Dagamba

Dagamba

Dagamba savā spēlē apvieno Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas un rada pavisam jaunu, ārkārtīgi aizraujošu un spēcīgu skanējumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piedod izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. Grupas skaņdarbi Valtera Pūces un Daiņa Teņa aranžējumā ir viennozīmīgi iespaidīgi – vai tas būtu Bēthovena skaņdarbs vai fragments no "Led Zeppelin".

Starptautisko grupu Dagamba 2011. gadā Latvijā izveidoja izcils klasiskās mūzikas meistars – Valters Pūce (čells). Savus pirmos soļus Dagamba spēra divu mūziķu sastāvā. Valteram piebiedrojās viņa bērnības draugs Antons Trocjuks (čells). Viņu kaislīgā mīlestība pret mūziku, aizraujošie un radošie eksperimenti, kā arī netradicionālais izpildījums piesaistīja perkusijas meistaru Hamidrezu Rahbaralam no Irānas (dafs, vokāls) un lietuviešu pianistu Daini Teni (klavieres). Šobrīd grupas Dagamba sastāvā ir četri mūziķi.

Redaktors iesaka
'Dagamba' publicē Mākslas muzejā filmētu video un izziņo koncertu 'Arēnā Rīga'  (10)
31.augusts 2018 09:27
Klasiskās mūzikas huligāni grupa " Dagamba " laiž klajā jaunu video klipu skaņdarbam "Nutcracker Rock" no jaunās koncertprogrammas "Dagamba feat Tchaikovsky"un izziņo vērienīgu šovu, kas notiks nākamā gada 12. aprīlī "Arēnā Rīga", portālu "Delfi" informē koncertaģentūras FBI un "Positivus Music" pārstāve Elva Lorence.
'Rammstein' atzinīgi novērtē grupas 'Dagamba' versiju par viņu dziesmu  (7)
16.janvāris 2018 23:10
Vācu rokgrupa " Rammstein " savā "Facebook" lapā atzinīgi izteikusies par Latvijas grupas " Dagamba " kompozīciju "Simphony – Du Riechst So Gut". Tās pamatā ir "Rammstein" dziesma "Du Riechst So Gut", kas mijas ar Bēthovena 5. simfonijas motīviem, portālam "Delfi" pavēstīja "Dagamba" dalībnieks Valters Pūce.
'DaGamba' mūziķi: 'Vivaldi bija pirmais rokstārs pasaulē'  (9)
15.jūnijs 2016 00:18
"Mums ir jauns logo, man jauns, Itālijā pirkts gredzens," grupas "DaGamba" jaunumus sāk uzskaitīt apvienības redzamākā seja, čellists Valters Pūce. Rotaslietu ar uzrakstu "Master" viņš arī gatavs atrādīt fotogrāfa objektīvam. Viņam smejoties pievienojas pianists Dainis Tenis: "…bet man jauns maciņš un saulesbrilles…" Patiesībā grupai jaunumu ir daudz vairāk un svarīgāki, lai gan par tiem viņi runā pa daļai jokojot, gluži tāpat kā spēlē mūziku – nopietni un reizē nenopietni. Vivaldi viņi sauc par pirmo rokstāru pasaulē, bet "Radiohead" ietekmi pielīdzina Mocartam.