Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Nebraskā kļūdas dēļ no cietuma izlaisti simtiem ieslodzīto  (1)
30.jūnijs 2014 14:27
ASV Nebraskas štata varasiestādes kļūdainu aprēķinu dēļ vairāku gadu laikā no cietumiem priekšlaicīgi atbrīvojušas simtiem ieslodzīto. Tagad likumsargi vēlas daļu no tiem atkārtoti apcietināt, vēsta raidsabiedrība RT.
Tūriste nofotografējusi spoku Alkatrazas cietuma ēkā  (18)
19.jūnijs 2014 22:39
Kāds ģimenes pāris, apmeklējot vienu no senākajiem cietumiem pasaulē atgriezušies no ceļojuma ar savdabīgu "trofeju" - viņiem izdevies nofotografēt spoku.
Cietumos darinātie brīnumi apskatāmi izstādē 'Otrpus vārtiem'
28.maijs 2014 11:52
Kaut arī paši darbu autori saprotamu iemeslu dēļ izstādes atklāšanā nepiedalīsies, viņu darinātie kuģi, metālkalumi, kokgriezumi, no stikla veidotas gleznas, itāļu maskas un citi darbi no 2. jūnija līdz 30. jūnijam būs apskatāmi Olaines Vēstures un mākslas muzejā. Darbi uz muzeju atvesti no Brasas, Vecumnieku, Šķirotavas, Rīgas Centrālcietuma, Daugavgrīvas, Iļģuciema, Jēkabpils un citiem cietumiem.
Tiesībsargs novēros EP vēlēšanu norisi psihoneiroloģiskajās slimnīcās  (25)
18.maijs 2014 15:23
Tiesībsarga biroja pārstāvji nākamās nedēļas nogalē, 24.maijā, dosies uz Latvijas psihoneiroloģiskajām slimnīcām, lai tur novērotu Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisi, pavēstīja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa.
'Mammu, principā es tevi mīlu!'  (2)
11.maijs 2014 09:31
Gaidot Mātes dienu, izsludinājām stāstu konkursu 'Pati burvīgākā Māmiņdiena', kurā aicinājām dalīties pašu radītās vai pieredzētās Māmiņdienas atzīmēšanas tradīcijās un sajūtās.
Par PSRS un nacistiskās Vācijas agresijas noliegšanu draudēs cietums  (104)
27.marts 2014 16:54
Cilvēkus, kas publiski nolieguši, attaisnojuši, slavinājuši vai rupji trivializējuši PSRS vai nacistiskās Vācijas agresiju pret Latviju, par šādu rīcību varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu.
11 pasaules cietumi, kuros var nonākt katrs  (10)
26.marts 2014 18:00
1963 . gada martā Kalifornijā tika slēgts Alkatrazas cietums, kurā tika turēti visbīstamākie noziedznieki un recidīvisti. Šodien pa tā koridoriem pastaigājas tūristi, klikšķina fotokameras un priecīgi smaida, piesēžot uz nārām. Turpinājumā par šo un citiem cietumiem, kur tagad paviesoties var katrs.
Foto: Baisais cietums, kurā ieslodzīts Kriss Brauns  (8)
19.marts 2014 15:43
Otrdien, 18. martā, Losandželosas tiesa lēmusi, ka skandalozajam amerikāņu dziedātājam un reperim Krisam Braunam (attēlā) līdz nākamajai tiesas sēdei, kas norisināsies 23. aprīlī, būs jāpaliek ieslodzījumā.
Karostas cietums atkal konkurē ar pasaules neparastākajām naktsmītnēm
13.marts 2014 10:44
Karostas cietums jau atkal izpelnījies starptautisku uzmanību. Šoreiz kopā ar deviņām citām savdabīgām naktsmītnēm Karostas cietums ierindots pasaules neparasto nakšņošanas vietu desmitniekā "10 cool places to spend the night". Šo sarakstu izveidojis aviobiļešu rezervēšanas portāls "Cheapflights", vēstī cietuma uzturētāji.
Bijušajiem cietumniekiem nav jābūt pie varas, paziņojusi Janukoviča ilggadējā padomniece  (89)
27.februāris 2014 21:39
Gāztā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča ilggadējā padomniece Anna Hermane franču laikrakstam "Le Monde" pavēstījusi, ka, viņasprāt, Janukovičs nav pats pieņēmis lēmumu sākt uzbrukumu Neatkarības laukumā jeb tā dēvētajā Maidanā esošajiem protestētājiem.
Latvija zaudē ECT lietā par miesas bojājumu nodarīšanu ieslodzītajam  (20)
11.februāris 2014 18:17
Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palāta šodien pasludināja spriedumu lietā "Sapožkovs pret Latviju", atzīstot par pamatotu Aleksandra Sapožkova 2003.gada 5.martā tiesā iesniegto sūdzību par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pārkāpumiem Latvijā, proti, spīdzināšanas, necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas izturēšanās aizlieguma neievērošanu.
Jelgavas cietums bojā pilsētas tēlu un piesārņo gaisu, vēsta portāls  (3)
10.februāris 2014 10:46
Vēl pirms dažiem gadiem Jelgavā bija divi cietumi. Pēc Pārlielupes ieslodzījuma vietas slēgšanas, palicis ir viens cietums Palīdzības ielā. Arī šo ieslodzījuma vietu Tieslietu ministrija plāno tuvākajā nākotnē likvidēt, tiesa, process ir ieildzi. Pie tam neskaidrāku situāciju vērš fakts, ka Jelgavas cietumam būvēs jaunu katlumāju, vēsta portāls jelgavniekiem.lv.
Kino seanss kapos jeb pasaules neparastākās kapsētas  (4)
29.janvāris 2014 17:57
Mēdz teikt – vēlies tiešām izprast kādu zemi un tautu? Tad apmeklē tirgu un kapsētu! Latvijā ir spēcīgas ar kapiem saistītās tradīcijas, taču arī citas valstis neatpaliek. Ne mazums kapsētu ir apvītas ar leģendām, tās pievelk tūristus kā magnēts, tur notiek kapiem visai neraksturīgi pasākumi. Piedāvājam iepazīties ar savdabīgām kapsētām dažādās pasaules malās.
Iesaka vietējie: Top 10 bezmaksas aktivitātes, ko iesākt Tallinā  (3)
17.janvāris 2014 13:11
Pēdējo 10 gadu laikā mazo Tallinu sev atklājuši tūristi no visiem pasaules nostūriem un ierodas šajā mājīgajā pilsētā visos gadalaikos. Tallina noteikti nav no pasaules dārgākajām pilsētām, arī ne dārgākā reģionā (ja salīdzināt ar kaimiņienēm Helsinkiem un Oslo). Taču šī pilnīgi noteikti nav arī lēta vieta. Vietējais Tallinas iedzīvotājs - students Kalve Kullase - iesaka 10 lieliskas vietas Tallinā, kuras ir vērts redzēt, turklāt tas neko nemaksās.
Breivīks sūdzas par apstākļiem cietumā  (69)
13.janvāris 2014 18:44
Norvēģu ekstrēmists Anderss Bērings Breiviks, kurš šobrīd izcieš 21 gada cietumsodu par 77 cilvēku noslepkavošanu, sūdzējies par apstākļiem cietumā.
Ceļojums uz Tasmāniju
13.janvāris 2014 10:12
Reti apdzīvota, kādreizējā ieslodzīto teritorija, kurā atrodas daži no pasaules lieliskākajiem savvaļas rezervātiem – uz Austrālijas tūrisma ainavas fona Tasmānija izskatās kā savādniece. Pretstatā poliglotu kaimiņiem ( tā dēvētajai "sauszemes daļai"), Tasmānijā augstu vērtē reģionālo identitāti, kuru veido ar jūras braucieniem saistīta pagātne, skarba, vēja appūsta teritorija un acīmredzama izolācijas atmosfēra.
Ceļojums uz Pērtu
11.janvāris 2014 22:15
Agrāk tūristi devās uz Pērtu lielākoties ziņkārības vadīti, lai uzzinātu, kāda ir dzīve pasaules visizolētākajā pilsētā. Ilgu laiku Rietumaustrālija kultivējusi kontinenta malas imidžu – šī ir vieta ar kobaltzilām debesīm, senām raktuvēm, pērļu medniekiem un saulē iedegušiem sērfotājiem. Tomēr pilsēta pie Svanas (Swan) upes pakāpeniski sāk atbrīvoties no sava "pusaudža" neveikluma. Plaukstošā vietējā ekonomika piesaista jaunos talantus un investīcijas no visas pasaules. Izslavētais pilsētas "Vidusjūras dzīvesstils", kura pamatā ir burāšana, dzīves baudīšana un pludmale, tagad daudziem šķiet neizsakāmi pievilcīgs.
Ceļojums uz Kannām  (2)
08.janvāris 2014 10:15
Kannas: filmu festivāls, kam ir sava pilsēta? Tā ir pirmā doma, kas iešaujas prātā, pieminot šo pilsētu, tomēr tas ir pārāk klišejiski. Lai gan nedaudz mazāka un ne tik nozīmīga kā Franču Rivjēras kaimiņpilsēta Nica, Kannas tomēr izceļas ar savu īpašo mirdzumu (tikai dažas pilsētas var lepoties ar tik žilbinoši skaistām promenādēm kā Kannu La Croisette ). Patiesībā zvaigžņu putekļi šajā vietā ir redzami ne tikai no ārpuses, bet arī iekšienē.
Ceļojums uz Berlīni  (1)
07.janvāris 2014 15:30
Kopš slavenā Berlīnes mūra krišanas, Berlīne pakāpeniski pārvērtās par vienu no visradošākajiem kultūras centriem Eiropā. Mūsdienās šī pilsēta ir tik dažāda – gan izklaižu centrs (ballītes šeit ilgst dienām ilgi), gan vēstures cienītāju piesaistes vieta (20. gadsimtā pilsēta nenoliedzami bija daudzu notikumu centrā).
Ceļojums uz Dubrovniku
07.janvāris 2014 15:19
Pateicoties gleznainajai atrašanās vietai, skatam uz mierīgajiem un zilajiem Adrijas jūras ūdeņiem, Dubrovnika kļuvusi par vienu no pasaules visburvīgākajām pilsētām. Tagad šī pilsēta ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un kļuvusi par Horvātijas vispopulārāko tūrisma galamērķi. Vēsturiski Dubrovnika reiz bijusi galvaspilsēta Ragusas Republikai (1358-1808) – vietai, kurā uzplauka jūrniecība.
Jaunu apsūdzību dēļ Hodorkovskim var draudēt cietums vēl uz septiņiem gadiem  (29)
09.decembris 2013 12:07
Lai arī 2014. gada rudenī bijušajam "Jukos" vadītājam Mihailam Hodorkovskim vajadzētu iznākt brīvībā, Krievijas prezidenta Vladimira Putina oponentam sakarā ar no "Jukos" lietas izdalītu krimināllietu draud brīvības atņemšana vēl uz septiņiem gadiem.
Pirmo reizi notiks Liepājas 'izpārdošana'  (3)
20.novembris 2013 12:35
No 29. novembra līdz 1. decembrim Liepājā tiek rīkota vēl nebijusi akcija – Liepājas "izpārdošana", vēsta viesnīcas "Līva" vadītājs Andis Deņisovs. Līdzīgi kā ierasts tirdzniecības vietās un lielveikalos, šoreiz akcijā iesaistās šarmantās Liepājas tirgotāji, tūrisma pārstāvji, kultūras un sporta pasākumu rīkotāji, lai vēstītu, ka pilsētā ir gana daudz aktivitāšu arī salīdzinoši klusākā sezonā.
Olaines vietā 5,5 miljonus vērto cietumu grasās būvēt Liepājā, vēsta raidījums  (17)
10.novembris 2013 21:16
Teju vai izgāzusies iecere par 5,5 miljonus latu vērā jaunā cietuma būvniecību Olainē un tagad Tieslietu ministrija (TM) izskata iespēju jauno ieslodzījuma vietu celt Liepājā, svētdien vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.
Deivids Černijs - čehu mākslas sliktais puisis  (1)
31.oktobris 2013 15:03
Britu laikraksts "The Guardian" čehu skulptoru – šovmeni Deividu Černiju (David Cerny) savulaik nodēvējis par Entonija Gormlija (Antony Gormley) un Demjena Hērsta krustojumu. Un savs patiesības grauds tajā noteikti ir.
Vētra apgāž 30 tonnu smagās Valmieras cietuma ūdenstorņa tvertnes  (4)
29.oktobris 2013 10:01
Naktī uz otrdienu piedzīvotā pēdējo gadu spēcīgākā vētra nodarījusi postījumus arī Valmieras cietumam - spēcīgā vēja dēļ sagāzies 35 metrus augstais ūdens tornis un nokritušas četras tvertnes, kas sver 30 tonnas katra, portālu "Delfi" informēja Ieslodzījuma vietu pārvalde.
Karostas cietums joprojām izraisa ārzemnieku interesi  (3)
28.oktobris 2013 16:47
Karostas cietums turpina interesēt ne tikai Latvijas iedzīvotājus, bet jo īpaši dažādus ārvalstu dokumentālistus, kas brauc uz Liepāju filmēt sižetus savu valstu televīzijām.
Krievijā gaidāma revolūcija, uzskata Hodorkovskis  (88)
26.oktobris 2013 14:19
Ir pagājuši jau desmit gadi, kopš konsorcija "YukosSibneft Oil" vadītājs Mihails Hodorkovskis krita Krievijas prezidenta Vladimira Putina nežēlastībā un nonāca aiz restēm. Šajā laikā viņš esot iemācījies sadzīvot ar vienmuļo cietuma režīmu un paredz spēku izmaiņas viņaprāt stagnējošajā Krievijas politikā, raksta "Sky News".
Latvieša stāsts par ieslodzījumu Norvēģijā – skats uz ezeru, angļu valodas kursi un personīgais treneris  (169)
25.oktobris 2013 00:06
Savulaik Juris ēdis vakariņas kopā ar bijušo Anglijas premjerministri Margaretu Tečeri un grozījies Latvijas politikas aprindās. Vēlāk – politiku pametis un pievērsies profesionālai pokera spēlei. Šogad Juris nokļuva cietumā Norvēģijā. Šis ir latvieša stāsts, kādas iespējas sevis pilnveidošanai piedāvā Norvēģijas cietums, kur dzīves apstākļi esot labāki "nekā pusei Latvijas iedzīvotāju".
Lato Lapsa: Veltījums desmit tūkstošiem pieminekļplēšu  (189)
23.oktobris 2013 00:02
Desmit tūkstoši apņēmīgu, gandrīz pat varonīgu ļaužu ir ar saviem parakstiem pret pieminekli Pārdaugavā apliecinājuši, ka vienmēr gatavi cīniņam ar cilvēku atmiņu un citām lietām, kas lāga nespēj sist pretim, - akurāt kā tas bijušais komuņaku sekretārs, tagadējais tautas kalps, kas ne tik senā pagātnē pavēlēja postīt Kalpaka un viņa cīņubiedru piemiņas vietas, bet nu apgalvo, ka šādā veidā tās glābis no iznīcības. Speciāli viņiem veltu šo, iespējams, pamācošo fragmentiņu no savas jaunās grāmatas "Trīspadsmit Amerikas".