cietumā  (7)
28.aprīlis 2016 06:43
Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, liecina Aizsardzības ministrijas virzītie grozījumi Krimināllikumā, kurus ceturtdien plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē.
Skolotājam Turcijā piespriests 508 gadu cietumsods  (16)
20.aprīlis 2016 19:34
Turcijas tiesa trešdien 54 gadus vecam vīrietim piesprieda 508 gadus un trīs mēnešus ilgu cietumsodu par seksuālo vardarbību pret desmit zēniem, ziņo aģentūra "The Associated Press".
5 neparastas vietas, kas atrodamas tepat kaimiņos – Igaunijā
19.aprīlis 2016 15:53
Lai arī kaimiņzeme un it kā labi iepazīta, Igaunija var pārsteigt, un brauciens uz turieni var izvērsties par īstu piedzīvojumu, jāzina tikai kurp doties. Lūk, piecas vietas, par kuru eksistenci daudzi Latvijā nemaz nezina!
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju  (4)
17.aprīlis 2016 16:30
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju, kur viņi tiks iekļauti rehabilitācijas programmā, sestdien paziņojušas amatpersonas.
Panamas cietums, kas pilns ar cilvēkiem, kuri nav slēpuši miljonus  (2)
14.aprīlis 2016 11:09
Atceries, kā studiju laikos mēdzi iet uz ballītēm sešistabu dzīvoklī Alberta ielā, kurā dzīvoja 12-15 cilvēki? Atceries kā tu pie sevis ne reizi vien nodomāji - "Jēziņ, kā te var dzīvot?" Iepazīstoties ar šo ieslodzījuma vietu Panamā, tu ātri vien atcerēsies minēto Alberta ielas dzīvokli kā pieczvaigžņu viesnīcu Vidusjūras krastā, kur katra tava vēlme nekavējoties tika īstenota un apčubināta.
Foto: Dzīve aiz Rīgas Centrālcietuma žoga  (17)
13.aprīlis 2016 19:15
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi trešdien Rīgas Centrālcietumā organizēja semināru valsts institūciju darbiniekiem par korupcijas sekām. Semināram neierastā vide izvēlēta ar mērķi veicināt diskusiju par pretkorupcijas pasākumu lomu noziegumu novēršanā.
Kanādieši uzņēmuši stundu garu dokumentālo filmu par Karostas cietumu
11.aprīlis 2016 09:36
Nesen Kanādā laista klajā gandrīz stundu gara dokumentālā filma par Karostas cietumu un līdzīgu piedāvājumu Lietuvā – padomju laika bunkuru. Filmu uzņēmusi kompānija Quiet Motion Inc. no Monreālas, kas ir specializējusies televīzijas dokumentālo filmu veidošanā vietējam un starptautiskam tirgum, pastāstīja Monta Krafte, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle. Filma ir franču valodā un to var noskatīties kompānijas profilā Vimeo .
Deputāti neatbalsta priekšlikumu par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām  (27)
07.aprīlis 2016 09:22
Saeimas deputāti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas ceturtdien rosināja par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām, taču Saeimas vairākums likumprojekta izskatīšanu komisijā neatbalstīja, portāls "Delfi" uzzināja Saeimā.
Ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā visbiežāk izmanto brāgu vai 'čefīru'  (15)
28.marts 2016 11:02
Visbiežāk ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā tiek izmantota brāga vai kandža, stipra tēja jeb "čefīrs" un dažādi inhalanti, liecina Tieslietu ministrijas (TM) apkopotā informācija.
Kas lācītim vēderā? Ieskats Gvantanamo cietuma dzīvē  (3)
26.marts 2016 10:00
Līcis, kur atrodas šis cietums, visos laikos ir bijis stratēģiski svarīgs punkts, taču šodien tas visvairāk tiek asociēts ar vienu no nežēlīgākajiem cietumiem pasaulē, kurā nonāk cilvēki, kas apsūdzēti ar terorismu saistītos noziegumos. Fotogrāfijas no cietuma iekšienes reti tiek izplatītas, taču mainoties situācijai ASV, arī šī iestāde kļūst nosacīti pieejamāka un atvērtāka ierindas pilsoņiem.
Skrundas muiža gleznainajā Ventas upes krastā ar labo mājas gariņu
26.marts 2016 09:42
Skrundas muiža atrodas pasakainā vietā – līdzās Ventas līkumainajam krastam un parkam ar dižkokiem. Par šo muižu noteikti var teikt – Kurzemes lepnums un pērle, kas par spīti skarbajam dzīves stāstam, kļuvusi vēl spožāka, saglabājot vēsturisko vērtību.
Pērn Latvijas cietumos atradās 1259 narkotisko vielu lietotāji  (3)
25.marts 2016 10:21
Ieslodzījuma vietās 2015. gada 31. decembrī atradās 1259 narkotisko vielu lietotāji, tajā skaitā 128 sievietes un 13 nepilngadīgas personas, liecina Tieslietu ministrijas (TM) rīcībā esošā informācija.
Foto: Ap 20 cilvēku iepretim Krievijas vēstniecībai pauž atbalstu Savčenko  (11)
21.marts 2016 12:21
Ap 20 cilvēku pirmdien iepretim Krievijas vēstniecībai pauda atbalstu ukraiņu pilotei Nadijai Savčenko, novēroja aģentūra LETA.
Kur patiesība, brāli! Intervija ar Krievijas aktieri Viktoru Suhorukovu  (5)
21.marts 2016 11:58
Dailes teātrī 19. un 20. aprīlī notiks Rīgas pirmizrāde Krievijas Vahtangova teātra izrādei „Uzsmaidi mums, Dievs!”, kuru pēc Grigorija Kanoviča lugas uzvedis viens no Krievijas labākajiem režisoriem Rims Tumins. Vienu no galvenajām lomām – reiz turīgo tirgotāju Avneru, kurš pēc ugunsgrēka visu ir zaudējis un kļuvis nabadzīgs – atveido pieaicināts aktieris, Krievijas tautas mākslinieks Viktors Suhorukovs.
Aleksandrs Giļmans: Totalitārisma vilinājums  (49)
20.marts 2016 20:29
Ikvienai propagandai ir Ahileja papēdis: tās varoņi un tās naida objekti, kā likums, ir ļoti līdzīgi viens otram. Šodienas briesmīgie ienaidnieki burtiski kopē pagātnes drosmīgo cīnītāju izturēšanos.
Ceļojums aiz restēm: Eiropas cietumi, kas pārtapuši par naktsmītnēm un muzejiem  (3)
15.marts 2016 13:56
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai nenokļūtu cietumā. Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti arī saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" - gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Ap aizturēto ārzemnieku centru Muceniekos sliesies trīs metrus augsts betona žogs  (18)
15.marts 2016 11:23
Muceniekos ieplānotajam aizturēto ārzemnieku izvietošanas centram "Bundulīši" apkārt tiks uzbūvēts trīs metrus augsts žogs, bet būvniecības laikā, ņemot vērā ciema iedzīvotāju ieteikumus, iespēju robežās netiks izcirsti koki.
Jūlija Stepaņenko: Agresīvā drošība  (73)
12.marts 2016 10:30
Strādājot ar pēdējā laika iniciatīvām kriminālsodu politikas jomā, rodas iespaids, ka esam pašiem nemanot sākuši pildīt kādu "valsts sodu politikas plānu" vai "ieslodzījuma vietu revitalizācijas programmu", par kuru lielākā daļa no mums varētu gūt priekšstatu, ja palūkotos uz vairākiem Saeimā izskatāmiem Krimināllikuma grozījumiem kopumā.