Cietums

Cietums

Cietums ir iestāde, kurā ievieto personas, kuras veikušas kādu smagu likumpārkāpumu. Ieslodzīto uzturēšanās ilgums cietumā atkarīgs no viņu paveiktā pārkāpuma nopietnības. Ir iespējams arī mūža ieslodzījums, kuru piešķir par īpaši smagiem pārkāpumiem. Cietumā ieslodzīto personu tiesības ir ierobežotas.

Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos ļaus sodīt ar četriem gadiem cietumā  (6)
28.aprīlis 2016 06:43
Par nelikumīgu dienestu ārvalstu bruņotajos spēkos varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem, liecina Aizsardzības ministrijas virzītie grozījumi Krimināllikumā, kurus ceturtdien plānots izsludināt valsts sekretāru sanāksmē.
Skolotājam Turcijā piespriests 508 gadu cietumsods  (16)
20.aprīlis 2016 19:34
Turcijas tiesa trešdien 54 gadus vecam vīrietim piesprieda 508 gadus un trīs mēnešus ilgu cietumsodu par seksuālo vardarbību pret desmit zēniem, ziņo aģentūra "The Associated Press".
5 neparastas vietas, kas atrodamas tepat kaimiņos – Igaunijā
19.aprīlis 2016 15:53
Lai arī kaimiņzeme un it kā labi iepazīta, Igaunija var pārsteigt, un brauciens uz turieni var izvērsties par īstu piedzīvojumu, jāzina tikai kurp doties. Lūk, piecas vietas, par kuru eksistenci daudzi Latvijā nemaz nezina!
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju  (4)
17.aprīlis 2016 16:30
ASV pārvedušas deviņus Gvantanamo ieslodzītos uz Saūda Arābiju, kur viņi tiks iekļauti rehabilitācijas programmā, sestdien paziņojušas amatpersonas.
Panamas cietums, kas pilns ar cilvēkiem, kuri nav slēpuši miljonus  (2)
14.aprīlis 2016 11:09
Atceries, kā studiju laikos mēdzi iet uz ballītēm sešistabu dzīvoklī Alberta ielā, kurā dzīvoja 12-15 cilvēki? Atceries kā tu pie sevis ne reizi vien nodomāji - "Jēziņ, kā te var dzīvot?" Iepazīstoties ar šo ieslodzījuma vietu Panamā, tu ātri vien atcerēsies minēto Alberta ielas dzīvokli kā pieczvaigžņu viesnīcu Vidusjūras krastā, kur katra tava vēlme nekavējoties tika īstenota un apčubināta.
Foto: Dzīve aiz Rīgas Centrālcietuma žoga  (17)
13.aprīlis 2016 19:15
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi trešdien Rīgas Centrālcietumā organizēja semināru valsts institūciju darbiniekiem par korupcijas sekām. Semināram neierastā vide izvēlēta ar mērķi veicināt diskusiju par pretkorupcijas pasākumu lomu noziegumu novēršanā.
Kanādieši uzņēmuši stundu garu dokumentālo filmu par Karostas cietumu
11.aprīlis 2016 09:36
Nesen Kanādā laista klajā gandrīz stundu gara dokumentālā filma par Karostas cietumu un līdzīgu piedāvājumu Lietuvā – padomju laika bunkuru. Filmu uzņēmusi kompānija Quiet Motion Inc. no Monreālas, kas ir specializējusies televīzijas dokumentālo filmu veidošanā vietējam un starptautiskam tirgum, pastāstīja Monta Krafte, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle. Filma ir franču valodā un to var noskatīties kompānijas profilā Vimeo .
Deputāti neatbalsta priekšlikumu par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām  (29)
07.aprīlis 2016 09:22
Saeimas deputāti no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas ceturtdien rosināja par iesaisti noziedzīgu līdzekļu legalizācijā paredzēt specifisku sodu amatpersonām, taču Saeimas vairākums likumprojekta izskatīšanu komisijā neatbalstīja, portāls "Delfi" uzzināja Saeimā.
Ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā visbiežāk izmanto brāgu vai 'čefīru'  (15)
28.marts 2016 11:02
Visbiežāk ieslodzījuma vietās apreibināšanās nolūkā tiek izmantota brāga vai kandža, stipra tēja jeb "čefīrs" un dažādi inhalanti, liecina Tieslietu ministrijas (TM) apkopotā informācija.
Kas lācītim vēderā? Ieskats Gvantanamo cietuma dzīvē  (3)
26.marts 2016 10:00
Līcis, kur atrodas šis cietums, visos laikos ir bijis stratēģiski svarīgs punkts, taču šodien tas visvairāk tiek asociēts ar vienu no nežēlīgākajiem cietumiem pasaulē, kurā nonāk cilvēki, kas apsūdzēti ar terorismu saistītos noziegumos. Fotogrāfijas no cietuma iekšienes reti tiek izplatītas, taču mainoties situācijai ASV, arī šī iestāde kļūst nosacīti pieejamāka un atvērtāka ierindas pilsoņiem.
Skrundas muiža gleznainajā Ventas upes krastā ar labo mājas gariņu
26.marts 2016 09:42
Skrundas muiža atrodas pasakainā vietā – līdzās Ventas līkumainajam krastam un parkam ar dižkokiem. Par šo muižu noteikti var teikt – Kurzemes lepnums un pērle, kas par spīti skarbajam dzīves stāstam, kļuvusi vēl spožāka, saglabājot vēsturisko vērtību.
Pērn Latvijas cietumos atradās 1259 narkotisko vielu lietotāji  (3)
25.marts 2016 10:21
Ieslodzījuma vietās 2015. gada 31. decembrī atradās 1259 narkotisko vielu lietotāji, tajā skaitā 128 sievietes un 13 nepilngadīgas personas, liecina Tieslietu ministrijas (TM) rīcībā esošā informācija.
Foto: Ap 20 cilvēku iepretim Krievijas vēstniecībai pauž atbalstu Savčenko  (11)
21.marts 2016 12:21
Ap 20 cilvēku pirmdien iepretim Krievijas vēstniecībai pauda atbalstu ukraiņu pilotei Nadijai Savčenko, novēroja aģentūra LETA.
Kur patiesība, brāli! Intervija ar Krievijas aktieri Viktoru Suhorukovu  (5)
21.marts 2016 11:58
Dailes teātrī 19. un 20. aprīlī notiks Rīgas pirmizrāde Krievijas Vahtangova teātra izrādei „Uzsmaidi mums, Dievs!”, kuru pēc Grigorija Kanoviča lugas uzvedis viens no Krievijas labākajiem režisoriem Rims Tumins. Vienu no galvenajām lomām – reiz turīgo tirgotāju Avneru, kurš pēc ugunsgrēka visu ir zaudējis un kļuvis nabadzīgs – atveido pieaicināts aktieris, Krievijas tautas mākslinieks Viktors Suhorukovs.
Aleksandrs Giļmans: Totalitārisma vilinājums  (49)
20.marts 2016 20:29
Ikvienai propagandai ir Ahileja papēdis: tās varoņi un tās naida objekti, kā likums, ir ļoti līdzīgi viens otram. Šodienas briesmīgie ienaidnieki burtiski kopē pagātnes drosmīgo cīnītāju izturēšanos.
Ceļojums aiz restēm: Eiropas cietumi, kas pārtapuši par naktsmītnēm un muzejiem  (3)
15.marts 2016 13:56
Parasti cilvēki dara visu iespējamo, lai nenokļūtu cietumā. Tomēr tas, kas ir aizliegts, parasti arī saista ar savu noslēpumainību, tāpēc likumsakarīgi, ka vismaz pēdējos 20 gadus populāra lieta ir "cietumu tūrisms" - gan asu izjūtu cienītājiem, gan vienkārši ziņkārīgajiem.
Ap aizturēto ārzemnieku centru Muceniekos sliesies trīs metrus augsts betona žogs  (18)
15.marts 2016 11:23
Muceniekos ieplānotajam aizturēto ārzemnieku izvietošanas centram "Bundulīši" apkārt tiks uzbūvēts trīs metrus augsts žogs, bet būvniecības laikā, ņemot vērā ciema iedzīvotāju ieteikumus, iespēju robežās netiks izcirsti koki.
Jūlija Stepaņenko: Agresīvā drošība  (73)
12.marts 2016 10:30
Strādājot ar pēdējā laika iniciatīvām kriminālsodu politikas jomā, rodas iespaids, ka esam pašiem nemanot sākuši pildīt kādu "valsts sodu politikas plānu" vai "ieslodzījuma vietu revitalizācijas programmu", par kuru lielākā daļa no mums varētu gūt priekšstatu, ja palūkotos uz vairākiem Saeimā izskatāmiem Krimināllikuma grozījumiem kopumā.
Vēju un dzintara pilsēta. Maršruti un objekti, ko apskatīt Liepājā
12.marts 2016 08:39
Liepāja jau izsenis dēvēta par vēju pilsētu, kas ērti iekārtojusies uz šauras smilšu strēles starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru. Šajā vietā cilvēki dzīvo jau vairāk nekā 750 gadu. Martā Liepāja svin 391. dzimšanas dienu.
Normunds Vagalis: Par imigrantu izmitināšanu Muceniekos  (7)
03.marts 2016 02:10
26.janvārī valdība pieņēma rīkojumu "Par finansējuma piešķiršanu Iekšlietu ministrijai nekustamā īpašuma "Bundulīši" un Patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki" ēku un katlu mājas pārbūvei". Tas ir nākamais solis jauna cietuma izveidei Pierīgas ciematā Muceniekos.
Muceniekos aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs neizskatīsies pēc cietuma, skaidro Garbars  (33)
02.marts 2016 20:02
Mucenieku ciematā aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrs neizskatīsies pēc cietuma un šobrīd tiek darīts viss iespējamais, lai tas ārēji būtu pievilcīgs, trešdien žurnālistiem skaidroja Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.
Obamas administrācija iesniedz Gvantanamo cietuma slēgšanas plānu
23.februāris 2016 23:33
ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija otrdien iesniedza ilgi gaidīto plānu, kā slēgt ASV armijas cietumu Gvantanamo, paziņojušas administrācijas amatpersonas.
Kuba pirms 113 gadiem ASV iznomāja līci, kas vēlāk kļūst par teroristu biedu  (8)
23.februāris 2016 14:09
1903. gada 23. februārī Kuba 'uz mūžīgiem laikiem' iznomāja Gvantanamo līci Amerikas Savienotajām Valstīm. Līcis visos laikos ir bijis stratēģisi svarīgs punkts, taču šodien tas visvairāk tiek asociēts ar vienu no nežēlīgākajiem cietumiem pasaulē, kurā nonāk cilvēki, kas apsūdzēti ar terorismu saistītos noziegumos.
Pērn cietumos miruši 17 ieslodzītie  (8)
23.februāris 2016 12:38
Pagājušajā gadā Latvijas ieslodzījuma vietās miruši 17 ieslodzītie. Lielākā daļa nāves gadījumu bija saistīta ar veselības problēmām, liecina Tieslietu ministrijas prezentācija Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai.
Rīgā aiztur rūdītu narkomānu ar lielu daudzumu metamfetamīna  (10)
19.februāris 2016 19:03
Likumsargi Rīgā aizturējuši 1976. gadā dzimušu vīrieti, pie kura atrasti 10,12 grami metamfetamīna, liecina Valsts policijas (VP) informācija.
Krievijā spiegošanas lietā aiztur Igaunijas uzņēmēju  (20)
19.februāris 2016 18:22
Krievijas specdienesti izmeklē lietu par spiegošanu, kurā iesaistīts Igaunijas pilsonis Raivo Susi, kurš nodarbojas ar reaktīvo lidmašīnu remontu un pārdošanu un kuru pagājušajā nedēļā aizturēja Maskavā, piektdien ziņu aģentūru "Interfax" informēja viņa advokāts Anatolijs Tolpegins.
Cietumiem būs jāinformē cietušais, ja noziedznieks atbrīvots vai izbēdzis  (11)
09.februāris 2016 12:53
Cietumiem turpmāk būs jābrīdina cietusī persona par notiesātā atbrīvošanu vai izbēgšanu no cietuma, portālam "Delfi" pavēstīja Saeimas Preses dienestā.
'Aiz šiem vārtiem vaid zeme' – vēsturnieki lauž mītus par Salaspils nometni  (191)
27.janvāris 2016 05:18
No Otrā pasaules kara beigām līdz pat mūsdienām par Salaspils nometni atklātībā ir pausti dažādi viedokļi tostarp ilgus gadus dominējošs bija Padomju Savienības uzskats, ka Salaspils bijusi "nāves nometne". Latvijas vēsturnieku – Kārļa Kangera, Ulda Neiburga un Rudītes Vīksnes – monogrāfija "Aiz šiem vārtiem vaid zeme. Salaspils nometne 1941–1944" skaidro ne tikai Salaspils nometnes vēsturi, bet arī lauž padomju režīma radītos mītus un puspatiesības.
Vīrietim par bērna vairākkārtēju izvarošanu draud mūža ieslodzījums  (16)
19.janvāris 2016 14:35
Kuldīgas rajona prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas vairākkārtēju izvarošanu, izmantojot tās bezpalīdzības stāvokli.